Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 13 d.


ELEKTROS ENERGIJA
Elektrą taupančių institucijų atnaujinimui Turto bankas skirs 50 tūkst. eurų
BNS
Pexels

Turto bankas kartu su Finansų ministerija skelbia iniciatyvą „putinOut“, kuria planuojama skirti 50 tūkst. eurų trims institucijoms, sutaupysiančioms daugiausiai elektros energijos.

Nacionalinės taupymo varžybos prasidės rugsėjo 2-ąją ir truks iki metų pabaigos, o už gautas lėšas daugiausiai išteklių sutaupiusios institucijos galės atnaujinti patalpas, įsirengti lauko terasą ar laisvalaikio kambarį, pirmadienį pranešė Turto bankas.

Taip pat žadami specialūs prizai originaliausiai taupantiems gyventojams.

Pasak Finansų ministrės Gintarės Skaistės, akivaizdu, kad brangstant energijai ir ruošiantis galimam jos stygiui žiemą, teks taupyti. Ji ragino nepamiršti „kas yra dėl to kaltas“ ir tai priimti kovingai, kaip iššūkį.

„Ukraina lieja kraują už laisvę, visai Europai paskelbtas energetinis karas. Galime savęs gailėti, pykti ant valdžios, guostis arba galime susiimti ir parodyti, iš ko mes - lietuviai- esame pagaminti ir kaip mokame susitelkti. Tą ne kartą įrodėme“, – sakė G. Skaistė.

Prie varžybų organizavimo, sklaidos, apdovanojimų bus kviečiami prisijungti žinomi žmonės, nuomonės formuotojai, politikai, verslas, žiniasklaida.

„Kartu skleiskime žinią, kas kaltas dėl karo ir brangios energetikos, skatinkime žmones, steikime prizus, organizuokime „tamsos“ valandas. Siekiame, kad taupymas taptų ne tik madingas, bet įnirtingas“, – aiškina Turto banko generalinis direktorius Mindaugas Sinkevičius.

Kaip skelbia Turto bankas, vien šios institucijos valdomose patalpose įsikūrusios valstybės institucijos pernai sunaudojo 22 milijonus kWh elektros ir 50 milijonų kWh šilumos energijos. Valstybės turtą atnaujinant kasmet šis suvartojimas mažėja po maždaug 5 proc., o taupymo efektas siekia 1 mln. eurų.

Pasak M. Sinkevičiaus, ilgalaikės energijos taupymo priemonės veikia, bet jų įgyvendinimas užtrunka.

„Toliau investuosime į pastatų renovavimą, neefektyvių vėdinimo ir šildymo sistemų modernizavimą, šviestuvų keitimą. Visgi, elgsenos keitimas gali duoti labai gerą 10 – 15 proc. efektą iš karto. Vien Turto banko valdomuose pastatuose taupymas galėtų siekti 500 tūkst. eurų. Jei tokį efektą pavyktų pasiekti visos Lietuvos mastu, sutaupymai būtų milijoniniai“, – sako M.Sinkevičius.

Energetikos ministerija šiuo metu baigia rengti platesnes taupymo gaires viešajam sektoriui, Turto bankas teikia ministerijai metodinę pagalbą.

Institucija rekomenduoja įstaigoms efektyviau išnaudoti dienos šviesą, vietoje didelių kabinetinių lempų naudoti stalo lemputes, nepamiršti išjungti šviesų rečiau nenaudojamose patalpose – tualetuose, koridoriuose, susitikimų salėse.

Baigus darbą, siūloma išjungti kompiuterį, spausdintuvą ir kitą techniką, išeinant pietų – ir kondicionierius, elektriniais virduliais užvirti tiek vandens, kiek tuo metu reikia, taip pat rekomenduojama rečiau naudotis liftais.

2022 08 29 09:14
Spausdinti