Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 19 d.


ENERGETIKA
Elektros tiekėjai vienašališkai galės mažinti kainas vartotojams
BNS
Unsplash

Seimas leido nepriklausomiems elektros tiekėjams nuo birželio 1-osios vienašališkai pakeisti sutarties sąlygas mažinant kainas vartotojams.

Apie tokį ketinimą tiekėjai turės informuoti vartotojus, o kartu su sąskaita jie privalės pateikti informaciją apie tą dieną jo siūlomą mažiausią kainą. Be to, Seimas įpareigojo tiekėjus pasiūlyti žmonėms 12 bei 24 mėnesių trukmės sutartis.

Seimas ketvirtadienį priėmė tai numatančias Elektros energetikos įstatymo pataisas: už balsavo 122 Seimo nariai, prieš buvo vienas.

Pataisos, be kita ko, numato, kad sutartyse bus draudžiama numatyti jų nutraukimo, tiekėjo keitimo mokesčius ar netesybas už vienašališką sutarties nutraukimą.

Seimas atmetė parlamentaro Petro Gražulio siūlymą leisti tiekėjams vienašališkai elektros kainas mažinti ir verslui. Už balsavo 45 Seimo nariai, prieš buvo 38, o susilaikė 32.

„Tai daryti nėra tikslinga“, – teigė Ekonomikos komiteto pirmininkas Kazys Starkevičius.

Tačiau Sveikatos reikalų komitete dirbantis Remigijus Žemaitaitis siūlė stabdyti įstatymo priėmimą ir tęsti diskusijas dėl galimybės elektros tiekėjams vienašališkai mažinti kainas ir verslui.

2023 04 27 11:40
Spausdinti