Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 7 d.


ENERGETIKA
G. Skaistė: dar anksti teikti antikrizines priemones dėl energetikos brangimo
BNS
BNS foto
G. Skaistė.

Vadinamąsias antikrizines priemones, kuriomis būtų amortizuojamos dėl karo Ukrainoje pasaulyje kylančios žaliavų ir energetikos išteklių kainos, Vyriausybė žada pateikti tik po Europos Komisijos sprendimo, sako finansų ministrė Gintarė Skaistė.

Jos teigimu, galimos priemonės būtų siūlomos kartu su šių metų valstybės biudžeto pakeitimais.

„Šiandien daryti tuos sprendimus yra šiek tiek anksti dar ir todėl, kad Europos Komisija kalba apie tam tikrą koordinuotą atsaką Europos Sąjungos valstybių kovojant su energijos kainų šoku ir galbūt bus priemonių, kurios bus taikomos visose ES valstybėse bendrai, todėl šiandien vienašališkai priiminėti sprendimus yra šiek anksti“, – trečiadienį prieš Vyriausybės posėdį žurnalistams sakė G. Skaistė.

„Koks bus sankcijų poveikis energetinių išteklių kainoms, dar reikia šiek tiek palaukti. Tikėtina, kad nusistovėjus rinkoms Vyriausybė svarstys ir priims sprendimus, kurie turėtų būti daromi su valstybės biudžeto pakeitimu“, – pridūrė ji.

Premjerė Ingrida Šimonytė praėjusią savaitę pareiškė, kad Vyriausybė jau ruošiasi scenarijui, kaip pristabdyti toliau kylančias energetikos išteklių kainas ir padėti gyventojams sušvelninti jų padarinius.

Trečiadienį ji sakė, kad Vakarų sankcijų Rusijai, karo Ukrainoje, sutrūkinėjusių tiekimo grandinių ir pasikeitusių įprastų verslo sandorių poveikis Lietuvos ekonomikai turėtų būti aiškesnis maždaug po dviejų savaičių. Anot jos, tada ir paaiškės, kokias priemones Vyriausybė galėtų pasiūlyti – jos turėtų amortizuoti pasekmes kai kurioms socialinėms grupėms ar atskiriems verslams.

Liberalų sąjūdžio frakcijos seniūnas Eugenijus Gentvilas pirmadienį po Seimo frakcijų lyderių susitikimo su premjere sakė, kad dėl valdžios siūlomų antiinfliacinių priemonių Seimas apsispręs po to, kai bus priimtas sprendimas didinti finansavimą šalies gynybai.

Opozicija yra registravusi pluoštą pataisų, kuriomis siūlo mažinti arba naikinti PVM maistui, dujoms, elektrai.

Vyriausybė teikia Seimui siūlymą atgaline data centralizuotam šildymui įvesti nulinį PVM tarifą nuo sausio iki šildymo sezono pabaigos, tuo metu prezidento siūlymų didinti neapmokestinamųjų pajamų dydį (NPD) ir mokėti vienkartines 100 eurų išmokas kai kurioms socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms Seimas kol kas neketina svarstyti.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 03 09 13:09
Spausdinti