Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 29 d.


ATSINAUJINANTI ENERGIJA
Gyventojams saulės elektrinių įsirengimui skiriama 40 mln. eurų
ELTA
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka.

Nuo penktadienio gyventojai kviečiami teikti paraiškas kompensacijoms nuosavoms saulės elektrinėms savo gyvenamajame būste įsirengti ir tapti gaminančiais vartotojais. Energetikos ministerijos inicijuojame projekte skirta 40 mln. eurų iš 2021–2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programoje numatytų lėšų.

Paramos kvietimo priemonę administruos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA).

Energetikos ministerija atkreipia dėmesį, kad kartu su paraiška gyventojai turės pateikti „Energijos skirstymo operatoriaus“ (ESO) prijungimo sąlygas, kurios užtikrins, kad įrengta saulės elektrinė galės būti prijungta prie elektros tinklų.

Dar viena naujovė – paramą galės gauti ir tie namų ūkiai, kurių elektros vartojimo objektuose registruota ne daugiau kaip vieno juridinio arba fizinio asmens vykdoma ekonominė veikla. Tuo atveju kartu su paraiška turės būti pateikta vienos įmonės deklaracija, kurioje reikės nurodyti visas elektros vartojimo objekte registruotas ir vykdomas juridinio asmens ir (arba) fizinio asmens ekonomines veiklas.

Saulės elektrines gyventojai, kaip ir anksčiau, turės įsirengti per 9 mėn., o išmokos dydis nesikeičia – skiriama 323 eurai už 1 kW naujai įrengiamos saulės elektrinės galios, ir 243 eurai už 1 kW, kuomet didinama jau esamos saulės elektrinės galia, nebestatant inverterio.

Šių metų vasarą gyventojai taip pat sulauks kvietimų teikti paraiškas elektros energiją iš atsinaujinančių išteklių energijos generuojančios įrangos pirkimui iš nutolusių saulės elektrinių parkų, o rudenį – antro kvietimo saulės elektrinėms įsirengti arba pasididinti jų galią.

Iš viso šiais tikslais Energetikos ministerija 2023 metais planuoja inicijuoti kvietimų 92 mln. eurų sumai. Investicijos finansuojamos iš 2021-2027 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos“.

Per pastaruosius du metus Gaminančių vartotojų skaičius išaugo 4 kartus. ESO duomenimis, šiuo metu per 42 tūkst. namų ūkių įsirengę saulės elektrins savo reikmėms. Taip pat gyventojai, norintys tapti gaminančiais vartotojais, gali įsigyti saulės elektrines nutolusiuose parkuose.

2023 04 28 14:52
Spausdinti