Meniu
Prenumerata

trečiadienis, sausio 19 d.


Koncernui „Veolia“ Lietuva Vašingtono arbitraže pateikė priešieškinį
BNS
(BNS nuotr.).

Lietuvos ir Prancūzijos koncerno „Veolia“ bei „Vilniaus energijos“ ginče Lietuva pateikė priešieškinį dėl 130 mln. eurų žalos atlyginimo.

„Siekdama apginti valstybės ir šilumos vartotojų interesus, Lietuva pareikalavo iš „Veolia“ grupės įmonių padarytos žalos atlyginimo. Šiuo metu skaičiuojama, kad Lietuvos šilumos vartotojams ir rinkai padaryta žala galėjo viršyti 130 mln. eurų. Tačiau žalos dydis bus tikslinamas arbitražo proceso metu. Detalesnė informacija apie bylos turinį nėra pateikiama, kadangi byla yra konfidenciali ir informacijos teikimas yra ribojamas arbitražo tribunolo nutartimi“, - BNS portalo 15min informaciją patvirtino energetikos ministro atstovė Aurelija Vernickaitė. Pasak jos, priešieškinys buvo pateiktas rugsėjo 17 dieną. Didžiausia pasaulyje vandens tiekimo įmonė „Veolia“ teigia, kad jos investicijos nukentėjo dėl nesąžiningo Lietuvos politikų ir reguliavimo institucijų elgesio, ir Vašingtono arbitraže reikalauja 120 mln. eurų žalos atlyginimo. Lietuvos centrinės valdžios, Vilniaus savivaldybės ir teisėsaugos pareigūnai kaltina „Veolios“ atstovus neteisėtai manipuliavus energijos kainomis, o sostinės savivaldybė Stokholmo arbitražui pateikė 200 mln. eurų ieškinį dėl „Vilniaus energijos“ pradarytos žalos.
Didžiausia pasaulyje vandens tiekimo įmonė „Veolia“ teigia, kad jos investicijos nukentėjo dėl nesąžiningo Lietuvos politikų ir reguliavimo institucijų elgesio, ir Vašingtono arbitraže reikalauja 120 mln. eurų žalos atlyginimo.
Buvusiems „Vilniaus energijos“ vadovams Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba taip pat iškėlė baudžiamąją bylą. Teisėsauga teigia, kad neteisėtai manipuliuojant dujų įsigijimo kainomis „Vilniaus energijai“ ir „Litesko“ bei šilumos vartotojams padaryta beveik 3 mln. eurų žala. „Vilniaus energija“ teigia, kad teismo procesas grindžiamas klaidingais duomenimis ir prasimanymais. Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama. 
2017 10 03 19:07
Spausdinti