Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 22 d.


ELEKTRA
Naujus elektros tiekėjus jau pasirinko 40 proc. „Perlas Energijos“ klientų
BNS
Pexels

Valstybės valdomos „Ignitis grupės“ elektros ir gamtinių dujų skirstymo bendrovės „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) penktadienio duomenimis, 40 proc. (apie 70 tūkst.) nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ klientų jau pasirinko kitą naują nepriklausomą tiekėją, 60 proc. (106 tūkst.) – dar ne.

„Išskiriant pirmąjį ir antrąjį etapus, į laikiną garantinį tiekimą šiai dienai patektų apie 50 tūkst. „Perlas Energija“ klientų“, – pranešime teigė ESO atstovas Paulius Kalmantas.

Anot jo, kasdien vidutiniškai apie 8 tūkst. „Perlas Energijos“ klientų pasirinka naują tiekėją.

Praėjusį ketvirtadienį „Perlas Energija“ paskelbė stabdanti veiklą, elektrą klientams ji tieks iki rugpjūčio 31 dienos, o naują tiekėją jie turi pasirinkti iki rugpjūčio 28 dienos. Įmonės vadovo Viliaus Juraičio teigimu, įmonė jiems kompensuos kainų skirtumą, jeigu pagal naujas sutartis elektra bus brangesnė.

D. Kreivys tuomet teigė, kad Vyriausybė skirs dalines kompensacijas „Perlas Energijos“ klientams – anot jo, kito tiekėjo nepasirinkusiems vartotojams iki spalio 1 dienos bus tiekiama elektra iš garantinio tiekimo už kainą, artimą visuomeniniam tiekimui, o skirtumas tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainos bus padengtas iš valstybės biudžeto.

Iki Naujųjų metų elektros kilovatvalandė šiems vartotojams turėtų kainuoti 24 centus – ministerija jau parengė tai numatančias įstatymo pataisas.

Visuomeninio tiekimo kaina antrąjį šių metų pusmetį siekia 33 centus už kWh, o su valstybės kompensacija – 24 centus. Garantinio tiekimo kaina priklauso nuo elektros kainos biržoje – šį mėnesį ji svyruoja apie 50 centų už kWh, prie jos dar pridedamas 25 proc. priedas.

2022 08 26 12:52
Spausdinti