Meniu
Prenumerata

pirmadienis, gegužės 20 d.


ŽALIOJI ENERGETIKA
Per trejus metus – trigubas žaliosios energetikos augimas Lietuvoje
ELTA
Unsplash

Energetikos ministerija praneša, kad atsinaujinančios energijos pajėgumai Lietuvoje per trejus metus išaugo beveik trigubai. Tai rodo Lietuvoje įrengtų saulės ir vėjo elektrinių galia – ji viršija 2 GW, atskleidžia Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ duomenys.

„Sparti vietinės atsinaujinančios energetikos plėtra yra vienas iš šios Vyriausybės svarbiausių energetikos politikos įsipareigojimų, kaip sprendimas siekiant mažinti priklausomybę nuo elektros energijos importo, užtikrinti patrauklias elektros energijos kainas verslams ir gyventojams. Taip stipriname namų ūkių energetinį savarankiškumą ir visos šalies energetinę nepriklausomybę ir saugumą“, – sako energetikos ministras Dainius Kreivys.

Ministerijos pranešime pažymima, jog planuojama, kad atsinaujinančios energetikos plėtra Lietuvoje per artimiausius metus taps dar spartesnė. 2025 m. Lietuvoje turėtų būti instaliuota virš 6 GW.

Bendra saulės ir vėjo elektrinių galia, sudėjus perdavimo ir skirstymo tinklus, šiuo metu yra 2058 MW. Preliminariais duomenimis, toks kiekis atsinaujinančios energijos liepos mėnesį užtikrino 37 proc. galutinio elektros energijos suvartojimo šalyje. Tuo tarpu visa Lietuvoje pagaminta energija liepą užtikrino beveik pusę – 48 proc. – galutinio šalies elektros energijos suvartojimo.

2023 07 27 09:25
Spausdinti