Meniu
Prenumerata

trečiadienis, balandžio 24 d.


RUSIJA IR IRANAS
Rusijos užsienio reikalų ministras vyksta derybų į Iraną
BNS
Scanpix
S. Lavrovas.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas trečiadienį atvyksta į Iraną derybų dėl bendradarbiavimo prekybos bei energijos srityse skatinimo, abiem šalims patiriant Vakarų ekonomines sankcijas.

Iranas ir Rusija turi didžiulius naftos ir gamtinių dujų išteklius, bet šias šalis varžo sankcijos, ribojančios jų galimybes eksportuoti.

S. Lavrovas ketvirtadienį susitiks su iraniečių užsienio reikalų ministru Hosseinu Amiru-Abdollahianu, pranešė Irano oficialioji naujienų agentūra IRNA.

Rusijai sankcijos buvo įvestos po įsiveržimo į kaimyninę Ukrainą vasario 24 dieną, o Irano ekonomika kenčia nuo sankcijų, kurias Jungtinės Valstijos grąžino šiitiškai respublikai 2018 metais, kai Vašingtonas pasitraukė iš Teherano ir didžiųjų galių susitarimo dėl iraniečių branduolinės programos.

Rusija tame susitarime vaidino svarbų vaidmenį ir prižiūrėjo Irano perteklines sodrinto urano atsargas, viršijusias leistiną dydį pagal minimą susitarimą.

Maskva dalyvauja Irano ir kitų 2015 metų susitarimo šalių derybose dėl jo atgaivinimo sugrąžinant į jį Jungtines Valstijas.

Derybos yra įstrigusios nuo kovo, Teheranui ir Vašingtonui smarkiai nesutariant dėl JAV sankcijų, kurios būtų panaikintos Iranui vėl pradėjus laikytis visų savo įsipareigojimų dėl branduolinės veiklos apribojimo.

Irano prezidentas Ebrahimas Raisi sausio mėnesį lankėsi Maskvoje ir sakė pateikęs Rusijos lyderiui Vladimirui Putinui dokumentų dėl strateginio bendradarbiavimo ateinančius du dešimtmečius projektus.

Gegužės pabaigoje Rusijos vicepremjeras Aleksandras Novakas lankėsi Teherane su didele delegacija, Rusijos invazijai į Ukrainą smarkiai padidinus pasaulines naftos ir dujų kainas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 22 11:43
Spausdinti