Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.


ENERGETIKA
S. Skvernelis sako, kad Baltijos šalys artėja prie sprendimo nepirkti elektros iš Astravo
BNS
Needpix
Elektros infrastruktūra.

Premjeras Saulius Skvernelis sako, kad Baltijos šalys artėja prie bendro sprendimo nepirkti elektros iš Lietuvos pašonėje statomos Astravo atominės elektrinės.

Baltijos šalių ministrai pirmininkai penktadienį Taline aptarė Baltijos šalių energetikos rinkos vystymą.

„Džiugina, kad artėjame prie bendros Baltijos šalių pozicijos nepirkti elektros iš nesaugios Astravo atominės elektrinės“, – po susitikimo išplatintame pranešime sakė S. Skvernelis.

Premjeras teigia neabejojantis, kad bus rastas sprendimas dėl elektros importo iš trečiųjų šalių.

„Taip pat neabejoju, kad kartu su Latvija ir Estija bei Europos Komisija rasime sprendimus dėl tinkamo į mūsų tinklus iš trečiųjų šalių patenkančios elektros kilmės kontrolės mechanizmo“, – sakė S. Skvernelis.

Lietuva yra pagrindinė už 50 kilometrų nuo Vilniaus statomos Astravo jėgainės kritikė – jos teigimu, objektas statomas nesaugiai, nesilaikant tarptautinių įsipareigojimų, tuo metu Minskas kaltinimus neigia.

Savo ruožtu Minske šią savaitę lankęsis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius sakė, kad Baltarusija pradeda „konstrutyviau kalbėti“ apie Astravo AE saugumą.

Susitikimo su Baltijos šalių premjerais metu S. Skvernelis taip pat aptarė europinės vėžės geležinkelio projektą „Rail Baltica“, taip pat daugiametį Europos Sąjungos (ES) biudžetą. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 02 07 16:52
Spausdinti