Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 18 d.


ENERGETIKA
Sumažėjus dujų tiekimui iš Rusijos Danijoje paskelbtas „ansktyvasis perspėjimas“
BNS
Unsplash

Danijos energetikos agentūra paskelbė pirmojo lygio „ankstyvąjį perspėjimą“, vyraujant nerimui dėl neapibrėžtumo, susijusio su sumažėjusiu dujų tiekimu iš Rusijos karo Ukrainoje fone.

Europos Sąjunga (ES) sukūrė sistemą, leidžiančią valstybėms narėms pranešti apie artėjančius energijos tiekimo sunkumus naudojant tris stiprėjančio perspėjimo lygius: „ankstyvasis perspėjimas“, „įspėjimas apie pavojų“ ir „ekstremalioji padėtis“.

Sistema leidžia ne tik gauti abipusę pagalbą iš kitų ES šalių, bet taip pat gali reikšti tiekimo normavimo pradžią.

Pirmadienį Danijos energetikos agentūros direktoriaus pavaduotojas Martinas Hansenas paskelbė pirmojo lygio įspėjimą.

„Tai yra rimta padėtis, su kuria susiduriame, ir ją dar labiau pablogino sumažėjęs tiekimas“, – sakoma M. Hanseno pranešime.

Šiuo metu Danijos dujų saugyklos yra užpildytos apie 75 proc., „ir pastarosiomis dienomis buvo dar papildytos“, sakoma agentūros pranešime.

Gegužės pabaigoje Danijos energetikos bendrovė „Orsted“ paskelbė, kad rusiškų dujų tiekimas Skandinavijos šaliai bus sustabdytas nuo birželio 1 dienos, įmonei atsisakius atsiskaityti rubliais.

Dujos sudaro 18 proc. kasmet Danijoje suvartojamos energijos. 2019 metais vidaus gamyba sudarė tris ketvirtadalius suvartotų dujų.

Pasak Danijos energetikos agentūros, Rusija yra viena pagrindinių gamtinių dujų importo šaltinių.

Nyderlandai pirmadienį taip pat paskelbė panaikinsiantys energijos gamybos iš akmens anglių apribojimus, praėjus dienai po to, kai Vokietija ir Austrija ėmėsi panašių veiksmų, siekdamos sumažinti priklausomybę nuo dujų iš Rusijos tiekimo.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2022 06 21 10:54
Spausdinti