Meniu
Prenumerata

šeštadienis, liepos 2 d.


„NORD STREAM 2“
„Zurich Insurance Group“ nutraukė bendradarbiavimą su „Nord Stream 2“ projektu
BNS

Šveicarijos draudimo milžinė „Zurich Insurance Group“ dėl JAV sankcijų grėsmės nutraukė bendradarbiavimą su Rusijos antrojo eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą projekto „Nord Stream 2“ dalyviais.

Apie tai pranešusi agentūra „Bloomberg“, remdamasi savais padėtį žinančiais šaltiniais, pabrėžia, jog „Zurich Insurance Group“ yra viena iš nemažo skaičiaus „Nord Stream 2“ projekto draudikių.

Anksčiau skelbta, kad bendradarbiavimą su „Nord Stream 2“ nutraukė Norvegijoje pagrindinę būstinę turinti tarptautinė akredituota sertifikavimo bendrovė „Det Norske Veritas Holding“ ir Danijos konsultacijų bendrovė „Ramboll“, gavusios JAV Valstybės departamento pastabų dėl Europos energetinio saugumo akto (PEESA) paisymo.

10 mlrd. eurų vertės dujotiekio statybos ties 94 proc. jo įgyvendinimo 2019-ųjų pabaigoje įšalo beveik metams dėl JAV sankcijų, kurias tuomet patvirtino JAV prezidentas Donaldas Trumpas.

Vamzdyno tiesimas Rusijos per metus pertvarkytais specialiais laivais atnaujintas praėjusį mėnesį.

Patvirtintame šių metų JAV gynybos biudžete numatytos griežtesnės ir išplėstos sankcijos prieš Rusijos vadovaujamus dujotiekių projektus „Nord Stream 2“ ir „TurkStream“.

Be Jungtinių Valstijų, dujotiekiui įnirtingai priešinasi tokios Europos valstybės kaip Lenkija, Ukraina, Lietuva ir kitos dvi Baltijos šalys, nuogąstaudamos, kad žemynas gali tapti labiau priklausomas nuo rusiškų dujų tiekimo ir kad Maskva gali juo panaudoti kaip politinio poveikio priemonę.

Baltijos jūros dugnu klojamas „Nord Stream 2“ padvigubintų Vokietijai, didžiausiam Europos ūkiui, pristatomų rusiškų dujų apimtį. Vokietijos kanclerė Angela Merkel tvirtai teberemia projektą, nepaisydama griežtos kritikos savo šalyje ir už jos ribų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 01 18 09:10
Spausdinti