Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugsėjo 27 d.


Verslas
BIUDŽETAS
I. Šimonytė: kitų metų valstybės biudžetas – pagal galimybes
Šiuo metu rengiamas toks kitų metų valstybės biudžetas, kuris atitiks šalies galimybes, teigia premjerė Ingrida Šimonytė. Biudžeto projekto rengimas yra pagrindinis
Aktualijos
LIETUVA
I. Šimonytė – už ribojimų griežtinimą baltarusiams: dabar tam yra nemažai pagrindo
Premjerė Ingrida Šimonytė pritartų Baltarusijos piliečiams taikomus ribojimus prilyginti šiuo metu taikomiems rusams. „Manau, kad tam yra nemažai pagrindo dabar“, –
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
I. Šimonytė: Ukrainos grūdų tranzitas per Lietuvą gali būti ilgalaikis, bet reiktų investuoti (interviu)
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Ukrainos grūdų tranzitas per Lietuvos ir kitų Baltijos šalių uostus galėtų tapti ilgalaikiu ir mažintų
Aktualijos
DAUG KANDIDATŲ
I. Šimonytė – į NATO vadovus? Klausimas diskutuojamas
Įsibėgėjus viešoms diskusijoms dėl kito NATO generalinio sekretoriaus, premjerė Ingrida Šimonytė buvo paminėta kaip galima kandidatė. Dėl to, regis, jau
Verslas
MAITINIMAS
I. Šimonytė: Vyriausybė pozicijos dėl PVM lengvatos restoranams nekeis
Seimo Biudžeto ir finansų komiteto (BFK) pirmininkui Mykolui Majauskui ir kai kuriems kitiems konservatoriams siekiant neribotai pratęsti 9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatą maitinimo verslui, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė savo pozicijos šiuo klausimu nekeis.
Aktualijos
VOKIETIJOS BRIGADA
Premjerė: dvejonės dėl Vokietijos brigados perkėlimo į Lietuvą – nesusišnekėjimas
Dvejonės, ar į Lietuvą iš tiesų bus perkeliama Vokietijos brigada, yra nesusišnekėjimas, kilęs iš ne taip suprastos frazės, tvirtina premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
I. Šimonytė: kyla klausimų, kas R. Pociaus atleidimo istorijoje užsiiminėjo mobingu
Kyla klausimų, kas istorijoje dėl Ričardo Pociaus pašalinimo iš Viešojo saugumo tarnybos (VST) vadovo pareigų iš tiesų užsiiminėjo mobingu, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
EUROPOS SĄJUNGA
I. Šimonytė: stiprinant energetinį atsparumą, būtini sprendimai ES lygiu
Stiprinant Europos Sąjungos (ES) energetinį atsparumą, būtini bendri sprendimai, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
LIETUVOS BIUDŽETAS
Vyriausybė pritarė kitų metų biudžeto projektui
Vyriausybė penktadienį posėdyje pritarė 2023 metų valstybės biudžeto projektui, kitą savaitę jis bus teikiamas Seimui.
Aktualijos
IŠAUGUSIOS ELEKTROS KAINOS
Premjerė: visuomeninė elektros kaina gyventojams kitąmet augtų iki 28 centų
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Vyriausybė planuoja gyventojams kitąmet kompensuoti išaugusias elektros kainas taip, kad jos kaina siektų 28 centus už kilovatvalandę.
Aktualijos
ELEKTRA IR DUJOS
G. Skaistė: apskaičiuoti lėšų poreikį elektros ir dujų subsidijoms – sudėtinga
Apskaičiuoti sumą, kiek lėšų reikės gyventojų elektros ir dujų kainų subsidijoms, Finansų ministerijai yra sudėtinga dėl nuolat kintančių jų kainų, sako ministrė Gintarė Skaistė. Ji pripažįsta, kad biudžete tam reikės numatyti „ženklias“ sumas.
Aktualijos
PREZIDENTŪRA IR VYRIAUSYBĖ
I. Šimonytė: Prezidentūra nori būti „truputį Vyriausybe“
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Prezidentūra galėtų teikti siūlymus dėl kitų metų biudžeto savąjį projektą jau pateikus Vyriausybei, nes dabar gali kurti nepamatuotus lūkesčius.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Premjerė: tikslus lėšų poreikis dujų ir elektros kainų kompensavimui gali paaiškėti vėliau
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad konkretus lėšų poreikis, kuris reikalingas kompensuoti dujų ir elektros kainų augimą, gali paaiškėti vėliau, kai biudžetas grįš antrą kartą į Vyriausybę.
Finansai ir investavimas
FINANSAI
Vyriausybė iš esmės pritarė MMA ir NPD didinimui
Vyriausybė trečiadienį pasitarime iš esmės pritarė, kad minimali mėnesio alga (MMA) nuo kitų metų būtų didinama 15 proc. (110 eurų) iki 840 eurų, o neapmokestinamasis pajamų dydis (NPD) – beveik 16 proc. (85 eurais) iki 625 eurų.
Sportas
FUTBOLAS
Premjerė kviečia FIFA ir UEFA vadovus kartu spręsti LFF problemas
Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė laišku pakvietė FIFA ir UEFA susitikti ir kartu spręsti Lietuvos futbolo federacijoje (LFF) kilusias problemas, pirmadienį pranešė tiesioginį federacijos valdymą siūlantis įvesti Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.
ŽYMA
ŠIMONYTĖ