Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 3 d.


Pasaulis
RUSIJA
A. Navalno bylos nagrinėjimas – už uždarų durų
Rusijos teismas pirmadienį nusprendė tęsti Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno, kalinamo dėl ekstremizmo, bylos nagrinėjimą už uždarų durų, dėl kurio jo įkalinimo laikas gali būti pratęstas dešimtmečiams.
Komentarai
KOMENTARAS
Ukrainos pergalės metai
Prognozuodami naujuosius metus, pirmiausia turėtume įvertinti, ko išmokome per praėjusius. Viena iš svarbiausių pamokų yra ta, kad Kremlius yra silpnesnis,
IQ Tema
OPOZICIJOS VEIDAI
Kas yra kas Rusijoje? Garsiausi ir įdomiausi opozicijos veikėjai
Genys margas, Rusijos opozicija – dar margesnė. Vladimiras Putinas to viešai niekada nepasakė, bet tikrai taip galvoja: „Geriausias opozicionierius – miręs
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Ar gali būti blogiau?
Rusijos opozicijos veikėjai – gerai susipažinę su Vilniaus viešbučiais ir restoranais. Jau ne vienus metus jie susirenka Lietuvos sostinėje padiskutuoti apie Rusijos dabartį ir ateitį.
Pasaulis
RUSIJOS OLIGARCHŲ TURTAI
OCCRP skelbia užsienyje radęs Rusijos oligarchų turto už 17 mlrd. JAV dolerių
Tarptautinis tiriamosios žurnalistikos centras OCCRP paviešino iki šiol neskelbtą Rusijos oligarchų turto, laikomo už Rusijos ribų, duomenų bazę. Turto vertė – 17 mlrd. JAV dolerių, pirmadienį pranešė tiriamosios žurnalistikos centras „Siena“.
The Economist
MASKVA IR ANTRANKIAI
V. Putinas perėjo nuo autokratijos prie diktatūros
Tai atsiliepia rusams visoje šalyje
Pasaulis
DŪMOS RINKIMAI
Rinkimų dieną A. Navalno programėlė dingo iš „Google“ ir „Apple“ parduotuvių
Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno „Išmaniojo balsavimo“ programėlė penktadienį dingo iš „Google“ ir „Apple“ parduotuvių, rusams pradėjus balsuoti tris dienas truksiančiuose parlamento rinkimuose po beprecedenčio masto represijų.
Pasaulis
RUSIJA
Ilgi nuobodūs Dūmos rinkimai
Rugsėjo 17–19 d. Rusijos laukia parlamento – Valstybės Dūmos – rinkimai.
Pasaulis
VOKIETIJA IR RUSIJA
A. Merkel: Rusija ir Vokietija turi palaikyti dialogą, nepaisydamos „nesutarimų“
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, penktadienį atvykusi į Maskvą savo paskutinio darbo vizito kaip vyriausybės vadovė, pareiškė, kad Rusija ir Berlynas turi palaikyti dialogą, nepaisydamos esamų nesutarimų.
Pasaulis
VOKIETIJA IR RUSIJA
A. Merkel vizitą Rusijoje temdys Afganistano klausimas
Vokietijos kanclerė Angela Merkel, besiruošianti perduoti valdžią būsimai vyriausybei, penktadienį Maskvoje susitiks su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu, o Afganistano klausimas bus paskutinis jų ilgų ir sudėtingų santykių posūkis.
Pasaulis
RUSIJOS OPOZICIJA
Rusija paskelbė Lietuvoje gyvenančio A. Navalno fondo direktoriaus I. Ždanovo paiešką
Rusijoje paskelbta kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) direktoriaus, Lietuvoje gyvenančio Ivano Ždanovo paieška.
Pasaulis
Ekstremistiniu pripažintas A. Navalno fondas žada tęsti kovą su korupcija
Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno įkurtas Kovos su korupcija fondas (FBK) ketvirtadienį pažadėjo tęsti kovą, Maskvos teismui paskelbus jį ekstremistine organizacija ir nurodžius nutraukti veiklą.
Temos
RUSIJA
„Išlikdamas gyvas mirtinai įžeidžiau V. Putiną“
Pagrindinis Rusijos opozicijos veikėjas per savo politinę karjerą ištvėrė šmeižtą, laisvės atėmimą ir pasikėsinimą nunuodyti. Bet Aleksejus Navalnas vis tiek
ŽYMA
ALEKSEJUS NAVALNAS