Meniu
Prenumerata

šeštadienis, birželio 3 d.

Aktualijos
Gynybos ministrai aptarė NATO viršūnių susitikimo Vilniuje temas: viena ypač svarbi Lietuvai
Po antradienį–trečiadienį Briuselyje vykusio NATO gynybos ministrų susitikimo Lietuvos krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas atrodė patenkintas. Pasak jo, pagrindinė diskusijų
Aktualijos
ATSAKAS Į KREMLIAUS AGRESIJĄ
Parama Ukrainai: F-16 naikintuvų klausimas atidedamas, bet tankų „jau atgabenta“
Į 9-ąjį Ukrainos gynybos kontaktinės grupės susitikimą atvykęs Ukrainos gynybos ministras Oleksejus Reznikovas neišgirdo įsipareigojimų dėl F-16 naikintuvų tiekimo. Vis
Aktualijos
LIETUVA
A. Anušauskas: sienos apsaugai yra skirtoje greitojo reagavimo grupėje budi iki 60 karių
Valstybės sienos apsaugai skirtoje greitojo reagavimo grupėje pasiruošę reaguoti nedelsiant budi iki 60 karių, ketvirtadienį Seime pranešė krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Aktualijos
VOKIETIJOS BRIGADA
Konservatorių lyderiai su kariuomenės vadu suderino poziciją dėl vokiečių brigados
Valdančiųjų konservatorių lyderiai su krašto apsaugos ministru ir kariuomenės vadu teigia ketvirtadienį sutarę dėl bendros pozicijos Vokietijos brigados dislokavimo klausimu.
Aktualijos
JAV IR LIETUVA
JAV Lietuvai parduoda aštuonias HIMARS sistemas už 495 mln. dolerių
Jungtinių Valstijų Valstybės departamentas leido už numanomą 495 mln. dolerių (apie 493 mln. eurų) sumą Lietuvai įsigyti aštuonias raketinės artilerijos HIMARS sistemas su raketomis, ketvirtadienį pranešė amerikiečių Gynybos saugumo bendradarbiavimo agentūra.
Aktualijos
VOKIETIJOS BRIGADA
Premjerė: dvejonės dėl Vokietijos brigados perkėlimo į Lietuvą – nesusišnekėjimas
Dvejonės, ar į Lietuvą iš tiesų bus perkeliama Vokietijos brigada, yra nesusišnekėjimas, kilęs iš ne taip suprastos frazės, tvirtina premjerė Ingrida Šimonytė.
Aktualijos
KRAŠTO APSAUGOS MINISTERIJA
Lietuva už 45 mln. eurų iš Švedijos įmonės perka raketas priešlėktuvinėms sistemoms
Gynybos resursų agentūra penktadienį pasirašė 45 mln. eurų vertės sutartį su Švedijos įmone dėl raketų priešlėktuvinėms sistemoms įsigijimo, pranešė Krašto apsaugos ministerija.
Aktualijos
SAUGUMAS
NSGK ragina KAM susitarti su vokiečiais dėl karių dislokavimo datų
Krašto apsaugos ministerija (KAM) paraginta su vokiečiais suderinti karių dislokavimo datas, atsižvelgiant į Lietuvoje įrengiamos karinės infrastruktūros planus.
Aktualijos
ROTACINIŲ PAJĖGŲ PLANAS
A. Anušauskas: JAV batalionas Lietuvoje bus dislokuotas iki 2025 metų pabaigos
Jungtinėms Valstijoms patvirtinus rotacinių pajėgų planą Baltijos šalims, šios šalies kariuomenės batalionas Lietuvoje bus dislokuotas iki 2025 metų pabaigos, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
Aktualijos
ATSAKAS Į RUSIJOS AGRESIJĄ
Gera žinia iš Briuselio: JAV priėmė principinį sprendimą dėl savo karinių pajėgų Lietuvoje
Po NATO gynybos ministrų susitikimo ištuštėjusioje Aljanso būstinėje Briuselyje penktadienį įvyko dar vienas svarbus susitikimas, iš kurio Lietuvos krašto apsaugos
Aktualijos
A. LUKAŠENKOS PAVOJINGI ŽAIDIMAI
Kol kas neaišku, kas darosi už sienos su Baltarusija (paskelbtas antiteroristinis režimas)
NATO gynybos ministrų susitikime ketvirtadienį Lietuva atkreipė dėmesį į Baltarusijos pareiškimus apie kuriamą karinę grupuotę, tačiau kas išties vyksta mūsų
Aktualijos
PREZIDENTO RINKIMŲ BELAUKIANT
A. Anušauskas apie kritikos bangą: irgi esu ne šventasis
Pastaruoju metu daug kritikos tiek iš prezidento, tiek iš bendražygių sulaukęs krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas, kuris yra tikriausiai populiariausias politikas dabartinėje Vyriausybėje, sako, kad apie prezidento rinkimus kalbėti dar anksti.
Aktualijos
PARAMA UKRAINAI
Lietuva neperduos Ukrainai savo NASAMS’ų, bet turi „lauktuvių“ už 20 mln. eurų
Lietuva paruošė naują paramos Ukrainai paketą. Apie per Briuselyje vykstantį maždaug 50 šalių, remiančių Ukrainą, atstovų susitikimą pranešė Lietuvos krašto
Aktualijos
INTERVIU
G. Nausėda ragina vengti dviprasmiškų signalų Berlynui dėl brigados, ministrui linki drąsos
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas turėtų aiškiau kalbėti apie tai, jog Lietuva siekia nuolatinio Vokietijos
Aktualijos
MOBILIZACIJA RUSIJOJE
A. Anušauskas: V. Putino paskelbta dalinė mobilizacija rodo prastą Rusijos padėtį
Rusijos prezidento Vladimiro Putino trečiadienį paskelbta dalinė mobilizacija rodo prastą šalies padėtį, tačiau siunčiami rezervistai kare prieš Ukrainą tebus „patrankų mėsa“, sako krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.
ŽYMA
ANUŠAUSKAS