Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 21 d.


Pasaulis
VIZITAS
A. Skaisgirytė: po V. Putino ir Xi Jinpingo susitikimo gali paaiškėti, ar Kinija galutinai atsistos į Rusijos pusę
Prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja Asta Skaisgirytė teigia, kad po Kinijos ir Rusijos lyderių Xi Jinpingo ir Vladimiro Putino susitikimo gali paaiškėti, ar Kinija galutinai atsistos į Rusijos pusę kare prieš Ukrainą. Anot jos, jei Kinija nuspręs tiekti karinę ginkluotę Rusijai, ji pasitrauks iš „pilkosios zonos“.
Aktualijos
GYNYBA
Premjerė apie vokiečių brigadą: padirbėti reikės ne tik Vyriausybei, bet ir Prezidentūrai
Lietuvai siekiant, kad Vokietijos brigada šalyje būtų dislokuota nuolat, premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad tam reikės ne tik Vyriausybės, bet ir Prezidentūros indėlio.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Premjerė: kai kuriuos interpeliacijos klausimus A. Skaisgirytė galėtų užsiduoti sau
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad kai kuriuos opozicijos inicijuotos interpeliacijos Gabrieliui Landsbergiui klausimus prezidento Gitano Nausėdos patarėja Asta Skaisgirytė galėtų užsiduoti ir sau.
NT ir energetika
ENERGETIKA
A. Skaisgirytė: Lietuva EVT palaikys dujų kainų lubų idėją
Lietuva Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje ir toliau palaikys dujų kainų lubų nustatymą kaip sprendimą Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų skubiai sumažinti kainas vartotojams, sako prezidento Gitano Nausėdos vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
A. Skaisgirytė: ką užsienio reikalų ministras padarė, kad sankcijos būtų stipresnės?
Lietuvos užsienio reikalų ministrui Gabrieliui Landsbergiui pareiškus, kad naujausias sankcijų Rusijai paketas, lyginant su ankstesniais sprendimais, yra „silpnesnis, nei buvę anksčiau paketai“, prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė teigia, jog tiek už sankcijas, tiek už Europos Vadovų Tarybos (EVT) darbotvarkę yra atsakingas ir pats ministras.
NT ir energetika
ENERGETIKOS KAINOS
A. Skaisgirytė: dujų kainų lubos – viena iš galimybių, tačiau ne pagrindinė
Europos Sąjungai (ES) ieškant sprendimų, kaip skubiai sumažinti rekordines elektros kainas vartotojams, dujų kainų lubų nustatymas yra viena iš galimybių, tačiau ne pagrindinė, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
SANKCIJOS RUSIJAI
A. Skaisgirytė: ES neapsiribos šeštuoju sankcijų Rusijai paketu
Šeštasis Europos Sąjungos (ES) sankcijų Rusijai paketas dėl karo Ukrainoje yra gana ambicingas, tačiau juo Bendrija neapsiribos, sako prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
LIETUVA IR KINIJA
A. Skaisgirytė: neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo galima išspręsti
Prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė sako, kad neatitikimą tarp Taivaniečių atstovybės pavadinimo lietuvių, anglų ir mandarinų kalbomis galima „lengviausiai išspręsti“.
Verslas
UŽSIENIO INVESTUOTOJAI
A. Skaisgirytė: Vokietijos įmonės nesitrauks iš Lietuvos rinkos dėl Kinijos spaudimo
Vokietijos įmonės patikino nesitrauksiančios iš Lietuvos rinkos dėl Kinijos vykdomo spaudimo, sako prezidento patarėja užsienio politikai Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
KLAIDŲ TAISYMAS
A. Skaisgirytė: suklydę dėl Taivaniečių atstovybės pavadinimo daugiau neturime klysti
Lietuva suklydo dėl Taivaniečių atstovybės Vilniuje pavadinimo, tačiau kitas žingsnis turi būti labai apgalvotas, o svarbiausia – sušvelninti tokio sprendimo padarinius šalies ekonomikai, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
SANKCIJOS
A. Skaisgirytė: „Lietuvos geležinkelių“ vadovas neturi tapti atpirkimo ožiu
Prezidento patarėja Asta Skaisgirytė sako, kad „Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška neturėtų tapti atpirkimo ožiu baltarusiškų trąšų tranzito istorijoje.
Aktualijos
MIGRANTAI
A. Skaisgirytė apie EK siūlymą dėl migrantų: iniciatyva nebloga, tačiau nepakankama
Europos Komisijos siūlymas su Baltarusija besiribojančioms Europos Sąjungos narėms pratęsti prieglobsčio prašymų nagrinėjimo laiką yra nebloga iniciatyva, tačiau nepakankama, teigia prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė.
Aktualijos
MIGRANTAI
A. Skaisgirytė: Lietuvai gali tekti reikšminga papildomo ES finansavimo dėl migracijos dalis
Lietuvai gali tekti reikšminga papildomo Europos Sąjungos finansavimo dėl patiriamos migrantų krizės dalis, sako prezidento patarėja.
Aktualijos
NESUSIKALBĖJIMAS
Prezidento atsakas G. Landsbergiui: emocijomis grįsti pareiškimai kenkia šalies įvaizdžiui
Prezidentūra sako poziciją dėl Vokietijos kanclerės Angelos Merkel skambučio Aliaksandrui Lukašenkai derinusi su Vyriausybe, o užsienio reikalų ministrą Gabrielių Landsbergį kviečia komunikavimo klausimus spręsti tiesiogiai – ne per žiniasklaidą.
Verslas
GINČAI
A. Skaisgirytė: Vyriausybė turėtų padėti verslui ieškoti alternatyvų Kinijos rinkai
Tęsiantis įtampai dėl Taivano, Lietuvos Vyriausybė turėtų padėti verslui rasti alternatyvų Kinijos rinkai, jeigu ten dirbti jie nebegali, sako prezidento patarėja Asta Skaisgirytė.
ŽYMA
ASTA SKAISGIRYTĖ