Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


Aktualijos
SOCIALINIAI TINKLAI
Vyriausybės kanclerė: „Facebook“ cenzūros klausimą ketinama kelti ES lygiu
Klausimus dėl „Facebook“ taikomų turinio moderavimo priemonių ketinama kelti Europos Sąjungos lygiu, po pirmadienio susitikimo Vilniuje su socialinį tinklą valdančios kompanijos „Meta“ atstovais sakė Vyriausybės kanclerė Giedrė Balčytytė.
Temos
MONGOLAI KINIJOJE
Jie tave suras bet kur
Kodėl etninių mongolų mokyklos mokytojas vadinamas Kinijos priešu? Kinijos valstybė jį susekė net pabėgusį į Tailandą. Alice Su užrašė jo
Aktualijos
SOCIALINIAI TINKLAI
Debunk.org: dažniausiai feisbuke blokuojama už terminus „maskoliai“, „kacapai“, „orkai“
Ukrainą palaikančios paskyros dažniausiai blokuojamos už terminus „maskoliai“, „kacapai“ ir „orkai“, konstatuoja asmenų ir įrašų blokavimo priežasčių socialiniuose tinkluose tyrimą atlikęs dezinformacijos analizės centras debunk.org.
Temos
ŽODŽIO LAISVĖ
Praradau darbą kalbėdama tiesą apie Ukrainą
Paskutinės Rusijos didžiausio nepriklausomo rusų laikraščio dienos. Apie jas pasakoja karo korespondentė Jelena Kostjučenko.
Pasaulis
CENZŪRA
Rusija sako „apribojusi“ prieigą prie BBC, DW, „Meduza“, RFE/RL svetainių
Rusijos žiniasklaidos prievaizdas penktadienį paskelbė apribojęs prieigą prie kelių nepriklausomos žiniasklaidos priemonių interneto svetainių, Maskvai griežtinant interneto kontrolę, rusų pajėgų invazijai į Ukrainą įžengus į antrą savaitę.
Pasaulis
SPAUDOS LAISVĖ
Rusijos radijo stotis „Echo Moskvy“ pranešė apie uždarymą
The Economist
UŽSIBLOKAVĘ PROTAI
Vyriausybės randa naujų būdų užgniaužti išraiškos laisvę internete
Kandidatai į autokratus mokosi iš Kinijos ir vieni iš kitų
Aktualijos
SOCIALINIAI TINKLAI
Lenkija ketina įsteigti „žodžio laisvės“ socialiniuose tinkluose tarybą
Lenkijos vyriausybė penktadienį pranešė, kad rengia naujus teisės aktus, turinčius apriboti socialinių tinklų, tokių kaip „Facebook“ ar „Twitter“, galią ištrinti
Pasaulis
ATASKAITA
2020-aisiais kalinta rekordiškai daug žurnalistų
Šiais metais už grotų buvo laikoma rekordiškai daug žurnalistų, antradienį pranešė viena JAV nevyriausybinė organizacija, kaltinanti daugelio šalių vyriausybes slopinant žiniasklaidą ir kurstant dezinformaciją per COVID-19 pandemiją.
Aktualijos
Kinija nenori prisiminti keblių istorijos įvykių
Mokslo literatūrą ir žurnalus leidžianti Kembridžo universiteto leidykla (Cambridge University Press, CUP) sulaukė Kinijos reikalavimo cenzūruoti dar vieną leidinį, kurio turinys skelbiamas šioje šalyje.
Aktualijos
Siūlomą meninių filmų turinio vertinimą vadina cenzūra
Ministras pirmininkas Saulus Skvernelis ir kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson raginami įvertinti, ar kino filmų priežiūros negalėtų vykdyti Lietuvos radijo ir televizijos komisija (LRTK), pirmadienį pranešė keli Seimo konservatoriai.
Aktualijos
Saugios erdvės ir naujoji cenzūra
Vakarietiško išsilavinimo idėja grindžiama prielaida, kad aukštoji mokykla yra laisvo mąstymo ir nevaržomų diskusijų erdvė. Tačiau tam iškilo pavojus.
ŽYMA
CENZŪRA