Meniu
Prenumerata

sekmadienis, balandžio 2 d.

Pasaulis
ATSKAITOMYBĖS STYGIUS
Per JT Saugumo Tarybos sesiją Sirija pasmerkta dėl cheminių ginklų
Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos narės Jungtinė Karalystė, Estija ir Vokietija trečiadienį pasmerkė Siriją dėl atskaitomybės stygiaus po kaltinimų cheminių ginklų atakomis 2017 m.
Aktualijos
JAV, Didžioji Britanija ir Prancūzija atakavo Siriją
JAV, Didžiosios Britanijos ir Prancūzijos pajėgos atakavo Siriją raketomis iš oro atsakydamos į įtariamą nuodingųjų dujų ataką praėjusią savaitę, praneša naujienų agentūra „Reuters“.
Aktualijos
Prancūzija remtų JAV smūgį Sirijoje, Vokietija atsitraukia
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ketvirtadienį pareiškė, kad reaguos į turimus „įrodymus“, jog Sirijos prezidento Basharo al Assado režimas panaudojo cheminį ginklą, „mūsų pasirinktu laiku“.
Aktualijos
Balandį Sirijoje buvo panaudotas cheminis ginklas, teigia OPCW
Pasaulinės Cheminio ginklo uždraudimo organizacijos (OPCW) tyrimas patvirtino, kad balandžio 4 d. per brutalią cheminę ataką Sirijos Chan Šeichūno mieste buvo panaudotos zarino dujos, rašoma konfidencialioje ataskaitoje.
Komentarai
Sirijos problema ir JAV atsako teisėtumas
Praėjusią savaitę pasaulį vėl sukrėtė žinios ir vaizdai iš Sirijos: cheminės atakos balandžio 4 d. Chan Šeichune metu žuvo daugiau negu 80, o iš viso nukentėjo daugiau nei 500 civilių gyventojų. JAV sureagavo į draudžiamo cheminio ginklo panaudojimą bombarduodamos Šairato oro pajėgų bazę, iš kurios galimai įvykdyta cheminė ataka.
Aktualijos
Prieš susitinkant diplomatams JAV spaudimas Rusijai didėja
Jungtinės Valstijos sekmadienį padidino spaudimą Rusijai – paragino suvaldyti Sirijos režimą, perspėjo, kad bet kokios naujos cheminės atakos „labai pakenktų“ abiejų šalių santykiams, ir užsiminė, kad taika negalės būti pasiekta, kol valdžioje lieka prezidentas Basharas al Assadas.
Aktualijos
Sirijoje žuvo mažiausiai 58 civiliai, įtariamas cheminio ginklo panaudojimas
Mažiausiai 58 civiliai, tarp jų – 11 vaikų, žuvo antradienį per aviacijos smūgį ir numanomą cheminę ataką sukilėlių kontroliuojamame Sirijos šiaurės vakarų mieste Chan Šeichtūne, pranešė padėtį šalyje stebinti organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR).
ŽYMA
CHEMINIS GINKLAS