Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Po naujametinių išpuolių Rusija surengė naujų oro atakų prieš Kyjivą
Po kelių dešimčių Rusijos per Naujuosius surengtų išpuolių, kai Ukrainos sostinėje ir kituose miestuose žuvo mažiausiai keturi žmonės, ankstyvą pirmadienio rytą buvo surengta naujų oro atakų prieš Kyjivą.
Pasaulis
Rusija suteiks mokesčių amnestiją kariams Ukrainoje
Rusijos valdžia penktadienį paskelbė, kad Ukrainoje dislokuoti kariai ir valstybės tarnautojai bus atleidžiami nuo pajamų mokesčio – tai naujausios pastangos paskatinti rusų paramą „karinei operacijai“ Ukrainoje.
Pasaulis
Po Chersono apšaudymo V. Zelenskis smerkia Rusijos terorą (atnaujinta 14.55)
Pasaulis
RUSIJA
V. Putinas: padėtis teritorijose, kurias Maskva skelbia aneksavusi, yra „itin sunki“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas antradienį sakė, kad padėtis keturiose Ukrainos teritorijose, kurias Maskva skelbia aneksavusi, yra „itin sunki“. „Padėtis Donecko ir Luhansko liaudies respublikose, Chersono ir Zaporižios regionuose itin sunki“, – savo profesinę šventę mininčioms Rusijos saugumo tarnyboms pasakė V. Putinas. Jis atskirai paminėjo tuos, kas dirba „naujuose Rusijos regionuose“. „Ten gyvenantys žmonės, Rusijos piliečiai, kliaujasi jumis, jūsų apsauga“, – pareiškė V. Putinas. Jis taip pat sakė, kad vykdant Rusijos kontržvalgybos operacijas reikia „didžiausio šaltakraujiškumo, jėgų sutelkimo“. „Būtina griežtai slopinti užsienio žvalgybos tarnybų veiksmus, greitai išaiškinti išdavikus, šnipus ir sabotuotojus“, – pridūrė jis. Rugsėjo mėnesį V. Putinas paskelbė, kad Rusija aneksuoja keturis regionus Ukrainos rytuose ir pietuose, po Maskvos statytinių ten surengtų pseudoreferendumų. Tačiau Rusijos kariuomenė nė viename šių regionų, įskaitant nepripažintas prorusiškų separatistų „liaudies respublikas“, niekada nekontroliavo visos jų teritorijos, o praėjusį mėnesį buvo išstumta iš pietinės Chersono srities sostinės. Jungtinės Tautos pasmerkė „bandymą neteisėtai aneksuoti“ Ukrainos žemes ir paragino tarptautinę bendruomenę „nepripažinti jokių Rusijos paskelbtų sienų pakeitimų“. Patyrusi nesėkmių mūšio lauke Maskva pakeitė strategiją ir suintensyvino smūgių iš oro kampaniją prieš Ukrainos karinius ir energetinės sistemos objektus. Šie V. Putino komentarai nuskambėjo praėjus dienai po jo pirmojo per kelerius metus vizito į kaimyninę Baltarusiją, kur jis surengė derybas su autoritariniu jos lyderiu Aliaksandru Lukašenka, vasarį leidusiu Rusijos kariuomenei iš savo teritorijos pradėti įsiveržimą į Ukrainą. Kyjivas savo ruožtu pareiškė, kad didėja grėsmė, jog iš Baltarusijos teritorijos gali būti surengta dar viena ataka, tačiau jo pajėgos imasi priemonių jai pasirengti. „Atidžiai stebime iš Rusijos perduodamus ginklus“, – sakė Ukrainos jungtinių pajėgų vadas generolas leitenantas Serhijus Najevas. „Karinės grėsmės lygis palaipsniui didėja, tačiau mes taip pat imamės atitinkamų priemonių“, – pridūrė jis.
Pasaulis
UKRAINA
V. Zelenskis apsilankė Slovjanske Donecko regione
Prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį apsilankė Ukrainos rytiniame Donecko regione esančiame Slovjansko mieste, kur Rusijos pajėgos jau kelis mėnesius vykdo puolimą, pranešė prezidentūra.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
V. Zelenskis: Rusija sunaikino „visą svarbią infrastruktūrą“ Chersone
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį pareiškė, kad Rusija sunaikino „visą svarbią infrastruktūrą“ Chersono dalyse, kurias praėjusią savaitę atgavo ukrainiečių kariuomenė.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis lankosi Chersone po Rusijos atsitraukimo
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį apsilankė išlaisvintame Chersono mieste, naujienų agentūrai AFP sakė šaltinis prezidentūroje, Rusijos pajėgoms pasitraukus iš strategiškai svarbaus uostamiesčio.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis: rusų žiaurumai Chersono srityje tokie patys kaip ir kituose regionuose
Prezidentas Volodymyras Zelenskis sekmadienį pareiškė, kad Ukrainos pajėgos, susigrąžinusios Chersono miestą, rado naujų Rusijos okupantų karo nusikaltimų įrodymų.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina teigia nuo trečiadienio atkovojusi 12 gyvenviečių Chersono regione
Ukraina ketvirtadienį pranešė, kad jos pajėgos atgavo keliolika miestų ir kaimų pietiniame Chersono regione po to, kai Rusijos pajėgos paskelbė atitraukiančios karius iš šios strategiškai svarbios teritorijos.
Pasaulis
RUSIJOS NESĖKMĖS
Rusijos kariuomenė pripažįsta, kad jos karių padėtis Ukrainoje yra „įtempta“
Rusijos kariuomenė antradienį pareiškė, kad po kelių didelių nesėkmių rytuose ir pietuose jos karių padėtis Ukrainoje, atremiant kontrataką, yra „įtempta“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusija paskelbė iš svarbaus Chersono miesto evakuosianti gyventojus
Rusija antradienį paskelbė evakuosianti civilius gyventojus iš vieno svarbiausių pietų Ukrainos miestų ir pripažino, kad jos karių padėtis Ukrainoje, atremiant kontrataką, yra „įtempta“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukraina teigia per mažiau nei savaitę išlaisvinusi daugiau nei 400 kv. km Chersono regiono
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis skelbia apie dešimtis atkovotų Ukrainos kaimų
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis vėlai antradienį paskelbė, kad jo pajėgos daro „greitą ir galingą“ pažangą Ukrainos pietuose ir šią savaitę iš rusų atkovojo dešimtis kaimų.
Aktualijos
ANEKSUOTOS UKRAINOS TERITORIJOS
V. Čmilytė-Nielsen: Rusijos Dūmos sprendimai nepakeis požiūrio į Ukrainos vientisumą
Rusijos Dūmos sprendimai dėl aneksuotų Ukrainos teritorijų niekada nebus pripažinti, kaip ir pseudoreferendumai, teigia Lietuvos Seimo pirmininkė.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
V. Zelenskis: Ukraina gins savo žmones regionuose, kur surengti pseudoreferendumai
Ukraina gins piliečius savo regionuose, kuriuos yra okupavusios rusų pajėgos ir kuriuose Maskva organizavo pseudoreferendumus dėl prisijungimo prie Rusijos, antradienį sakė ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis.
ŽYMA
CHERSONAS