Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 7 d.

Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
V. Putinas: Rusija pasiryžusi ieškoti „diplomatinių sprendimų“, bet jos interesai „yra nediskutuotini“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas trečiadienį sakė, kad Maskva yra pasirengusi ieškoti „diplomatinių sprendimų“ tvyrant didžiulei įtampai dėl Ukrainos, bet pabrėžė, kad jo šalies interesai yra nediskutuotini.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Kijevas: Ukraina ir Vakarai užkirto kelią Rusijos eskalacijai
Ukraina antradienį pareiškė, kad jos bendromis diplomatinėmis pastangomis su Vakarų sąjungininkais pavyko užkirsti kelią Rusijos invazijai, dėl kurios būgštauta pastaruoju metu.
Komentarai
KOMENTARAS
Debesys virš Lietuvos diplomatijos
Kremlius muša karo būgnus Europoje, Kinijos drakonas spjaudosi ugnimi prieš Lietuvos verslą, padėtis prie Baltarusijos sienos išlieka įtempta, o ir COVID-19 pandemija niekur nedingo. Bet mums tai kas? Toliau kaposimės tarpusavyje ir apsimesime, kad net nepastebime, jog Lietuvos diplomatija vis giliau klimpsta į vidaus krizę.
Aktualijos
PASAULIS 2022. LIETUVA
Vertybių pakerėti
Sudygusi „vertybinės“ diplomatijos sėkla ir 2022-aisiais lems konfliktus ir šalyje, ir užsienyje.
Komentarai
KOMENTARAS
Tigrų medžioklė
„Popierinis tigras“ buvo vienas mėgstamiausių pirmininko Mao Zedongo įžeidimų. Šio epiteto autorystė priklauso ne Kinijos diktatoriui, kaip šis teigė Henry Kissingeriui. Vis dėlto jis mėgo vartoti šią frazę, ypač Jungtinių Valstijų atžvilgiu.
Komentarai
KOMENTARAS
Purvini žaidimai „Lietuvos demokratija“: kaip į kampą įstumtas prezidentas pakišo kiaulę valdantiesiems
Netikėtas prezidento pareiškimas, kad nuo „politinio atšalimo“ suoliuko į Briuselio aikštelę planuoja išleisti buvusį krašto apsaugos ministrą Raimundą Karoblį – tai dar vienas ėjimas purviname valdžių žaidime „Lietuvos diplomatija“.
Aktualijos
DIPLOMATIJA
Prezidentūra: Lietuva neturi intereso nutraukti santykius su Kinija
Lietuva neturi intereso nutraukti santykius su Kinija, teigia prezidento patarėja Asta Skaisgirytė. Anot jos, Gitanas Nausėda tikisi, jog Kinija dar pergalvos savo sprendimą atšaukti ambasadorių. 
Aktualijos
DIPLOMATIJA
Kinija atšaukia konsultacijoms ambasadorių Vilniuje
Aktualijos
RYŠIAI SU AZIJA
Šalin Kiniją: Taivanas kuria atstovybę Lietuvoje
Taivanas antradienį paskelbė Lietuvoje atidarysiantis atstovybę, kurios pavadinime bus vartojamas neoficialus šios savarankiškos salos pavadinimas, nors šis diplomatinis žingsnis neabejotinai suerzins Kiniją.
Pasaulis
Izraelyje atidaryta JAE ambasada
Jungtiniai Arabų Emyratai (JAE) trečiadienį Izraelyje atidarė savo ambasadą, įsikūrusią naujame Tel Avivo vertybinių popierių biržos pastate, žengdami dar vieną santykių normalizavimo žingsnį, numatytą praėjusių metų Vašingtono tarpininkautame susitarime.
Pasaulis
ES IR IZRAELIS
Izraelyje nušalinus B. Netanyahu ES pasirengusi „naujai pradžiai“
Izraeliečių užsienio reikalų ministrui Yairui Lapidui lankantis Briuselyje, Europos Sąjungos užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis pirmadienį sakė, kad blokas yra pasirengęs „naujai pradžiai“ su Izraeliu, bet paragino daryti pažangą dėl taikos.
The Economist
SUJAUKTA DIPLOMATIJA
Per pandemiją diplomatija pasikeitė labiau nei dauguma kitų profesijų
COVID-19 paspartino hibridinės diplomatijos atsiradimą, kur fizinis pasaulis susipina su skaitmena. Kai pernai kovo mėnesį Dahrane, Saudo Arabijoje, susirinko šerpais vadinami
Aktualijos
KAIMYNAI
Solidarizuodamasi su čekais Lietuva išsiunčia du rusų diplomatus, Rusija žada atsaką
Solidarizuodamasi su Čekija Lietuva išsiunčia du rusų diplomatus, penktadienį pranešė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
DVIPOLIS PASAULIS
J. Bidenas nurodė persvarstyti karinę strategiją Kinijos atžvilgiu: pirmiausia – diplomatija
JAV prezidentas Joe Bidenas trečiadienį nurodė iš naujo apsvarstyti Amerikos karinę strategiją Kinijos atžvilgiu ir pareiškė, kad šaliai būtina laikytis „stiprios“ pozicijos, taip pat pažadėjo, kad jo administracija jėgos griebtųsi tik kraštutiniu atveju.
Pasaulis
TAUTOS BALSAS
Baltarusijos opozicija kuria savo „tautos pasiuntinybes“ užsienyje
Baltarusių opozicijos Koordinacinė taryba paskelbė, kad gruodžio 11 dieną užsienyje pradeda darbą Baltarusijos „tautos pasiuntinybės“.
ŽYMA
DIPLOMATIJA