Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugpjūčio 18 d.

Kultūra
„SCANORAMOS“ REKOMENDACIJOS
„Scanorama“: perrašyti istoriją
Šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ skiria ypatingą dėmesį istorinės atminties temai, pristatydamas įdomiausių Europos ir lietuvių režisierių filmus, istoriją vaizduojančius kaip nenutrūkstamą procesą, kuriantį gyvą dialogą tarp praeities ir dabarties, kuriame žmogus yra aktyvus jo dalyvis.
Kultūra
Filmininkai apie filmininką
„Aš nepadariau nieko revoliucingo – tai jau tikrai“, – dokumentinėje juostoje „Jonas nepaliauja flmuoti“ sako pats jos herojus Jonas Mekas. Tačiau režisierius Pipas Chodorovas kalbėdamas su Viktorija Vitkauskaite svarsto, kad šioje frazėje yra ir tiesos, ir netiesos, ir labai mekiško kuklumo.
Kultūra
Poetai, pirmyn!
Žodžiai iš Eriko Lieshouto filmo „Išlikimo metodas“ pagal Michelio Houellebecqo esė skamba lyg manifestas. Tačiau pats režisierius, būsimasis Vilniaus dokumentinių filmų festivalio svečias, mano, kad jo kūrinį veikiau galima laikyti terapija.
Kultūra
Kino teatruose – garsaus dailininko šeimos drama
Nuo gegužės 5 d. į Lietuvos kino teatrų ekranus atkeliauja debiutinis ilgametražis lenkų režisieriaus Jano P. Matuszyńskio darbas „Paskutinė šeima“ (Ostatnia rodzina, 2016).
Kultūra
Sandoris su realybe
Dokumentinių filmų kūrėjos iš Portugalijos Salomé Lamas darbų neįmanoma priskirti vienai kategorijai. Tai kino pasakojimai apie aukščiausioje vietoje pasaulyje įsikūrusį miestelį, samdomo žudiko išpažintį ar diskusiją su mama apie galios ir prievartos taisykles šeimoje. IQ žurnalistė Ieva Rekštytė-Matuliauskė domisi, kada reikia išjungti kameras, kai fiksuojama istorija neturi pabaigos.
ŽYMA
DOKUMENTINIS KINAS