Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 5 d.

Aktualijos
DVIGUBA PILIETYBĖ
Seimas linkęs plėsti dvigubos pilietybės atvejus, kai antrą pilietybę įgyja vaikai
Seimas linkęs plėsti dvigubos pilietybės atvejus, kai antrą pilietybę įgyja vaikai.
Komentarai
Manipuliacijos Konstitucija
Daugelyje pasaulio demokratinių šalių remiamasi atstovaujamosios demokratijos modeliu. Piliečiai renka atstovus į parlamentą ir paveda jiems spręsti valstybės valdymo klausimus. Tačiau kartais reikalinga ir tiesioginė demokratija. Tai visų piliečių sprendimai dėl pačių svarbiausių valstybės klausimų.
IQ Tema
Mylėti palikusius: kodėl emigrantai per rinkimus balsuoja vangiai?
2016 m. Seimo rinkimuose balsavo mažiau nei dešimtadalis tokią teisę turinčių emigrantų. Ar Lietuva tikrai nori stipresnio ryšio su jais?
Aktualijos
Referendumas dėl dvigubos pilietybės greičiausiai bus rengiamas 2019 metais
Konstituciniam teismui nusprendus, kad dviguba pilietybė gali būti įteisinta tik pakeitus konstituciją, prabilta apie referendumą šiai nuostatai keisti.  Seimo pirmininko nuomone, toks referendumas gali būti rengiamas kartu su Prezidento rinkimais.
Aktualijos
Premjeras tikisi, kad Konstitucinis Teismas leis išvengti dar vieno referendumo
Jei Konstitucinis Teismas (KT) neatvers kelio dvigubai pilietybei į kitas Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalis išvykusiems lietuviams, politikai turės pareigą skelbti referendumą dėl Konstitucijos pataisų, sako premjeras Saulius Skvernelis, panašu, besitikintis, kad KT sutaupys valstybės lėšų.
Aktualijos
Dvigubos pilietybės klausimas pasiekė Konstitucinį Teismą
Konstitucinis Teismas (KT) antradienį atsivers bylą dėl dvigubos pilietybės galimybių. Seimo prašymu teismas aiškinsis, ar įstatymu galima įtvirtinti teisę turėti dvigubą pilietybę po nepriklausomybės atkūrimo į Europos Sąjungos (ES) ir NATO šalis išvykusiems Lietuvos piliečiams.
Aktualijos
Metai po Seimo rinkimų: laikas skaičiuoti įvykius
Pirmadienį sukanka metai nuo Seimo rinkimų pirmojo turo. BNS apžvelgė svarbiausius naujojo parlamento priimtus sprendimus, skandalus ir laukiančius iššūkius.
Aktualijos
Išsaugoti pilietybę už nuopelnus prašė keturi asmenys
Per metus, kai atsirado galimybė išsaugoti Lietuvos pilietybę ypač šaliai nusipelniusiems asmenims, dėl to į prezidentę Dalia Grybauskaitę kreipėsi keturi asmenys.
Aktualijos
Naujos kartos emigrantai galės turėti dvigubą pilietybę?
Svarstoma galimybė įstatymu įtvirtinti tesę turėti dvigubą pilietybę naujosios kartos emigrantams, po nepriklausomybės atkūrimo į Europos Sąjungos ir NATO šalis išvykusiems Lietuvos piliečiams.
Aktualijos
Kreipiamasi į Konstitucinį teismą dėl dvigubos pilietybės išplėtimo
Seimo nariai nusprendė kreiptis į Konstitucinį Teismą (KT) prašydami išaiškinti dvigubos pilietybės instituto išplėtimo galimybę. Už tokį Seimo nutarimo projektą po pateikimo balsavo 81 Seimo narys, niekas nebuvo prieš, vienas susilaikė. Toliau jis bus svarstomas komitetuose.
Aktualijos
Pasaulio lietuvių bendruomenė: dvigubos pilietybės klausimas neatidėliotinas
Pasaulio lietuvių bendruomenė (PLB) balandžio pabaigoje žada pateikti įstatymų pataisas dėl dvigubos pilietybės.
Aktualijos
Į Seimą – su dviguba pilietybe?
Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacija (ESBO) siūlo Lietuvai leisti kandidatuoti į parlamentą dvigubą pilietybę turintiems asmenims.
ŽYMA
DVIGUBA PILIETYBĖ