Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 7 d.

Finansai ir investavimas
VERSLAS IR PALŪKANŲ NORMOS
Augančios palūkanų normos ne tik didina įmonių kaštus, bet ir mažina vartojimą
Griežta Europos centrinio banko (ECB) pinigų politika pirmiausia palies turinčius paskolų. Tai privers susiveržti diržus ekonomiškai aktyvią visuomenės dalį, kuri
Finansai ir investavimas
PASKOLOS
G. Skaistė: bus aiškinamasi, kodėl lietuviai būstui skolinasi už kintamas palūkanas
Finansų ministrė Gintarė Skaistė sako, kad Lietuvoje būsto paskolų palūkanos santykinai didesnės nei kitose šalyse, nes beveik visi gyventojai renkasi
Finansai ir investavimas
LIETUVOS EKONOMIKA
N. Mačiulis: neigiamą poveikį ekonomikai jausime visus metus
Lietuvos ekonomiką šiemet neigiamai labiausiai veiks infliacija, energijos kainų krizė, didėjančios palūkanų normos ir blėstanti pasaulinė paklausa, dėl kurios mažės
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: palūkanų normos, narystės NATO ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių sausio 24-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Palūkanų normos. Europos centrinis bankas (ECB) ir toliau didins palūkanų normas, siekdamas
Verslas
PALŪKANŲ NORMOS
LB: nėra ženklų, kad namų ūkiams sunku grąžinti paskolas
Lietuvos bankas (LB) kol kas nepastebi, kad namų ūkiai turėtų rimtų problemų grąžinant paskolas, sako LB atstovas.
Verslas
INFLIACIJA
Lietuvos bankas ir kitąmet prognozuoja spartų palūkanų normų augimą
Palūkanų normos kitąmet toliau augs, kol Europos centrinis bankas (ECB) pasieks 2 proc. vidutinės infliacijos euro zonoje tikslą, sako Lietuvos banko vadovas.
Finansai ir investavimas
KRIPTOVALIUTOS
ECB: bitkoino populiarumo laikai eina į pabaigą
Bitkoinas nėra nei tinkama mokėjimų priemonė, nei tinkama investicijų forma, todėl jis neturėtų būti įteisintas reguliuotojų, mano Europos Centrinio Banko (ECB) nariai Ulrichas Bindseilas ir Jürgenas Schaafas.
Finansai ir investavimas
EURAS IR JAV DOLERIS
Euras trečiadienį grįžo aukščiau pariteto su JAV doleriu
Euras trečiadienį grįžo aukščiau pariteto su JAV doleriu, JAV valiutai susilpnėjus kitų pagrindinių valiutų atžvilgiu, augant nerimui dėl didžiausios pasaulio ekonomikos raidos.
Finansai ir investavimas
INFLIACIJA
ECB: kovojant su infliacija, reikia „ryžtingai“ didinti palūkanų normas
Europos Centrinis Bankas (ECB) nemano, kad vien ekonominio aktyvumo lėtėjimo pakaks infliacijai pažaboti, o tai reiškia, kad tebereikia „ryžtingai“ didinti palūkanų normas, parodė ketvirtadienį paskelbtas rugsėjį įvykusio euro zonos centrinio banko posėdžio protokolas.
Finansai ir investavimas
REKORDINĖ INFLIACIJA
ECB ekonomistas: pelningos įmonės turėtų mokėti daugiau mokesčių skurstantiems paremti
Daug uždirbančios ir itin pelningos įmonės galėtų mokėti daugiau mokesčių, kad finansuotų paramą skurdžiausiems visuomenės gyventojams, susiduriantiems su rekordine infliacija, pareiškė Europos Centrinio Banko (ECB) vyriausiasis ekonomistas Philipas Lane\'as.
Finansai ir investavimas
KOVA SU INFLIACIJA
Ch. Lagarde: ECB toliau didins palūkanų normas, nors augimas lėtėja
Europos Centrinis Bankas (ECB) mano, kad ir toliau didins palūkanų normas kovodamas su sparčiai augančia infliacija, pirmadienį pareiškė jo prezidentė Christine Lagarde, nepaisant to, kad ekonominė veikla lėtėja ir didėja nuosmukio baimė.
IQ Tema
CENTRINIAI BANKAI
Kaip skaitmeninamas euras?
Visi svarbiausi centriniai bankai svarsto išleisti skaitmenines valiutas. Dar laukia ilgas kelias, bet sustojusių šalikelėje greičiausiai nepamatysime. Prieš daugiau nei dešimtmetį
Finansai ir investavimas
JAV DOLERIS IR EURAS
Atgal į 2002-uosius: ką Europai ir Lietuvai reiškia silpstantis euras?
Liepos mėnesį JAV doleris pirmą kartą per dvidešimt metų kainavo brangiau nei euras. Nors netrukus euras persvėrė į savo pusę, esmės tai nekeičia – bent jau artimiausiu metu gyvensime su stipriu JAV doleriu.
Verslas
AKCIJŲ INDEKSAI
Europos akcijų indeksai pradeda savaitę su minuso ženklu
Investuotojams laukiant dar vieno reikšmingo JAV palūkanų normų padidinimo ir naujausių didžiųjų įmonių veiklos ataskaitų, pagrindiniai Europos akcijų indeksai pirmadienio prekybos sesijos pradžioje lėtai patraukė žemyn.
Finansai ir investavimas
EURO ZONA
ECB padidino palūkanų normas puse procentinio punkto – labiau negu buvo tikėtasi
Euro zonai susidūrus su sparčiai kylančia infliacija ir energetinės krizės grėsme, Europos Centrinis Bankas (ECB) ketvirtadienį padidino pagrindines palūkanų normas puse procentinio punkto – labiau negu buvo tikėtasi.
ŽYMA
ECB