Meniu
Prenumerata

penktadienis, birželio 9 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
LEA vadovas: dabartinė elektros kainų kompensacijų tvarka neturėtų būti tęsiama
Lietuvos energetikos agentūros (LEA) vadovas Virgilijus Poderys mano, kad dabartinė kompensacijų gyventojams už elektrą tvarka antrąjį šių metų pusmetį neturėtų
Verslas
PAJAMOS
I. Šimonytė: MMA ir NPD didės tiek, kiek leis ekonomikos augimas ir kiti prioritetai
Premjerė Ingrida Šimonytė reaguodama į prezidento patarėjos Irenos Segalovičienės mintis, kad vienas iš kryptingų tikslų turėtų būti neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD) ir minimalios mėnesinės algos (MMA) sulyginimas, ironizavo, kad tai būtų galima padaryti tik MMA sumažinus iki NPD. Bet, pasak jos, to daryti neketinama, o MMA ir NPD didės tiek, kiek leis ekonomikos augimas.
Finansai ir investavimas
BANKŲ PELNAS
I. Segalovičienė: papildomas bankų apmokestinimas – sveikintinas
Siūlymas laikinai papildomai apmokestinti dėl augančių palūkanų komercinių bankų uždirbamą itin didelį pelną yra sveikintinas, sako prezidento patarėja.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Segalovičienė: VERT turi stebėti, ar tiekėjai mažina elektros kainas gyventojams
Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) turėtų stebėti, ar krentant elektros kainoms rinkoje nepriklausomi tiekėjai į tai reaguoja ir keičia savo kainodarą, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonominiais ir socialinės politikos klausimais.
Aktualijos
PENSIJOS AMŽIUS
I. Segalovičienė: didinti pensijos amžių dabar ne laikas
Prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė sako, kad užuot svarsčius idėją ilginti pensijos amžių reikia koncentruotis į sveiko gyvenimo trukmės ilginimą.
Verslas
INFLIACIJA
I. Segalovičienė: sunku patikėti, kad negalima sustabdyti maisto brangimo
Vyriausybė galėtų išbandyti naujų sprendimų, kurie padėtų Lietuvoje sumažinti sparčiai augančias maisto kainas, sako prezidento vyriausioji patarėja ekonomikos ir socialiniais klausimais Irena Segalovičienė.
NT ir energetika
RINKOS LIBERALIZAVIMAS
I. Segalovičienė: „Perlas Energija“ turėtų atlyginti valstybės išlaidas jos klientams
Valstybė turėtų iš nepriklausomos elektros tiekėjos „Perlas Energija“ išsireikalauti lėšas, kurias išleis pasirūpinti šios įmonės klientais, kai bendrovė nutarė stabdyti savo veiklą, sako prezidento vyriausioji patarėja.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
I. Segalovičienė: dėl pabėgėlių iš Ukrainos reikės ilgalaikių sprendimų
Lietuvai reikės ieškoti ilgalaikių sprendimų, susijusių su pabėgėlių iš Ukrainos priėmimu, apgyvendinimu ir pagalbos jiems teikimu, teigia prezidento vyriausioji patarėja Irena Segalovičienė.
ŽYMA
IRENA SEGALOVIČIENĖ