Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Pasaulis
GRASINIMAI
Šiaurės Korėja paleido balistinę raketą virš Japonijos teritorijos
Pasaulis
VALSTYBINĖS LAIDOTUVĖS
Japonijoje prasidėjo nužudyto premjero Sh. Abe laidotuvės
Japonijos ir užsienio šalių aukšto rango pareigūnai per antradienį prasidėjusias prieštaringai vertinamas valstybines laidotuves atidavė pagarbą buvusiam ministrui pirmininkui Shinzo Abe.
Pasaulis
IKI DUGNO!
Japonijos alkoholio problemos: kaip paskatinti žmones gerti daugiau?
Kol Europos šalys, ypač Lietuva, suka galvas, kaip mažinti gyventojų suvartojamą alkoholio kiekį, Japonija susiduria su atvirkštine problema. Šalies Nacionalinė mokesčių agentūra prašo pateikti idėjų, kurios paskatintų daugiau jaunimo vartoti stipriuosius gėrimus, nes vis daugiau japonų atsisakant alkoholio vyriausybė nerimauja dėl fiskalinių to padarinių, rašo „Financial Times“.
Verslas
JAPONIJA
Japonijos eksportas liepą augo 17-ą mėnesį iš eilės
Japonijos eksportas liepą augo 17-ą mėnesį iš eilės dėka didelės automobilių ir žaliavų paklausos, trečiadienį pranešė šalies finansų ministerija.
Verslas
LIETUVA IR KINIJA
URM: Eksportas į Indijos–Ramiojo vandenyno šalis atsveria smukusią prekybą su Kinija
Augantis eksportas į Indijos–Ramiojo vandenyno šalis atsveria sumažėjusį eksportą į Kiniją, remdamasi statistika teigia Užsienio reikalų ministerija.
Pasaulis
AZIJA
Japonija ragina Kiniją „nedelsiant sustabdyti“ pratybas prie Taivano
Japonijos užsienio reikalų ministras Yoshimasa Hayashi ketvirtadienį paragino Kiniją „nedelsiant nutraukti“ karines pratybas aplink Taivaną, pradėtas po to, kai šią
Pasaulis
TAIVANAS IR KINIJA
Kinija užsipuolė Taivaną dėl dalyvavimo Sh. Abe laidotuvėse
Pekinas antradienį apkaltino Taivaną „politine manipuliacija“, salos viceprezidentui Williamui Lai sudalyvavus buvusio Japonijos premjero Shinzo Abe laidotuvėse. Tai buvo aukščiausio rango
Pasaulis
JAPONIJA
Rinkimus Japonijoje laimėjo valdančioji koalicija
Japonijos valdančioji partija ir jos partneriai rinkimuose surinko pakankamai balsų, kad suformuotų daugumą aukštuosiuose parlamento rūmuose, pirmadienį pranešė vietos žiniasklaida.
Pasaulis
JAPONIJA
Japonijoje vykstančius rinkimus temdo ekspremjero Sh. Abe nužudymo šešėlis
Japonijos rinkėjai sekmadienį balsuoja aukštųjų parlamento rūmų rinkimuose, praėjus vos dviem dienoms po to, kai rinkimų kampanijos metu buvo nužudytas buvęs šalies ministras pirmininkas Shinzo Abe.
Pasaulis
EPOCHOS PABAIGA
Politikos titano netektis: kas laukia Japonijos be Sh. Abe?
Penktadienį visą pasaulį sukrėtė neeilinis įvykis Japonijoje – sakant agitacinę kalbą prieš artėjančius šalies parlamento Aukštesniųjų rūmų rinkimus Naros prefektūroje buvęs premjeras Shinzo Abe buvo pašautas ir po kelių valandų ligoninėje mirė. Ką iškilaus politiko mirtis reiškia Japonijai ir kokius politinius posūkius prieš artėjančius rinkimus ji gali išprovokuoti?
Pasaulis
JAPONIJA
Buvęs Japonijos premjeras Sh. Abe mirė
Pasaulis
JAPONIJOS VIDAUS POLITIKA
Buvęs Japonijos premjeras Sh. Abe pašautas per politinį renginį
Buvęs Japonijos premjeras Shinzo Abe penktadienį buvo pašautas ir tikriausiai mirtinai sužeistas per vieną rinkimų kampanijos renginį vakarinėje Naros prefektūroje,
Pasaulis
JUNGTINĖS TAUTOS
Į JT Saugumo Tarybą dvejiems metams išrinkta Japonija
Japonija yra tarp penkių valstybių, ketvirtadienį išrinktų į nenuolatines vietas Jungtinių Tautų Saugumo Taryboje ir dirbsiančių šioje institucijoje 2023–2024 metais. Nuo
Pasaulis
KARINIS BENDRADARBIAVIMAS
Japonija ir NATO po Rusijos invazijos į Ukrainą stiprina ryšius
Japonijos ir NATO pareigūnai antradienį susitarė stiprinti karinį bendradarbiavimą ir bendras pratybas, pripažinę, kad Rusijos invazija į Ukrainą blogina saugumo aplinką Europoje ir Azijoje.
Pasaulis
AZIJA
Japonijos premjeras F. Kishida: vienašališki bandymai jėga pakeisti status quo nebus toleruojami
Japonija, Australija, Jungtinės Valstijos ir Indija priešinasi bet kokiems bandymams „jėga pakeisti status quo\", pareiškė Japonijos ministras pirmininkas Fumio Kishida po antradienį įvykusio vadinamojo Ketverto (angl. The Quad) aljanso susitikimo.
ŽYMA
JAPONIJA