Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 6 d.

Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
G. Landsbergis šaukia prezidiumą dėl Vyriausybės pasitraukimo, išankstinių rinkimų
Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis sako penktadienį šaukiantis partijos prezidiumą, kuriame be kitų klausimų bus svarstoma, ar Vyriausybė turėtų trauktis bei ar turėtų vykti išankstiniai Seimo rinkimai.
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Politologų nuomonės dėl J. Šiugždinienės vieningos: ji jau turėjo trauktis, politikai ir dėl mažesnių problemų yra atsistatydinę
Politologai teigia, kad Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė, negalėdama svariai atremti jai iškeltų įtarimų dėl galimai neskaidriai pasisavintų
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Koalicijos partneriai: ministro problemėlės tampa politinės bendruomenės problemomis
Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos atstovai sako nematantys būtinybės valdančiosios koalicijos lygiu aptarti skandalą, kuris praėjusią savaitę kilo dėl konservatorių
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Penktadienio kaleidoskopas: dujų atsargos, neramumai Kalnų Karabache ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių gegužės 12-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: nemalonumai J. Šiugždinienei, bendras ES dujų pirkimas ir kitos svarbiausios naujienos
Svarbiausių gegužės 11-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Aktualijos
„SKAIDRINAM“
Premjerė: jei informacija apie Vyriausybės nario paimtą išmoką tiesa, jis turės trauktis, J. Šiugždinienė teigia trauktis neketinanti (atnaujinta)
Jei visuomenininko, „Laisvės TV“ įkūrėjo Andriaus Tapino paskelbta informacija, jog vienas iš dabartinės Vyriausybės narių prieš išeidamas į Vyriausybę išsėmė išmoką yra tiesa, jis turės atsistatydinti, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
IQ Tema
JURGITA ŠIUGŽDINIENĖ
Prestižo beieškant
Švietimo sistemoje judesio atsirado, bet rezultatų dar nedaug Jurgitos Šiugždinienės laimei, paprastai gana maištingas švietimo sektorius – ramus. Bent jau mokytojai
Aktualijos
UKRAINIEČIAI LIETUVOJE
J. Šiugždinienė: ukrainiečius priimančios didmiesčių ugdymo įstaigos – perpildytos
Ukrainiečius priimančios didmiesčių ugdymo įstaigos yra perpildytos, karo pabėgėlių prašoma registruotis į mažesnius miestelius, rajonus, sako švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Kultūros ir švietimo ministrai Liuksemburge tarsis dėl pagalbos Ukrainai
Lietuvos kultūros ministras bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai Simonas Kairys bei Jurgita Šiugždinienė pirmadienį dalyvaus ES Tarybos, skirtos švietimui, jaunimui, kultūrai ir sportui, posėdyje Liuksemburge.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
J. Šiugždinienė: galimybės tapti mokytojais liberalizuojamos dėl rizikų jų pritrūkti
Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako liberalizuojanti galimybes tapti mokytojais dėl augančios rizikos, kad pedagogų šalyje gali pritrūkti.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Ministerija siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias klases, stambinti mažąsias mokyklas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias bei mažas klases mokyklose, jau nuo kitų metų jungti būtų leidžiama tik pradinukų klases.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Lygtis su daug nežinomųjų: švietimo sistemos problemų deklaracijas reikia pakeisti veiksmais
Beveik penktadalis (19,3 proc.) mokyklose dirbančių pedagogų yra vyresni nei 60 metų, tad jau dabar juntama mokytojų stoka netrukus taps kritinė. Šiuo metu Lietuvos mokyklose dirba 39 205 pedagogai. Didžiausią grupę sudaro 40–59 metų mokytojai – 60,4 proc., iki 40 metų – 20,3 proc.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Ministerija pasirašys atnaujintą švietimo šakos sutartį – joje numatytas ir atlyginimų kėlimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį pasirašys atnaujintą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, kurioje numatyta kelti švietimo darbuotojų atlyginimus.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Švietimo ministerija siekia per dvejus metus parengti 800 naujų mokytojų
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siekia per dvejus metus parengti 800 naujų mokytojų ir užtikrinti, kad šalyje nebūtų juntamas pedagogų trūkumas, ypač prioritetinių sričių.
Sportas
SPORTAS
Ministrė J. Šiugždinienė apie sporto situaciją: esame duobėje
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkoja olimpiadoje dalyvavusiems Lietuvos sportininkams, tačiau bendrą sporto situaciją apibūdina – esame duobėje.
ŽYMA
JURGITA ŠIUGŽDINIENĖ