Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gruodžio 8 d.

IQ Tema
JURGITA ŠIUGŽDINIENĖ
Prestižo beieškant
Švietimo sistemoje judesio atsirado, bet rezultatų dar nedaug Jurgitos Šiugždinienės laimei, paprastai gana maištingas švietimo sektorius – ramus. Bent jau mokytojai
Aktualijos
UKRAINIEČIAI LIETUVOJE
J. Šiugždinienė: ukrainiečius priimančios didmiesčių ugdymo įstaigos – perpildytos
Ukrainiečius priimančios didmiesčių ugdymo įstaigos yra perpildytos, karo pabėgėlių prašoma registruotis į mažesnius miestelius, rajonus, sako švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Kultūros ir švietimo ministrai Liuksemburge tarsis dėl pagalbos Ukrainai
Lietuvos kultūros ministras bei švietimo, mokslo ir sporto ministrai Simonas Kairys bei Jurgita Šiugždinienė pirmadienį dalyvaus ES Tarybos, skirtos švietimui, jaunimui, kultūrai ir sportui, posėdyje Liuksemburge.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
J. Šiugždinienė: galimybės tapti mokytojais liberalizuojamos dėl rizikų jų pritrūkti
Švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė sako liberalizuojanti galimybes tapti mokytojais dėl augančios rizikos, kad pedagogų šalyje gali pritrūkti.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Ministerija siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias klases, stambinti mažąsias mokyklas
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias bei mažas klases mokyklose, jau nuo kitų metų jungti būtų leidžiama tik pradinukų klases.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Lygtis su daug nežinomųjų: švietimo sistemos problemų deklaracijas reikia pakeisti veiksmais
Beveik penktadalis (19,3 proc.) mokyklose dirbančių pedagogų yra vyresni nei 60 metų, tad jau dabar juntama mokytojų stoka netrukus taps kritinė. Šiuo metu Lietuvos mokyklose dirba 39 205 pedagogai. Didžiausią grupę sudaro 40–59 metų mokytojai – 60,4 proc., iki 40 metų – 20,3 proc.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Ministerija pasirašys atnaujintą švietimo šakos sutartį – joje numatytas ir atlyginimų kėlimas
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė pirmadienį pasirašys atnaujintą Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, kurioje numatyta kelti švietimo darbuotojų atlyginimus.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
Švietimo ministerija siekia per dvejus metus parengti 800 naujų mokytojų
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siekia per dvejus metus parengti 800 naujų mokytojų ir užtikrinti, kad šalyje nebūtų juntamas pedagogų trūkumas, ypač prioritetinių sričių.
Sportas
SPORTAS
Ministrė J. Šiugždinienė apie sporto situaciją: esame duobėje
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkoja olimpiadoje dalyvavusiems Lietuvos sportininkams, tačiau bendrą sporto situaciją apibūdina – esame duobėje.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
J. Šiugždinienė: geresni egzaminų rezultatai – visos švietimo bendruomenės nuopelnas
Švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė dėkoja mokytojams už pagalbą abiturientams ruošiantis egzaminams ir sako, kad geresni lietuvių kalbos ir literatūros bei matematikos egzaminų rezultatai – visos švietimo bendruomenės nuopelnas.
Aktualijos
ŠVIETIMAS
„Tūkstantmečio“ gimnazijos: valdžia pabrėžia galimybes, opozicija nuogąstauja dėl elitizmo
Naujoji Vyriausybė teigia, kad jos programoje įrašytos „Tūkstantmečio“ gimnazijos gali sukurti daugiau galimybių regionų vaikams. Opozicijos atstovai perspėja, kad potencialą sutelkus grupelėje atskirų mokyklų socialinė atskirtis tik didės. 
ŽYMA
JURGITA ŠIUGŽDINIENĖ