Meniu
Prenumerata

antradienis, birželio 6 d.

NT ir energetika
ENERGETIKA
ES energetikos ministrai artėja prie susitarimo dėl dujų kainų „lubų“
ES energetikos ministrai pirmadienį siekia proveržio spręsdami sudėtingą gamtinių dujų kainų „lubų“ bloke klausimą, vyraujant nerimui dėl energijos stygiaus ir nepakankamo tiekimo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
ES energetikos ministrai derybas dėl dujų kainų „lubų“ tęs kitą savaitę
Europos Sąjungos (ES) ministrai antradienį Briuselyje įvykusiame susitikime išsprendė dalį nesutarimų dėl siūlomų gamtinių dujų kainų „lubų“, bet nusprendė derybas šiuo klausimu pratęsti kitą savaitę, kad būtų galima galutinai sutarti dėl „techninių“ detalių.
NT ir energetika
ENERGETIKA
I. Šimonytė: ES siūlomos rusiškos naftos kainų lubos yra per aukštos
Europos Sąjungos (ES) svarstoma viršutinė kainų riba Rusijos eksportuojamai naftai yra per aukšta, sako Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė. Tačiau kokia turėtų būti ši riba, ji neįvardijo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Eurokomisarė K. Simson: siūloma dujų kainų viršutinė riba yra skirta ir kitų metų sezonui
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių energetikos ministrams ketvirtadienį nepavykus susitarti dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos, už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson pareiškė, jog siūlydama kainų „lubas“ Komisija yra saistoma „parametrų“, kuriuos jai nurodė ES sostinės, ir kad valstybių narių vyriausybės, jei pageidauja, turi teisę susitarti dėl parametrų pakeitimo.
NT ir energetika
ENERGETIKA
D. Kreivys: viršutinė dujų kainų riba turėtų būti žemesnė nei 200 eurų
Europos Sąjungos (ES) energetikos ministrams ketvirtadienį nesusitarus dėl dujų kainų viršutinės ribos, energetikos ministras Dainius Kreivys sako, kad ji turėtų būti žemesnė nei 200 eurų už megavatvalandę (MWh).
NT ir energetika
ENERGETIKOS KRIZĖ
G. Nausėda: Lietuvos netenkina EK pasiūlyta viršutinė dujų kainų riba
Prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad jo netenkina Europos Komisijos (EK) šią savaitę pateiktas siūlymas dėl viršutinės gamtinių dujų kainų ribos.
NT ir energetika
ENERGETIKA
ES energetikos ministrai tariasi dėl priemonių, skirtų sušvelninti energijos krizę
Europos Sąjungos (ES) valstybių narių energetikos ministrai ketvirtadienį susitinka aptarti priemonių, skirtų sušvelninti energijos krizę Europoje, tačiau jų nuomonės išsiskyrė pasiūlymo dėl dujų didmeninių kainų viršutinės ribos klausimu.
NT ir energetika
EUROPOS SĄJUNGA
M. Vaščega: ribojant dujų kainas pigesnė elektra neturėtų pasiekti trečiųjų šalių
Europos Sąjungai priimant sprendimus dėl gamtinių dujų kainų lubų, reikia įvertinti, ar iš dujų pagaminta pigesne elektra nesinaudos trečiosios šalys, sako Europos Komisijos (EK) atstovybės Lietuvoje vadovas Marius Vaščega.
Aktualijos
EUROPOS SĄJUNGA
ES vadovams pritariant dujų kainų luboms, G. Nausėda tai vadina didžiausiu žingsniu pirmyn
Bendrijos lyderiams penktadienio naktį iš esmės sutarus įvesti dujų kainų lubas, prezidentas Gitanas Nausėda tai vadina didžiausiu žingsniu pirmyn.
Aktualijos
ES POLITIKOS LABIRINTAI
G. Nausėda Europos Vadovų Taryboje: lietuviški norai atsimuš į Briuselio realybę?
Ketvirtadienį ES lyderiai renkasi į Briuselyje vykstančią Europos Vadovų Tarybą (EVT). Joje dalyvausiantis prezidentas Gitanas Nausėda turi savo dienotvarkę: dujų
NT ir energetika
ENERGETIKA
Eurokomisarė K. Simson: turime pasiūlyti kainų „lubas“ rusiškoms dujoms
Už energetiką atsakinga Europos Komisijos narė Kadri Simson palaiko siūlymą įvesti kainų lubas iš Rusijos importuojamoms dujoms.
ŽYMA
KAINŲ LUBOS