Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 29 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV pritarė raketų sistemų perdavimui Ukrainai
JAV prezidento Joe Bideno administracija pritarė didelio nuotolio daugkartinio paleidimo raketų sistemų (MLRS) siuntimui į Ukrainą. Apie tai pranešė „The
Pasaulis
RUSIJA IR VAKARAI
S. Lavrovas: Vakarai paskelbė Rusijai „totalinį karą“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį apkaltino Vakarų valstybes paskelbus „totalinį karą“ jo šaliai ir jos žmonėms bei kultūrai, Maskvai tęsiant savo karinę kampaniją Ukrainoje.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Landsbergis: V. Putinas kėsinasi sunaikinti ukrainiečių tautą
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas kėsinasi sunaikinti ukrainiečių tautą, dėl to tai galima vadinti genocidu, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
RUSIJA IR EUROPA
Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms
Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin ketvirtadienį viešėdama Kijeve sakė, kad po įsiveržimo į Ukrainą Rusijai prireiks dešimtmečių, kad pataisytų savo reputaciją pasaulyje.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
O. Scholzas: V. Putinas karo Ukrainoje nelaimės
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas karo Ukrainoje nelaimės, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir pridūrė, kad per šią kampaniją jau žlugo visi Kremliaus vadovo strateginiai tikslai.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
M. Navickienė: matoma tendencija, kad daug ukrainiečių nori grįžti į tėvynę
Pasaulis
KONFLIKTŲ PADARINIAI
JT: pasaulyje priverstinai perkeltųjų skaičius viršijo 100 milijonų
Dėl Rusijos karo Ukrainoje visame pasaulyje priverstinai perkeltų asmenų skaičius pirmą kartą viršijo 100 mln., pirmadienį pranešė Jungtinės Tautos.
Komentarai
KOMENTARAS
Putino karas atskleidžia Europos susiskaldymą dėl saugumo
Saviapgaulė būdavo Vakarų mąstysenos apie Baltijos jūros regioną leitmotyvas. Nuo šio regiono atitolusių veikėjų indėlis buvo grindžiamas įsitikinimu, kad simboliniai priešakiniai daliniai apsaugotų jas nuo Rusijos agresijos. Jeigu tik šioms pajėgoms būtų sukeltas pavojus, iškart būtų atsiųsta pastiprinimų; prireikus prieš Rusiją galėtų būti nukreipta visa Vakarų aljanso galia, kad būtų išvaduotos užkariautos teritorijos.
Pasaulis
NARYSTĖ ES
Lenkijos prezidentas žada tvirtai remti Ukrainos siekį įstoti į ES
Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda sekmadienį pažadėjo visapusiškai remti Ukrainos siekį įstoti į Europos Sąjungą, ragindamas gerbti tuos, kas „lieja savo kraują“ už Europą.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Ukrainoje verdant karui, pasaulio elitas grįžta į Davosą
Pasaulio politikos ir verslo elitas pirmadienį grįžta į Davosą po dvejų metų pertraukos, kurią teko padaryti dėl COVID-19 pandemijos, tačiau krizės nebuvo išvengta ir šįkart, nes Rusija surengė invaziją į Ukrainą.
Aktualijos
UKRAINOS ATSTATYMAS
G. Skaistė: turime jau šiandien pradėti mobilizuoti resursus Ukrainos atstatymui
Resursus Ukrainos atstatymui turime pradėti mobilizuoti jau šiandien, teigia finansų ministrė Gintarė Skaistė.
Pasaulis
Prancūzija mato Ukrainos narystę ES po 15 ar 20 metų (papildyta)
Verslas
VERSLAS RUSIJOJE
„McDonald's“ pasiekė susitarimą dėl verslo Rusijoje pardavimo
JAV greitojo maisto milžinė „McDonald\'s“ pranešė pasiekusi susitarimą dėl verslo Rusijoje pardavimo šios šalies verslininkui Aleksandrui Govorui – šio tinklo frančizės licencijos turėtojui.
Pasaulis
RUSIJA
Atsakydama į NATO plėtrą Rusija steigs naujas karines bazes
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu penktadienį pareiškė, kad Maskva įsteigs naujų karinių bazių šalies vakarinėje dalyje, atsakydama į NATO plėtrą.
Pasaulis
RUSIJA
G. Kasparovas: V.Putino diktatūra pralaimėjimo neišgyvens, Rusija po karo keisis
Rusijos visuomenė dar nesupranta, kad pralaimi karą Ukrainoje, o Vladimiro Putino diktatūra to neišgyvens, todėl būtina padėti Kyjivui pasiekti pergalę, sako Vilniuje besilankantis Rusijos opozicijos atstovas Garis Kasparovas.
ŽYMA
KARAS UKRAINOJE