Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 30 d.

Aktualijos
Prancūzija: Katalonijos nepriklausomybė pripažinta nebus
Su atsiskirti nuo Ispanijos norinčiu Katalonijos regionu besiribojanti Prancūzija katalonams turi prastų žinių – tarptautinė bendruomenė jo nepriklausomybės nepripažins. Taip pirmadienį pareiškė Prancūzijos Europos reikalų ministrė.
Aktualijos
Barselona pasipiktino per referendumą smurtavusia policija
Neįtikimas skaičius – apie 700 tūkst. žmonių – antradienį išėjo į Barselonos gatves protestuoti prieš Ispanijos policijos smurtą per praeitą savaitgalį surengtą referendumą dėl Katalonijos regiono nepriklausomybės ir reikalauti, kad juos išklausytų, nurodė miesto teisėsaugos pareigūnai.
Aktualijos
Katalonijos lyderiai: palaikančiųjų balsų buvo 90 proc.
Katalonijos regiono prezidentas Carlesas Puigdemont'as pirmadienį paskelbė, kad daug įtampos ir neramumų sukėlusiame referendume 90 proc. rinkėjų išreiškė palaikymą nepriklausomybės idėjai.
Aktualijos
Katalonijoje naudotos guminės kulkos, dirba 3 iš 4 balsavimo apylinkių
Kaip ir buvo prognozuojama, nepriklausomybės referendumas Katalonijoje yra tikrai įtemptas. Konfiskuotas balsadėžes išvežti trukdę protestuotojai buvo apšaudyti. Regione iki šiol veikia 73 proc. balsavimo centrų.
Aktualijos
Ispanijoje karšta: artėja Katalonijos referendumo dėl nepriklausomybės diena
Ispanijos civilinės gvardijos (policijos) pareigūnai trečiadienį surengė kratas keliose Katalonijos regioninės vyriausybės būstinėse Barselonoje ir suėmė tuziną asmenų. Ši operacija, surengta likus dešimčiai dienų iki Katalonijos lyderių pažadėto referendumo dėl regiono nepriklausomybės, mieste išprovokavo protestus.
ŽYMA
KATALONIJOS REFERENDUMAS