Meniu
Prenumerata

trečiadienis, kovo 22 d.

Pasaulis
BALKANAI
Didėjant įtampai Kosove, Rusija išreiškė paramą Serbijai
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusija remia savo sąjungininkę Serbiją, Balkanų šalies santykiams su kaimyniniu Kosovu tampant vis labiau įtemptiems dėl neseniai įvykusių šaudymų ir blokadų.
Pasaulis
NERAMUMAI BALKANUOSE
Kosovo serbai išardė barikadas prie Serbijos sienos
Serbai Kosovo šiaurėje pirmadienį pašalino barikadas, blokavusias dvi sienos su Serbija perėjas, pareigūnams Prištinoje atidėjus įtampą sukėlusių naujų pasienio taisyklių įgyvendinimą.
Pasaulis
BALKANŲ PUSIASALIS
Kosovo serbai užblokavo kelius, vedančius prie sienos su Serbija
Kosovo policija sekmadienį uždarė dvi sienos su Serbija perėjas, nežinomiems užpuolikams apšaudžius pareigūnus šalies šiaurėje, o serbų mažumos protestuotojams užblokavus kelius, didėjant įtampai dėl Prištinos įvestų naujų pasienio taisyklių.
Pasaulis
KOSOVAS
Vėl rinkimai: problemų draskomas Kosovas renka parlamentą
Nuo 2008 m., kai Kosovas paskelbė nepriklausomybę nuo Serbijos, nė vienas šios valstybės parlamentas nebaigė visos kadencijos. Ne išimtis ir 2019 m.
Pasaulis
ARTIMIEJI RYTAI
Kosovas užmezgė diplomatinius santykius su Izraeliu, atidarys ambasadą Jeruzalėje
Izraelis ir Kosovas pirmadienį užmezgė diplomatinius santykius, šiai Balkanų valstybei, kurioje gyventojų daugumą sudaro musulmonai, pripažinus Jeruzalę žydų valstybės sostinę,
Pasaulis
BALKANAI
Karo nusikaltimais kaltinamas Kosovo prezidentas atsistatydina
Kosovo prezidentas Hashimas Thaci, kuris per 10-ąjį dešimtmetį vykusį karą už nepriklausomybę Serbijos vadovavo partizanams, ketvirtadienį atsistatydino, siekdamas apsiginti Hagoje įsikūrusiame specialiajame teisme nuo kaltinimų nusikaltimais žmonijai ir karo nusikaltimais.
Aktualijos
Kosove vyks pirmalaikiai parlamento rinkimai
Rytoj Kosovo laukia pirmalaikiai parlamento rinkimai. Prieš devynerius metus nepriklausomybę paskelbusioje valstybėje tvyro nesutarimai su kaimynine Serbija, fiksuojamas aukštas nedarbo lygis, o kai kuriems šalies lyderiams grasinama teismais už karo nusikaltimus.
ŽYMA
KOSOVAS