Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 23 d.

Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Kremlius: V. Putinas penktadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su Xi Jinpingu
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį vaizdo ryšiu kalbėsis su Kinijos lyderiu Xi Jinpingu, pranešė Kremlius, Rusijai siekiant stiprinti santykius su
Pasaulis
BALKANAI
Didėjant įtampai Kosove, Rusija išreiškė paramą Serbijai
Kremlius trečiadienį pareiškė, kad Rusija remia savo sąjungininkę Serbiją, Balkanų šalies santykiams su kaimyniniu Kosovu tampant vis labiau įtemptiems dėl neseniai įvykusių šaudymų ir blokadų.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kremlius: V. Putinas susitiko su aukščiausio rango kariškiais aptarti Ukrainos strategijos
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas surengė išsamius susitikimus su kariuomenės vadovybe, prižiūrinčia Rusijos kampaniją Ukrainoje, kur Maskva suintensyvino bombardavimą, šeštadienį pranešė
Pasaulis
LENKIJA
Lenkijos parlamentas pripažino Rusiją terorizmo rėmėja
Lenkijos parlamentas trečiadienį priėmė rezoliuciją, kurioje Rusijos Federacija paskelbta terorizmo rėmėja ir teroristines priemones naudojančia valstybe.
Pasaulis
JAV IR RUSIJA
Kremlius atmeta J. Bideno sąlygas dėl derybų su Ukraina
Kremlius penktadienį atmetė JAV prezidento Joe Bideno pasiūlytas sąlygas dėl Ukrainos derybų su Rusijos vadovu Vladimiru Putinu ir pareiškė, kad Maskva tęs puolimą.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
G. Nausėda: Kremliui turi nelikti resursų tęsti karą Ukrainoje
Vakarai turi siekti, jog Kremliui neliktų resursų tęsti karą Ukrainoje, ir griežinti sankcijas, sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Koks fiureris, tokia ir opozicija (satyra)
Kraštuose, kur nėra legitimios valdžios, kvailoka tikėtis būsiant padorios opozicijos. Nuo tada, kai tapome daugmaž pusėtinais vakariečiais, mes irgi linkę
Pasaulis
RAKETOS SMŪGIS LENKIJOJE
Kremlius giria „pamatuotą“ JAV atsaką į Lenkijos raketos incidentą
Kremlius trečiadienį gyrė „pamatuotą“ Vašingtono atsaką po to, kai Lenkijoje nukrito raketa, o Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas pareiškė, kad „mažai tikėtina“, jog ji buvo paleista iš Rusijos.
IQ Tema
RUSIJOS OPOZICIJA
Stebuklų belaukiant: Rusijos opozicijos ir Vakarų norai
Pirmojo, kad kristų Vladimiro Putino režimas, nes opozicija bejėgė jį nuversti. Antrojo dar didesnio – pakeisti rusų imperialistinį mentalitetą. Rudenį, prasidėjus
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Ar gali būti blogiau?
Rusijos opozicijos veikėjai – gerai susipažinę su Vilniaus viešbučiais ir restoranais. Jau ne vienus metus jie susirenka Lietuvos sostinėje padiskutuoti apie Rusijos dabartį ir ateitį.
Komentarai
KOMENTARAS
Kalbėti apie taiką Ukrainoje lengva, bet pasekmės tokios nebus
Karai baigiami susitarimais, o šie pasiekiami per diplomatiją. Per aštuonis besitęsiančio Rusijos puolimo Ukrainoje mėnesius ši tradicinė išmintis patyrė smūgį.
Pasaulis
BALTARUSIJA
Baltarusijos KGB neigia, kad šalyje įvestas kontrteroristinės operacijos režimas
Baltarusijos valstybės saugumo komitetas (KGB) penktadienį pareiškė, kad žiniasklaidos anksčiau paskelbti pranešimai apie šalyje įvestą kontrteroristinės operacijos režimą yra netikslūs.
The Economist
TAMSIOJI VALSTYBĖ
V. Putiną pavergė ypatingas rusiškas fašizmas
Būtent todėl jo šalis kelia tokią grėsmę Ukrainai, Vakarams ir savo tautai.
Pasaulis
KREMLIAUS PRIMESTA VALDŽIA
Ukrainoje – paskutinė pseudoreferendumų diena
Antradienį turi baigtis pseudoreferenumai dėl aneksijos, kurias keturiuose Ukrainos regionuose, daugiausia kontroliuojamuose Rusijos pajėgų, surengė Kremliaus primesta valdžia.
Pasaulis
RUSIJOS MOBILIZACIJA
Kremlius: mobilizuojant rezervistus karui Ukrainoje padaryta klaidų
Kremlius pirmadienį pripažino, kad mobilizuojant rezervistus kariniams veiksmams Ukrainoje buvo padaryta klaidų, ir teigė, kad sprendimas uždaryti Rusijos sienas nebuvo priimtas.
ŽYMA
KREMLIUS