Meniu
Prenumerata

trečiadienis, rugsėjo 28 d.

Pasaulis
ATOMINĖ ENERGIJA
Ukraina kaltina Rusiją vėl apšaudžius Zaporižios atominę elektrinę
Ukrainos branduolinės energetikos operatorė „Enerhoatom“ trečiadienį apkaltino Rusiją vėl sudavus smūgį Zaporižios atominei elektrinei pietų Ukrainoje.
Pasaulis
OKUPUOTOS UKRAINOS TERITORIJOS
V. Zelenskis dėkoja Vakarams, smerkiantiems „referendumus“ Rusijos okupuotose teritorijose
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis antradienį padėkojo Vakarų sąjungininkams, pasmerkusiems okupuotoms Ukrainos teritorijoms Maskvos primestos valdžios planus surengti aneksinius referendumus dėl prisijungimo prie Rusijos.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijos pajėgos apšaudė Pietų Ukrainos atominę elektrinę
Ukrainos branduolinės energetikos agentūra „Enerhoatom“ pirmadienį apkaltino įsiveržusią Maskvos kariuomenę apšaudžius antrą pagal dydį šalies atominę elektrinę, esančią pietinėje Mykolajivo srityje.
NT ir energetika
ENERGETIKA
Ukrainos atominė elektrinė vėl prijungta prie šalies energetinės sistemos
Ukrainos Zaporižios atominė elektrinė vėl gauna elektrą iš šalies energetinės sistemos, šeštadienį pranešė Jungtinių Tautų atominės energijos agentūra.
Pasaulis
UKRAINA IR ES
Kyjive viešinti U. von der Leyen: ES rems Ukrainą „tiek ilgai, kiek reikės“
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen ketvirtadienį pareiškė, kad Briuselis karo draskomą Ukrainą rems „tiek ilgai, kiek reikės“, jau beveik septynis mėnesius tęsiantis Rusijos invazijai į kaimyninę šalį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Ukrainos Kryvyj Riho miestui po Rusijos smūgio gresia potvynis
Ukrainos centriniam Kryvyj Riho miestui po užtvanką apgadinusio Rusijos smūgio gresia potvynis, trečiadienį įspėjo ukrainiečių prezidentūra.
Pasaulis
ZAPORIŽIOS ATOMINĖ ELEKTRINĖ
JAV perspėjo Maskvą nenukreipti Ukrainos atominės elektrinės energijos
Vašingtonas ketvirtadienį perspėjo Rusiją nenukreipti Zaporižios atominės elektrinės Ukrainoje energijos, Kyjivui paskelbus, kad jėgainė buvo atjungta nuo tinklo.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Ukraina: Rusijos kariai Chersono srityje susiduria su sunkumais dėl sugadintų tiltų
Ukraina sekmadienį pareiškė, kad Rusijos kariai, kurie per savo puolimą pietinėje Chersono srityje persikėlė per Dnipro upę, susiduria su vis
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: atnaujinamas ukrainietiškų grūdų gabenimas jūra neša „palengvėjimą pasauliui“
Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba pirmadienį pareiškė, kad pirmojo grūdų prikrauto laivo išplaukimas iš Odesos uosto nuo Rusijos invazijos pradžios neša „palengvėjimą pasauliui“.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Iš Odesos išplaukė pirmasis Ukrainos eksportuojamų grūdų prikrautas laivas
Turkijos gynybos ministerija pranešė, kad pirmadienį iš Ukrainos pietinio uosto išplaukė pirmasis laivas, prikrautas Kyjivo eksportuojamų grūdų, įgyvendinant sutartį, sudarytą siekiant sumažinti pasaulinę apsirūpinimo maistu krizę, paaštrintą Rusijos invazijos į kaimyninę šalį.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijai smogus Ukrainos Mykolajivo miestui žuvo penki žmonės
Per Rusijos smūgius Ukrainos Mykolajivo mieste netoli pietinės šalies fronto linijos penktadienį žuvo penki žmonės ir dar septyni buvo sužeisti, pranešė regiono administracijos vadovas.
Pasaulis
RUSIJOS AGRESIJA
Rusijos pajėgos apšaudė Kyjivo priemiestį, Charkivą, Mykolajivą ir Černihivo sritį
Rusijos pajėgos ketvirtadienio rytą surengė raketų ataką prieš vieną iš Kyjivo priemiesčio Vyšhorodo rajonų, pranešė pareigūnai.
Pasaulis
MASKVOS KARINĖ INVAZIJA
Ukraina atnaujino darbą uostuose, skirtuose grūdų eksportui
Kyjivas trečiadienį pranešė, kad buvo atnaujintas darbas trijuose Ukrainos Juodosios jūros uostuose, kurie pagal neseniai sudarytą susitarimą su Rusija turėtų būti naudojami ukrainietiškų grūdų eksportui, užblokuotam dėl Maskvos karinės invazijos.
Pasaulis
GRŪDŲ EKSPORTAS
V. Zelenskis: JT atsakingos už susitarimo dėl ukrainietiškų grūdų eksporto įgyvendinimą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį pareiškė, kad Jungtinės Tautos yra atsakingos už tai, kad būtų įgyvendintas Stambule pasiektas susitarimas dėl Rusijos invazijos nutraukto ukrainietiškų grūdų eksporto atblokavimo.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Rusijos sąjungininkė Sirija nutraukė diplomatinius santykius su Ukraina
Sirija trečiadienį paskelbė nutraukianti diplomatinius santykius su Ukraina, palaikydama savo artimą sąjungininkę Rusiją, ir pareiškė, kad tai yra atsakas į atitinkamą Kyjivo žingsnį.
ŽYMA
KYJIVAS