Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 24 d.

Verslas
EKONOMIKOS VARGO INDEKSAS
Lietuvoje geriau, nes kitur – blogiau
Pokyčiai Ekonomikos vargo indekse: Lietuvos poziciją gelbėja prastėjanti situacija kitose šalyse.
Verslas
DARBO RINKA
Nematoma darbo rinkos pusė: darbuotojų trūksta daugiau nei skelbia oficialūs duomenys
Laisvų darbo vietų skaičius Lietuvoje – gerokai didesnis nei fiksuojama oficialioje statistikoje, skelbia Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI). Net 92 proc. apklaustų įmonių susiduria su darbuotojų trūkumu, o jų paiešką dauguma vykdo per privačias institucijas.
Komentarai
KOMENTARAS
Našta ir jums, ir statybininkams
Įsivaizduokite, kad remontuojate butą. Jūsų pasamdyta statybos įmonė įrengia miegamuosius, valgomąjį ir vonios kambarius bei virtuvę. Tam, kad sutvarkytų santechniką, ji samdo kitą įmonę, užsiimančią tik santechnika. Darbai eina į pabaigą, tik staiga jums praneša, kad šios įmonės vadovas negali sumokėti savo darbuotojams atlyginimų, tai turi padaryti pirmoji, jūsų samdyta, įmonė. Ji visus kaštus perkelia ant jūsų pečių. Buto remontas pabrangsta.
Verslas
PASAULIO EKONOMINĖS LAISVĖS INDEKSAS
Ekonominės laisvės Lietuvoje daugėja, tačiau poreikis mažinti biurokratiją išlieka aktualus
Antradienį Kanados smegenų centro „Fraser Institute“ paskelbtame Pasaulio ekonominės laisvės indekse Lietuva užima 8 vietą iš 165 valstybių ir teritorijų, praneša Lietuvos laisvosios rinkos institutas (LLRI).
Komentarai
KOMENTARAS
Ar nekilnojamojo turto mokesčio plėtra užtikrins savivaldos savarankiškumą?
Finansų Ministerijos suburtos Mokestinių lengvatų peržiūros darbo grupės tema – turto mokesčių veiksmingumas, didinant savivaldos finansinį savarankiškumą – įdomi ir provokuojanti. Ministerijos noras kalbėti apie savivaldybių savarankiškumo didinimą sveikintinas, bet vien plėsdami nekilnojamojo turto apmokestinimą jo nesukursime.
Verslas
KARJERA
Elena Leontjeva grįžta vadovauti LLRI
Lietuvos laisvosios rinkos instituto prezidente dirbs viena jo įkūrėjų ir tarybos pirmininkė Elena Leontjeva.
ŽYMA
LAISVOSIOS RINKOS INSTITUTAS