Meniu
Prenumerata

pirmadienis, birželio 5 d.

Aktualijos
TOLERANCIJOS PREMIJA
Tolerancijos žmogaus apdovanojimas – P. Gritėnui, L. Donskio premija – V. Tarasovui
Sekmadienį 2020-ųjų Tolerancijos žmogaus apdovanojimas įteiktas žurnalistui ir filosofui Pauliui Gritėnui, o Leonido Donskio premija – džiazo muzikantui ir režisieriui
Aktualijos
Londone – diskusija apie L. Donskio intelektualinį palikimą
„Leonidas Donskis – ant dviejų pasaulių ribos“ – diskusiją tokiu pavadinimu kovo 2-ąją rengia Londono ekonomikos mokyklos Baltijos šalių studentų atstovybė, Lietuvos Respublikos ambasada Didžiojoje Britanijoje bei šioje šalyje gyvenantys artimi filosofo bendražygiai.
Kultūra
VDU bibliotekai bus suteiktas L. Donskio vardas
Trečiadienį Vytauto Didžiojo universitete (VDU) vyks iškilmingas Senato posėdis, kurio metu bibliotekai bus suteiktas filosofo, šio universiteto profesoriaus Leonido Donskio vardas.
Komentarai
Kada (ir ar) mes praregėsime?
Aukštojo mokslo būklė mums, akademinės sferos žmonėms, tapo kažkuo, kas primena kalbėjimą apie virvę pakaruoklio namuose, – geriau taktiškai nutylėti ir viltis, kad gyvenimas užgydys žaidas. Ar užgydys?
Aktualijos
Paniekos evoliucija
Tolerancija ir žmogaus teisės Vakaruose įtvirtintos tik per pragariškas kančias, tačiau kai kurios pamokos, netikėtai užklupus naujam egzaminui, išmoktos nepakankamai.
Komentarai
Suklastota tikrovė
Ar mus valdo tiesa? Ar ji iš tikrųjų mums gyvybiškai svarbi? Juk už ją mirė didieji tiesos ir tikėjimo kankiniai. O jei liūdna tiesa yra tai, kad Tiesa iš tikrųjų būtina nedidelei žmonijos daliai, – kaip mus įtikinėja iškilūs modernieji filosofai, – tada lieka klausimas, o kas gi valdo didžiąją žmonijos dalį?
ŽYMA
LEONIDAS DONSKIS