Meniu
Prenumerata

sekmadienis, sausio 29 d.

Pasaulis
ŽMOGAUS TEISĖS
Po karantino priedanga Lenkijos parlamentas stumia drakoniškus abortų ir lytinio švietimo draudimus
Lenkų parlamentarai trečiadienį svarsto konservatyvios katalikiškos grupės paremtus įstatymų projektus, pagal kuriuos būtų beveik visiškai uždrausti abortai ir lytinis švietimas
IQ Tema
Pavykime estus
Ko apie lytinį švietimą galėtų pamokyti mažiausia Baltijos šalis?
IQ Tema
Tautinis (lytinis) identitetas
Seksualumas – universalus žmogiškas bruožas, kuriam pažinti tarptautinės organizacijos yra parengusios bendras rekomendacijas. Tačiau pirmosios Lietuvoje privalomos lytinio švietimo programos rengėjai buvo kitokios nuomonės – mūsų šalyje lytiškumas nusipelno būti autentiškas.
Komentarai
Pizius ir Vaikdirbys
Seniai seniai, rodos, praeitame tūkstantmetyje, studijavau visokias pedagogikas, kalbas ir literatūras. Universitetas, į kurį buvau įstojęs, rengė mokytojus. Studijuoti buvo smagu, bet po pirmųjų pedagoginių praktikų Vilniaus mokyklose ir gimnazijose supratau, kad mokytoju nebūsiu. Nes su mokiniais apie metaforas ar pažyminių skyrybą kalbėjausi kaip su sau lygiais, o jie arba vartė akis, arba niurzgėjo, kad nieko nesupranta.
IQ Tema
Kas kaip moka, tas taip šoka
Valstybė visiškai nekontroliuoja, kaip dėstomas lytinis švietimas. Mokinių žinias dažnai lemia ne mokytojų profesionalumas, bet įsitikinimai ar prietarai.
IQ Tema
Pakalbėkime apie homoseksualumą moksliškai
Vilniaus universiteto Psichologijos instituto Klinikinės psichologijos katedros docentas Paulius Skruibis teigia, kad homoseksualumo tolerancijos klausimas neturėtų būti vertinamas kaip politinis – kaip ir kitais psichinės sveikatos klausimais, taip ir šiuo, specialistų bendruomenėje vyrauja konsensusas, ir juo reikėtų pasitikėti.
IQ Tema
Valstybės reikalas: vakuumas lytiškumo ugdymo klausimais užsipildo abejotinos vertės informacija
Lytinis švietimas mokyklose dažnai palydimas įtarumu ar net pasipriešinimu. Tačiau lytinis raštingumas užtikrintų Lietuvos vaikų teises ir padėtų visuomenei ištrūkti iš gėdos ir prievartos gniaužtų.
Komentarai
Lytinis švietimas Lietuvoje: estai ir čia mus beviltiškai paliko
Faktai, kuriuos šiame numeryje pateikia žurnalas IQ apie Lietuvos švietimo sistemą, teisingiau ‒ lytinį moksleivių švietimą, švelniai tariant yra gluminantys, o tiesiai šviesiai – skandalingi. Tuo pačiu tai yra puiki iliustracija, kokie abejingi, veidmainiai arba tiesiog tamsūs gali būti mūsų politikai ir švietimo sistemos biurokratai.
ŽYMA
LYTINIS ŠVIETIMAS