Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, vasario 2 d.

IT ir transportas
SKRYDŽIAI
M. Skuodis: „Ryanair“ žingsnis – įprasta įmonės spaudimo taktika
Airijos pigių skrydžių bendrovės „Ryanair“ sprendimas sumažinti maršrutų ir reisų dažnį motyvuojant Vilniaus oro uosto didinamais įkainiais yra įprasta šios
IT ir transportas
SUSISIEKIMAS
M. Skuodis: „Rail Baltica“ atkarpos Lietuvoje turėtų veikti 2027-aisiais
Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad apie 2026 metus jau turėtų veikti europinės geležinkelio „Rail Baltica“ atkarpa nuo Kauno iki
Verslas
KLAIPĖDOS UOSTAS
M. Skuodis: Klaipėdos uostas galėtų tapti kitų uostų dalininku, investuoti Ukrainoje
Į akcinę bendrovę pertvarkytas ir komercinę veikla galintis užsiimti Klaipėdos uostas galėtų tapti užsienio bendrovių, krovos terminalų ar uostų dalininku, o kartu su „Lietuvos geležinkeliais“ – investuoti į Ukrainos atstatymą, teigia susisiekimo ministras Marius Skuodis.
Verslas
AVIACIJA
Nutupdyta Lietuva: ar Vilniui pavyks atsikratyti Europos aviacijos užkampio statuso?
Ambicingu tikslu to nepavadinsi, bet Lietuva iki 2030 m. pasauliniame pasiekiamumo vertinimo reitinge siekia pakilti bent dešimčia pozicijų, į 85 vietą. Pastarąjį kartą 2019 m. sudarytame indekse iš ES šalių žemiau yra tik Estija ir Slovėnija, o Lietuvą lenkia Armėnija, Azerbaidžanas, Uzbekistanas.
IQ Tema
MARIUS SKUODIS
Nenulėkti nuo bėgių: susisiekimo ministras stumiasi į priekį
Nepaisant to, kad turi daugybę planų ir vos nežlugo karjera
IT ir transportas
LIETUVOS GELEŽINKELIAI
M. Skuodis: išmanusis riedmuo taupys lėšas, gerins LTG paslaugas
„Lietuvos geležinkelių“ infrastruktūros tinklą valdanti įmonė „LTG Infra“ ketvirtadienį pristatė 6,5 mln. eurų (be PVM) kainavusį itališką savaeigį išmanųjį diagnostinį riedmenį, kuris be žmogaus pagalbos surenka visus duomenis apie geležinkelio būklę, taupo įmonės lėšas bei leidžia pasirinkti būtiniausius remonto darbus.
Verslas
KALININGRADO TRANZITAS
M. Skuodis: atsiskaitymai už Kaliningrado tranzitą turėtų vykti ir toliau
Susisiekimo ministras sako, jog atsiskaitymai už sankcionuotų prekių tranzitą per Lietuvą tarp Rusijos ir Kaliningrado nuo rugsėjo turėtų vykti ir toliau. Vis dėlto Marius Skuodis neatmeta, kad jie gali strigti, tačiau ne dėl valstybės kaltės.
Verslas
LIETUVOS GELEŽINKELIAI
M. Skuodis: geležinkelių krovinių sumažės apie 48 proc., LTG neteks apie 150 mln. eurų
Susisiekimo ministras Marius Skuodis sako, kad per Lietuvą gabenamų geležinkelių krovinių šiemet gali sumažėti apie 48 proc. – nuo 51,1 mln. tonų pernai iki 26,5 mln. tonų šiemet. Dėl to „Lietuvos geležinkelių“ (LTG) grupė neteks apie 150 mln. eurų pajamų.
Verslas
SUSISIEKIMAS
M. Skuodis: karinio mobilumo jungtims – 60 mln. eurų ES paramos lėšų
Susisiekimo ministras Marius Skuodis ketvirtadienį pareiškė, jog Vyriausybė Europos Sąjungos paramos lėšomis artimiausiu metu planuoja atnaujinti kelius, kurie užtikrintų geresnį judėjimą Lietuvoje dislokuotiems kariškiams.
Verslas
SANKCIJOS BALTARUSIJAI
Pirmadienį Lietuvą turėtų kirsti paskutiniai „Belaruskalij“ kroviniai
Pirmadienį 24 val. turėtų sustoti vienos didžiausių pasaulyje kalio trąšų gamintojų ir eksportuotojų „Belaruskalij“ trąšų tranzitas per Lietuvą – nuo Baltarusijos sienos iki Klaipėdos uosto.
Aktualijos
SANKCIJOS
Dėl baltarusiškų trąšų tranzito suburta tarpinstitucinė darbo grupė
Susisiekimo ministras Marius Skuodis teigia, jog siekiant stabyti baltarusiškų kalio trąšų tranzitą per Lietuvą sukurta tarpinstitucinė darbo grupė – ji turėtų pateikti suderintą poziciją šiuo klausimu.
Verslas
SANKCIJOS
M. Skuodis nekomentuoja, koks bus jo sprendimas dėl Klaipėdos uosto vadovo
Susisiekimo ministras Marius Skuodis kol kas nekomentuoja, kokį sprendimą ketina priimti dėl Klaipėdos uosto vadovo Algio Latako tolesnio darbo po to, kai valdyba pareiškė pasitikėjimą juo. Pasak ministro, jis ketina įvertinti visą informaciją ir tik tuomet priimti sprendimą.
Verslas
SANKCIJOS
M. Skuodis: M. Bartuška iš posto turėtų pasitraukti sausio pradžioje
„Lietuvos geležinkelių“ vadovas Mantas Bartuška iš pareigų turėtų pasitraukti sausio pradžioje, sako susisiekimo ministras Marius Skuodis
Aktualijos
VYRIAUSYBĖ
Politologai: ministrų išsaugojimas stabilizuos Vyriausybę, bet lūkesčiai dėl trąšų lieka
Užsienio reikalų ir susisiekimo ministrų išsaugojimas trumpam stabilizuos politinę situaciją Vyriausybėje, tačiau premjerei būtina kuo skubiau spręsti sankcijų baltarusiškoms trąšoms klausimą, sako politologai.
Aktualijos
KRIZĖS SUVALDYMAS
I. Šimonytė: Vyriausybė tęs darbą, ministrai G. Landsbergis ir M. Skuodis lieka
Užsienio reikalų ir susisiekimo ministrai Gabrielius Landsbergis bei Marius Skuodis turi toliau eiti pareigas, Vyriausybė tęs darbą ta pačia sudėtimi, nepaisant problemų stabdant „Belaruskalij“ trąšų tranzitą per Lietuvą, sako premjerė Ingrida Šimonytė.
ŽYMA
MARIUS SKUODIS