Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, gegužės 19 d.

Pasaulis
GRĖSMĖS
Maskva: ES tampa „agresyvi, karinga“
Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas penktadienį sakė abejojantis Ukrainos siekio įstoti į Europos Sąjungą motyvais ir kaltino Briuselį už Europos žemyno ribų siekiančiomis ambicijomis.
Pasaulis
NARYSTĖ ES
Ukraina nori, kad jai būtų „rezervuota“ vieta ES
Ukraina nori, kad jai būtų rezervuota vieta Europos Sąjungoje, net jei visapusiškai narystei pasiekti gali prireikti daug laiko, ketvirtadienį lankydamasis Berlyne sakė ukrainiečių užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
Ukraina tikisi Lietuvos pagalbos rengiantis stojimui į ES ir šalies atstatyme
Ukraina tikisi Lietuvos pagalbos rengiant stojimo į Europos Sąjungą (ES) paraišką, taip pat atstatant šalį, sako šalies Aukščiausiosios Rados vicepirmininkė Olena Kondratiuk.
Aktualijos
NARYSTĖ ES
G. Nausėda: E. Macrono siūlymais bandoma pridengti valios trūkumą dėl Ukrainos
Siūlymais prie Europos Sąjungos (ES) kurti platesnę politinę demokratinių valstybių bendruomenę mėginama pridengti politinės valios trūkumą suteikti kandidatės į ES statusą Ukrainai, sako Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda.
Pasaulis
NARYSTĖ ES
Nesulaužytas tabu: nuo plėtros pavargusi ES vengia greito Ukrainos stojimo ir garantijų
Kremliaus invazija į Ukrainą privertė Europos Sąjungą (ES) atsisakyti ilgamečių politinių tradicijų skiriant karinę paramą Ukrainai ir įvedant beprecedentes sankcijas Rusijai. Vis dėlto sulaužyti dar vieno tabu – atverti Kyjivui greitesnį kelią į Bendriją – nesiryžtama.
Pasaulis
ES
Sakartvelas „nedelsdamas“ pateiks prašymą dėl ES narystės
Sakartvelas „nedelsdamas“ pateiks prašymą priimti šalį į Europos Sąjungą, trečiadienį pranešė valdančioji partija.
Pasaulis
ES IR UKRAINA
V. Zelenskis ragina ES skubiai priimti į bloką Ukrainą
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pirmadienį paragino Europos Sąjungą nedelsiant suteikti jo šaliai narystę bloke, Maskvos puolimui prieš Ukrainą tęsiantis jau penktą dieną.
Aktualijos
ES IR UKRAINA
I. Šimonytė tikisi spartesnių pokyčių ES dėl Ukrainos narystės Bendrijoje
Dėl Ukrainos narystės Europos Sąjungoje premjerė Ingrida Šimonytė tikisi spartesnių pokyčių Bendrijos politikoje, tačiau pabrėžia, kad narystė yra apibrėžta tarptautinėse sutartyse, o šalis turi atitikti jai keliamus reikalavimus.
Komentarai
Ko trūksta iki brandos atestato?
Gegužės 1-ąją šventėme 15 metų ES narystės sukaktį. Tai – tik akimirka tūkstantmetės Lietuvos istorijoje, bet milžiniškas šuolis mūsų moderniai valstybei. Per šį trumpą laiką Lietuva beprotiškai pasikeitė ir pateko į pažangiausių valstybių lygą. Štai 10 dalykų, už kuriuos Lietuvai rašau aukščiausią balą. Bet brandos atestatui gauti dar reikia pabaigti namų darbus.
Aktualijos
Naujausia apklausa: europiečiai remia narystę ES ir „pirmaujančius kandidatus“
Naujausia ES piliečių apklausa rodo stiprėjantį palaikymą jų šalių narystei ES. Vis daugiau rinkėjų vilčių siejama ir su vadinamųjų pirmaujančių kandidatų (vok. „Spitzenkandidaten“) procedūra.
Aktualijos
Artėja Balkanų eilė – ES pritaria derybų dėl Albanijos ir Makedonijos narystės pradžiai
Europos Sąjunga išreiškė paramą derybų dėl Albanijos ir Makedonijos narystės Bendrijoje pradžiai, antradienį pareiškė ES diplomatijos vadovė Federica Mogherini, pristačiusi planus pirmąkart per kelerius metus išplėsti bloką.
ŽYMA
NARYSTĖ ES