Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, kovo 30 d.

Pasaulis
BALTARUSIJA
Nobelio taikos premijos laureatas A. Bialiackis stojo prieš Baltarusijos teismą
Įkalintas Nobelio taikos premijos laureatas Alesis Bialiackis ketvirtadienį Minske stojo prieš teismą, kuris, jo šalininkų nuomone, yra bandymas susidoroti su
Kultūra
KULTŪRA
A. Ernaux: Nobelio premijos yra vyrams skirta institucija
Nobelio premijos yra vyrams skirta institucija, antradienį interviu naujienų agentūrai AFP prieš šį savaitgalį vyksiančią oficialią apdovanojimų ceremoniją sakė šių metų literatūros premijos laureatė Annie Ernaux iš Prancūzijos.
Pasaulis
NOBELIO PREMIJA
Nobelio ekonomikos premija atiteko bankus ir finansų krizes tyrinėjantiems mokslininkams
Benas S. Bernanke, Douglasas W. Diamondas ir Philipas H. Dybvigas pirmadienį pelnė 2022-ųjų vadinamąją Nobelio ekonomikos premiją už bankų ir finansų krizių tyrimus.
Pasaulis
NOBELIO TAIKOS PREMIJA
Nobelio taikos premiją laimėjusi Ukrainos teisių grupė sako esanti laiminga dėl sprendimo
Ukrainos žmogaus teisių organizacijos „Pilietinių laisvių centras“ vykdomoji direktorė Oleksandra Romancova penktadienį sakė, kad grupė yra „laiminga“ dėl sprendimo jai paskirti 2022 metų Nobelio taikos premiją.
Pasaulis
NOBELIO PREMIJA
2022-ųjų Nobelio literatūros premija paskirta prancūzei A. Ernaux
Pasaulis
NOBELIO PREMIJOS
Nobelio fizikos premiją pelnė mokslininkai, vykdę kvantinės srities eksperimentus
Šių metų Nobelio fizikos premija paskirta Alainui Aspectui, Johnui F. Clauseriui ir Antonui Zeilingeriui „už eksperimentus su susietais fotonais, nustatant Bello nelygybės pažeidimą ir kuriant kvantinės informacijos mokslą“, antradienį paskelbė Nobelio komitetas.
Pasaulis
MOKSLAS
Nobelio medicinos premija skirta „už atradimus, susijusius su išnykusių homininų genomais"
Šių metų Nobelio premija už pasiekimus medicinos srityje paskirta švedui Svante Paabo „už atradimus, susijusius su išnykusių homininų genomais ir žmogaus evoliucija“, pirmadienį paskelbė Nobelio komitetas Stokholme veikiančiame Karolinskos institute.
Pasaulis
NETEKTIS
Mirė japonų mokslininkas, pelnęs Nobelio premiją už „revoliucingo“ LED šviestuko išradimą
Eidamas 93-us metus mirė Nobelio fizikos premijos laureatas japonas Isamu Akasaki, apdovanotas už novatoriško energiją taupančio šviesos diodų (LED) apšvietimo
Pasaulis
NOBELIO PREMIJA
Nobelio taikos premija paskirta Pasaulio maisto programai
Šių metų Nobelio taikos premija atiteko Pasaulio maisto programai (WFP), penktadienį paskelbė Norvegijos Nobelio komitetas.
Pasaulis
NOBELIO PREMIJOS
Nobelio literatūros premija paskirta amerikietei Louise Glück
2020 metų Nobelio literatūros premija ketvirtadienį buvo paskelbta žydų kilmės amerikietei poetei ir eseistei Louise Glück „už jos su niekuo nesupainiojamą poetišką balsą, savo rūsčiu grožiu darantį individualią egzistenciją universalią“, pranešė Švedijos akademija.
Pasaulis
GENŲ INŽINERIJA
Nobelio chemijos premija skirta už genų redagavimo technologiją
Šių metų Nobelio chemijos premija paskirta prancūzei Emmanuelle Charpentier ir amerikietei Jennifer A. Doudnai „už genomo redagavimo technologijos sukūrimą“.
Pasaulis
NOBELIO PREMIJOS
5 žinotini dalykai apie Nobelio premijas
Nuo 1901 metų Nobelio premijos skiriamos žmonėms ir organizacijoms, kurių darbas nulėmė didelę žmonijos pažangą, kaip pageidavo išradėjas Alfredas Nobelis.
IT ir transportas
DIRBTINIS INTELEKTAS
J. O’Keefe’as: „Nesu įsitikinęs, kad dirbtinis intelektas galės elgtis kaip žmogus“
„Tikiuosi, nematuosite mano IQ“, – išgirdęs mūsų žurnalo pavadinimą pajuokavo Vilniuje kovo mėnesį lankęsis Nobelio premijos laureatas medicinos srityje Johnas O’Keefe’as. IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius su garsiu neuromokslininku kalbėjosi apie gyvūnus, kompiuterinius žaidimus ir kuo taksi vairuotojai pranašesni už kitus žmones.
The Economist
Po Nobelio komiteto sprendimo prievartavimai konflikto zonose atsidūrė dėmesio centre
Nobelio taikos premija šiemet skirta dviem aktyvistams, kovojantiems su seksualiniu smurtu karo zonose – dažniau apgailimu nei suprantamu blogiu
Kava su IQ
W. Ketterle: „Visuomenei reikia mokslininkų, einančių dar neišmintu keliu“
Technologinė pažanga, kaip ir žmonių susidomėjimas ja, stebina, sako Nobelio fizikos premijos laureatas, Masačusetso technologijos instituto profesorius Wolfgangas Ketterle. Tačiau to negana. Kalbėdamasis su IQ apžvalgininke Kotryna Tamkute jis teigė, kad norėdami keisti žmonių gyvenimus, turime užtikrinti mokslo, politikos ir verslo sąveiką.
ŽYMA
NOBELIO PREMIJA