Meniu
Prenumerata

sekmadienis, gegužės 29 d.

Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
O. Scholzas: V. Putinas karo Ukrainoje nelaimės
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas karo Ukrainoje nelaimės, ketvirtadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ir pridūrė, kad per šią kampaniją jau žlugo visi Kremliaus vadovo strateginiai tikslai.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Vokietijos parlamentas pritarė sunkiosios ginkluotės siuntimui Ukrainai
Vokietijos parlamentas ketvirtadienį nubalsavo už sunkiosios ginkluotės siuntimą Ukrainai, priimdamas simbolinį sprendimą, atspindintį pasikeitusią vyriausybės poziciją šiuo klausimu.
Pasaulis
SANKCIJOS RUSIJAI
O. Scholzas: NATO nesiekia režimo pasikeitimo Rusijoje
Nepaisant Maskvos invazijos į Ukrainą, režimo pasikeitimas Rusijoje nėra NATO tikslas, sekmadienį pareiškė Vokietijos kancleris Olafas Scholzas, praėjus dienai po to, kai JAV prezidentas Joe Bidenas pavadino Vladimirą Putiną „skerdiku“, kuris „negali likti valdžioje“.
Pasaulis
SANKCIJOS
Vokietija stabdo dujotiekio projektą „Nord Stream 2“
Pasaulis
DIPLOMATINĖS PRIEMONĖS
O. Scholzas pirmadienį telefonu kalbėsis su V. Putinu
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas vėliau pirmadienį telefonu kalbėsis su Rusijos prezidentu Vladimiru Putinu ir toliau sieks mažinti įtampą dėl Ukrainos, paskelbė vokiečių vyriausybės atstovas.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
O. Scholzas: saugumas Europoje neįmanomas nedalyvaujant Rusijai
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį per vizitą Maskvoje pareiškė, jog stabilus saugumas Europoje neįmanomas be Rusijos įsitraukimo, o dabartinė situacija, kad ir kokia būtų sudėtinga, nėra beviltiška.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
O. Scholzas vyksta į Kijevą, mėgindamas suvaldyti „kritinę“ Rusijos invazijos grėsmę
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas pirmadienį vyksta į Kijevą, o kitą dieną viešės Maskvoje, mėgindamas suvaldyti „labai kritinę“ Rusijos invazijos į Ukrainą grėsmę, galinčią sukelti didžiausią krizę nuo Šaltojo karo laikų.
Pasaulis
VIENYBĖ
Europos šalių lyderiai žada vieningai siekti išsaugoti taiką žemyne
Europos šalių lyderiai antradienį pažadėjo vieningai siekti užkirsti kelią karui žemyne, o Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas po derybų Maskvoje ir Kijeve pareiškė matantis galimybių mažinti įtampą su Rusija dėl Ukrainos.
The Economist
PASAULIS 2022. EUROPA
Pirmyn, Olafai: nauja Vokietijos koalicinė vyriausybė bandys atsistoti ant kojų
2022 m. Vokietijos laukia nauja valdžia, ir ne tik dėl to, kad pirmąsyk po 16 metų šaliai vadovaus ne Angela Merkel. Daugiau kaip šešis dešimtmečius Vokietiją valdė įvairios dvišalės koalicijos. Tris A. Merkel kadencijas konservatyvi Krikščionių demokratų sąjunga (CDU/CSU) vadovavo plačioms centristinėms koalicijoms su socialdemokratais (SPD). Bet ilgainiui Vokietijos rinkėjai susiskaidė ir po 2021 m. galutinai susiformuosiančią vyriausybę tikriausiai sudarys trys partijos. Šiuo metu, kai rašomas šis tekstas, atrodo, kad tai bus SPD vadovaujama „šviesoforinė“ koalicija su mažesniais partneriais žaliaisiais ir verslą puoselėjančiais laisvaisiais demokratais (FDP) (koalicijos pavadinimą lemia atitinkamos partijų spalvos: SPD – raudona, o FDP – geltona).
Pasaulis
NAUJOJI VOKIETIJOS VYRIAUSYBĖ
Ką rodo vokiškas naujosios koalicijos „šviesoforas“?
Naujoji Vokietijos koalicija laikysis pirmtakės kurso, bet ne viskas, kas patinka Briuseliui, palanku ir Lietuvai.
Pasaulis
VOKIETIJA
Naujasis Vokietijos kancleris O. Scholzas debiutuoja Europos scenoje
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį lankysis Paryžiuje ir Europos Sąjungos bei NATO būstinėse, o didžiausio dėmesio per jo pirmąją užsienio kelionę sulauks įtampa dėl Rusijos ir klimato klausimai.
Pasaulis
NAUJA ERA
O. Scholzas išrinktas Vokietijos kancleriu (atnaujinta)
Pasaulis
VOKIETIJA
O. Scholzas pristatė pirmąją lyčių pusiausvyros principu sudarytą Vokietijos vyriausybę
Olafas Scholzas, kuris šią savaitę bus išrinktas Vokietijos kanclerės Angelos Merkel įpėdiniu, pirmadienį pristatė pirmąjį lyčių pusiausvyros principu sudarytą šalies ministrų kabinetą, kuriame moterys turės svarbiausius saugumo srities portfelius.
Pasaulis
BUNDESTAGAS
Vokiečių SPD, žalieji ir liberalai skelbia pasiekę preliminarų susitarimą dėl vyriausybės
Vokietijos Socialdemokratų partija (SDP), žalieji ir liberali Laisvoji demokratų partija (FDP) pasiekė preliminarų susitarimą dėl naujos šalies vyriausybės, penktadienį po virtinės trišalių diskusijų paskelbė finansų ministras Olafas Scholzas.
Pasaulis
BUNDESTAGAS
Vokietijoje prasidėjus sunkioms koalicinėms deryboms, A. Merkel ragina ieškoti kompromiso
Darbą baigianti Vokietijos kanclerė Angela Merkel sekmadienį paragino politikus įveikti tarpusavio nesutarimus, šalies politinėms jėgoms pradėjus derybas dėl jos įpėdinio po įtemptų rugsėjo 26-osios rinkimų.
ŽYMA
OLAFAS SCHOLZAS