Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 31 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Zeitenwende ir šolcizmas
Jeigu vis dėlto šolcizmas užgoš Zeitenwende ir Baltijos šalyse, ar tikrai mes darome viską, kad tam pasiruoštume? „Pasaulis susiduria su Zeitenwende
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
O. Scholzas: Vokietija nesiųs naikintuvų į Ukrainą
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sekmadienį pakartojo, kad Vokietija nesiųs naikintuvų į Ukrainą, nors Kyjivas vis dažniau ragina Vakarus suteikti pažangesnių ginklų, kurie padėtų atremti Rusijos invaziją.
Pasaulis
UKRAINA IR VOKIETIJA
A. Baerbock: Vokietija pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Kyjivui tankų „Leopard“
Vokietija yra pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Ukrainai vokiečių gamybos tankų „Leopard“, jei Varšuva pateiktų tokį prašymą, sekmadienį sakė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
Pasaulis
VOKIETIJA
O. Scholzas paskirs Borisą Pistorius naujuoju Vokietijos gynybos ministru
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį patvirtino naujuoju šalies gynybos ministru skiriantis socialdemokratų politiką Borisą Pistorius, ir pareiškė, kad jis yra
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Iškart po Vokietijos ministrės vizito Rusija smogė Charkivui
Rusija vėlai antradienį smogė Ukrainos rytuose esančiam Charkivui, praėjus vos kelioms valandoms po netikėto Vokietijos užsienio reikalų ministrės ir jos
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV ir Vokietija siųs Ukrainai šarvuočių
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį susitarė siųsti Ukrainai galingai ginkluotų pėstininkų kovos mašinų, taip pradėdami naują Vakarų karinės paramos, skirtos Rusijos invazijai atremti, etapą.
NT ir energetika
DUJOS
Į Vokietiją atgabenta pirmoji JAV SGD siunta
Paskutinėmis 2022-ųjų dienomis pradėjęs veikti pirmasis suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalas Vokietijoje – Vilhelmshafene – antradienį priėmė pirmąjį krovinį
Pasaulis
VOKIETIJA
Klimato aktyvistai dviejuose Vokietijos oro uostuose blokavo kilimo ir tūpimo takus
Klimato aktyvistai ketvirtadienį ryte prisiklijavo prie lėktuvų kilimo ir tūpimo tako Miuncheno oro uoste, be to, sugebėjo įsiveržti ant kilimo ir tūpimo tako Berlyno Brandenburgo oro uoste, pranešė pareigūnai.
Pasaulis
RUSIJA
O. Scholzas: tarptautinis spaudimas sumažino Rusijos keliamą branduolinę grėsmę
Pasaulis
RUSIJA IR VOKIETIJA
V. Putinas ir O. Scholzas pirmąkart nuo rugsėjo vidurio surengė telefonines derybas
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį, pirmąkart nuo rugsėjo vidurio, kalbėjosi telefonu, pranešė Maskva ir Berlynas.
Aktualijos
VOKIETIJA IR LIETUVA
A. Baerbock: dalis brigados būtų dislokuojama Lietuvoje, dalis – Vokietijoje
Vokietijos užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock sako, kad dalis Berlyno pažadėtos karinės brigados būtų dislokuojama Lietuvoje, o kita dalis liks gimtinėje.
Pasaulis
DRAUGYSTĖS PAIEŠKA
O. Scholzas atvyko į Kiniją stiprinti ekonominių ryšių
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas penktadienį atvyko į Pekiną, siekdamas sustiprinti gyvybiškai svarbius ekonominius santykius, tačiau lyderis sulaukė kritikos dėl šios kelionės ir didelės jo šalies priklausomybės nuo vis autoritariškesnio Xi Jinpingo režimo.
Aktualijos
VOKIETIJOS BRIGADA
Premjerė: dvejonės dėl Vokietijos brigados perkėlimo į Lietuvą – nesusišnekėjimas
Dvejonės, ar į Lietuvą iš tiesų bus perkeliama Vokietijos brigada, yra nesusišnekėjimas, kilęs iš ne taip suprastos frazės, tvirtina premjerė Ingrida Šimonytė.
Pasaulis
ENERGETIKOS KRIZĖ
O. Scholzas: dujų kainų lubų nustatymui ES būtinas bendradarbiavimas su kitomis pirkėjomis
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį pareiškė, kad Europos Sąjungos (ES) siūlomos gamtinių dujų kainų lubos, skirtos pažaboti didėjančias energijos sąnaudas, gali būti veiksmingos tik glaudžiai bendradarbiaujant su ES nepriklausančiomis partnerėmis, tokiomis kaip Pietų Korėja ir Japonija.
Pasaulis
ENERGETIKA
E. Macronas ragina Vokietiją pademonstruoti „solidarumą“ energetikos krizės akivaizdoje
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas sekmadienį paragino Vokietiją pademonstruoti europinį „solidarumą“ sparčiai didėjančių energijos kainų fone, perspėdamas, kad Berlyno milijardinės vertės planas, skirtas padėti savo šalies vartotojams, gali lemti ES rinkos „iškraipymų“.
ŽYMA
OLAFAS SCHOLZAS