Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, rugsėjo 29 d.

Pasaulis
KINIJA
Kinijos komunistų partija išrinko delegatus į retą suvažiavimą
Kinijos komunistų partija sekmadienį pranešė, kad išrinko visus delegatus, dalyvausiančius spalio 16 dieną prasidedančiame svarbiame politiniame susitikime, per kurį prezidentas Xi Jinpingas, kaip spėjama, užsitikrins beprecedentę trečiąją kadenciją.
Verslas
KINIJOS VERSLO APLINKA
Kinijos nulinio COVID politika „kenkia“ 75 proc. ES įmonių šalyje
Kinijos „nelanksti“ ir „nenuosekli“ nulinio COVID politika žlugdo Europos įmonių veiklą šalyje, trečiadienį pranešė ES prekybos rūmai Kinijoje, perspėję, kad europiečių įmonių buvimas Kinijoje „nebegali būti laikomas savaime suprantamu“.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Rusija ir Kinija sutarė stiprinti saugumo ryšius
Kinijoje pirmadienį apsilankęs aukšto rango Rusijos saugumo pareigūnas pareiškė, kad Kremlius svarbiu savo politikos tikslu laiko ryšių su Pekinu stiprinimą.
NT ir energetika
ENERGIJOS TRŪKUMAS
Energijos krizės akivaizdoje Kinija smarkiai padidino anglių naudojimą
Kinija pastaruoju metu smarkiai padidino anglių naudojimą dėl ekstremalių oro sąlygų, vidaus energijos trūkumo ir kylančių pasaulinių degalų kainų, sustiprindama nerimą, kad Pekino politika gali trukdyti kovai su klimato kaita.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Su Xi Jinpingu susitikęs V. Putinas peikia „bandymus sukurti vienpolį pasaulį“
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas, Uzbekistane susitikęs su Kinijos prezidentu Xi Jinpingu, ketvirtadienį peikė „bandymus sukurti vienpolį pasaulį“ ir gyrė Pekino „subalansuotą“ požiūrį į Ukrainą.
Pasaulis
JAV IR TAIVANAS
JAV Senatas žengė pirmą žingsnį tiesioginės karinės pagalbos Taivanui suteikimo link
JAV Senato komitetas trečiadienį žengė pirmą žingsnį, kad Jungtinės Valstijos tiesiogiai suteiktų milijardus dolerių karinės pagalbos Taivanui ir užmegztų oficialesnius ryšius, taip padidindamas paramą augant įtampai su Pekinu.
Pasaulis
KINIJA IR RUSIJA
Pekinas: Kinija ir Rusija kuria „teisingesnę“ pasaulio tvarką
Kinija kartu su Rusija siekia formuoti tarptautinę tvarką „teisingesne ir racionalesne kryptimi“, pirmadienį pareiškė vienas aukšto rango Kinijos diplomatas, abiejų šalių vadovams rengiantis susitikti šią savaitę.
NT ir energetika
Sausros alinamoje Kinijoje pratęstas elektros energijos normavimas
Elektros energijos normavimas Kinijoje, dėl kurio šalies pietvakariuose veikiančios gamyklos buvo priverstos riboti darbą, buvo pratęstas mažiausiai iki ketvirtadienio, hidroelektrinių užtvankose smarkiai nukritus vandens lygiui.
Finansai ir investavimas
KINIJA
Kinijos centrinis bankas sumažino palūkanų normas, siekdamas paskatinti ekonomiką
Kinijos centrinis bankas pirmadienį sumažino pagrindines palūkanų normas, siekdamas paskatinti ekonomiką, varžomą vyriausybės vykdomos griežtos nulinio COVID politikos ir nekilnojamojo
Pasaulis
TAIVANAS IR KINIJA
Tvyrant įtampai regione, Taivanas ir Kinija surengė atskirus karinius mokymus
Taivanas, reaguodamas į virtinę naujų grėsmingų Kinijos manevrų, rengia savo paties karinius mokymus, norėdamas parodyti gebėjimą atremti Kinijos spaudimą pripažinti Pekino politinę kontrolę šioje savarankiškoje saloje.
Pasaulis
KINIJOS VIDAUS POLITIKA
Kinija ir toliau naudoja psichiatrines ligonines politinių kalinių kalinimui
Kinija ir toliau naudojasi psichiatrijos ligoninėmis, be tinkamo teismo proceso jose kalindama aktyvistus, pranešė žmogaus teises ginanti grupė.
IT ir transportas
KINIJA
Kinija sušvelnino tarptautiniams skrydžiams taikomas taisykles
Kinija sekmadienį sutrumpino į šalį vykdomų tarptautinių skrydžių draudimo, jeigu nustatoma, kad tokiais skrydžiais atvyko COVID užsikrėtusių keleivių, laikotarpį, taip signalizuodama, kad Pekinas netrukus gali sušvelninti griežtą sienų kontrolės tvarką.
Pasaulis
KINIJA IR TAIVANAS
Kinija sako tęsianti karines pratybas aplink Taivaną
Pasaulis
KINIJA IR TAIVANAS
Taivanas kaltina Pekiną per karines pratybas imituojant įsiveržimą į salą
Taivanas šeštadienį apkaltino Kinijos kariuomenę per pratybas imituojant įsiveržimą į salą, Pekinui tęsiant tūžmingą atsaką į JAV Atstovų Rūmų pirmininkės
Verslas
HONKONGAS
Honkongo ekonomika paniro į techninę recesiją
Honkongo ekonomika vėl paniro į techninę recesiją, parodė pirmadienį paskelbti naujausi vyriausybės duomenys, slegiami didėjančių palūkanų normų, susilpnėjusios pasaulinės prekybos
ŽYMA
PEKINAS