Meniu
Prenumerata

antradienis, vasario 7 d.

Pasaulis
KINIJA
Pekinas pasmerkė užsienio šalių COVID-19 taisykles atvykėliams iš Kinijos
Pekinas antradienį pasmerkė naujausius keliolikos šalių reikalavimus atlikti COVID-19 testus iš jos teritorijos į užsienį vykstantiems asmenims, o taip pat
Pasaulis
KINIJA
Po kilusių protestų Kinija dar labiau mažina COVID-19 apribojimus
Miestai visoje Kinijoje penktadienį ir toliau mažino COVID-19 apribojimus, švelnindami testavimo ir karantino taisykles.
Pasaulis
PREKYBA
Kinijos pirkėjai leido milijardus per „Vienišių dienos“ akciją, nors pardavimai sumenko
Kinijoje pirkėjai penktadienį plūstelėjo į internetinės prekybos platformas, pirkdami prekių už šimtus milijardų juanių, nepaisant to, kad ekonominės problemos turėjo įtakos kasmetinės „Vienišių dienos“ akcijos apimtims.
Pasaulis
KINIJA
Kinija švelnina COVID-19 ribojimus: trumpina karantiną, atšaukia skrydžių draudimus
Penktadienį Kinija paskelbė sušvelninanti kai kuriuos griežtus COVID-19 apribojimus, sutrumpindama karantino laikotarpį atvykstantiems keliautojams nuo 10 iki 8 dienų ir atsisakydama skubių skrydžių maršrutų uždarymų.
Verslas
TECHNOLOGIJOS
„Apple“ perspėjo, kad Kinijoje galiojantys apribojimai paveiks „iPhone“ gamybą
JAV technologijų milžinė „Apple“ perspėjo, kad šiais metais artėjant švenčių sezonui vartotojams teks ilgiau laukti užsakytųjų „iPhone“, nes centrinėje Kinijoje taikomi pandeminiai apribojimai „laikinai paveikė“ gamybą didžiausioje pasaulyje gamykloje, kurioje surenkami šie išmanieji telefonai.
Finansai ir investavimas
KINIJOS EKONOMIKA
Kinijos fiskalinis deficitas per devynis mėnesius pasiekė beveik 1 trln. JAV dolerių
Kinijos fiskalinis deficitas per pirmuosius devynis šių metų mėnesius pasiekė visų laikų rekordą – beveik 1 trln. JAV dolerių, rodo „Bloomberg“ atlikta vyriausybės duomenų analizė, nekilnojamojo turto sektoriaus krizei ir mokesčių nuolaidoms, skirtoms paskatinti vėstančią ekonomiką, ištuštinus vyriausybės iždą.
Finansai ir investavimas
JUANIO KURSAS
Xi Jinpingui užsitikrinus naują kadenciją, Kinijos juanio kursas smuko į 15 metų žemumas
Kinijos juanio kursas antradienį smuko į žemiausią lygį per 15 metų JAV dolerio atžvilgiu, investuotojams sunerimus, kai prezidentas Xi Jinpingas sekmadienį užsitikrino istorinę trečiąją Kinijos vadovo kadenciją ir paaukštino kai kuriuos savo artimiausius Komunistų partijos sąjungininkus, taip įtvirtindamas savo, kaip galingiausio šalies vadovo nuo Mao Zedongo laikų, poziciją.
Pasaulis
KINIJA
Ką stebėti, artėjant Kinijos komunistų partijos kongreso pabaigai?
Šį savaitgalį baigsis Kinijos 20-asis kongresas, kuriame ant kortos pastatytas ne vien prezidento Xi Jinpingo siekis užsitikrinti istorinę trečiąją Komunistų
Pasaulis
KINIJA
Kinijos partijos suvažiavimas žada tęstinumą, ne permainas
Pagrindine Kinijoje vykstančio šalies Komunistų partijos suvažiavimo tema tampa tęstinumas, o ne permainos.
Pasaulis
CENZŪRA
Partijos suvažiavimui besirengianti Kinija cenzūravo retą protestą prieš Xi Jinpingą
Kinijos interneto cenzoriai penktadienį pašalino praktiškai visas nuorodas į pranešimus apie Pekine įvykusį retą protestą, kai buvo smerkiami prezidentas Xi Jinpingas ir šalies politika dėl COVID-19.
Pasaulis
KINIJA
Pekinas neatsisakys griežtos COVID-19 kontrolės
Kinijos valstybinė žiniasklaida trečiadienį užsiminė, kad Pekinas neatsisakys savo griežtos „nulinio COVIDo“ politikos.
Pasaulis
KINIJA
Kinijos komunistų partija išrinko delegatus į retą suvažiavimą
Kinijos komunistų partija sekmadienį pranešė, kad išrinko visus delegatus, dalyvausiančius spalio 16 dieną prasidedančiame svarbiame politiniame susitikime, per kurį prezidentas Xi Jinpingas, kaip spėjama, užsitikrins beprecedentę trečiąją kadenciją.
Verslas
KINIJOS VERSLO APLINKA
Kinijos nulinio COVID politika „kenkia“ 75 proc. ES įmonių šalyje
Kinijos „nelanksti“ ir „nenuosekli“ nulinio COVID politika žlugdo Europos įmonių veiklą šalyje, trečiadienį pranešė ES prekybos rūmai Kinijoje, perspėję, kad europiečių įmonių buvimas Kinijoje „nebegali būti laikomas savaime suprantamu“.
Pasaulis
RUSIJA IR KINIJA
Rusija ir Kinija sutarė stiprinti saugumo ryšius
Kinijoje pirmadienį apsilankęs aukšto rango Rusijos saugumo pareigūnas pareiškė, kad Kremlius svarbiu savo politikos tikslu laiko ryšių su Pekinu stiprinimą.
NT ir energetika
ENERGIJOS TRŪKUMAS
Energijos krizės akivaizdoje Kinija smarkiai padidino anglių naudojimą
Kinija pastaruoju metu smarkiai padidino anglių naudojimą dėl ekstremalių oro sąlygų, vidaus energijos trūkumo ir kylančių pasaulinių degalų kainų, sustiprindama nerimą, kad Pekino politika gali trukdyti kovai su klimato kaita.
ŽYMA
PEKINAS