Meniu
Prenumerata

pirmadienis, spalio 2 d.


Verslas
EKONOMIKA
EK apkarpė euro zonos ekonomikos augimo šiemet prognozę iki 0,8 proc.
Europos Komisija pirmadienį sumažino euro zonos ekonomikos augimo 2023 metais prognozę, palyginti su prieš tris mėnesius skelbta – nuo 1,1
Verslas
EKONOMIKA
„Swedbank“ prognozė: Lietuvos BVP šiemet smuks 0,3 proc.
Nepaisant spartesnio nei tikėtasi antrojo ketvirčio bendrojo vidaus produkto augimo, „Swedbank“ nekeičia prognozių – Lietuvos BVP šiemet turėtų sumažėti 0,3
Verslas
PROGNOZĖS
V. Janulevičius: Lietuvos ekonomikai ruduo bus sudėtingas, bet 2009 m. nuosmukis nepasikartos
Lietuvos pramonininkų konfederacijos (LPK) prezidentas Vidmantas Janulevičius teigia, kad ekonominė situacija Lietuvoje iki rudens gali dar pablogėti. Anot jo, tai lems iš gamybos sektoriaus kitoms sritims persiduodanti susitraukianti paklausa ir sunkumai, su kuriais susiduria Lietuvos prekybos partneriai, tokie kaip Vokietija.
Verslas
EKONOMIKA
N. Mačiulis: kol kas galima pasidžiaugti, kad tai yra tik ekonomikos atvėsimas, o ne audra
„Swedbank“ vyriausiasis ekonomistas dr. Nerijus Mačiulis pastebi, kad naujausi duomenys rodo, jog Lietuvoje tęsiasi ekonomikos nuosmukis, kuris neigiamai pradeda veikti ir darbo rinką. Pasak jo, artimiausiu metu ekonomikos atšilimas yra mažai tikėtinas, bet didesnių sukrėtimų taip pat turėtų pavykti išvengti.
Verslas
EKONOMIKA
INVL blogina BVP prognozę: numatomas 2,5 proc. kritimas
Lietuvos bendrasis vidaus produktas (BVP) šiemet smuks 2,5 proc., o 2024 metais ekonomikos augimas turėtų atsitiesti ir augti 2,7 proc., prognozuoja bendrovė INVL.
Komentarai
KOMENTARAS
Recesija pasivijo Lietuvą
Po vakar paskelbtų ir techninę recesiją Lietuvoje patvirtinusių pirmo ketvirčio BVP duomenų nebėra abejonių, kad šiemet Lietuvos BVP sumažės. Infliacija
Verslas
EKONOMIKA
„Luminor“ įvertino Lietuvos ekonomiką: blogiausio scenarijaus išvengta, infliacija iš Lietuvos pasitrauks
Pasak banko „Luminor“ ekonomistų, Lietuva ir Baltijos šalys 2023 m. turėtų išvengti recesijos dėl menkesnio nei baimintasi energijos kainų šuolio, tačiau sparčiau nei tikėtasi kylančios bazinės palūkanų normos lėtins atsigavimą 2024 m. Banko prognozėmis, Lietuvos ekonomika šiemet pasistiebs 1 proc., o 2024 m. augimas sieks 3,5 proc. Infliacija šiemet turėtų sumažėti nuo 2022 m. matytos 18,9 proc. iki 7,0 proc. Neatmetama, kad 2024 m. dėl energijos ir maisto kainų kritimo įvyks defliacijos scenarijus.
Verslas
EKONOMIKA
A. Izgorodinas: į Lietuvos ekonomikos perspektyvas neturime žiūrėti pro rožinius akinius
Antradienį paskelbta Lietuvos pramonės statistika ir pirmadienį paskelbti Europos Komisijos Europos Sąjungos verslo lūkesčių apklausų rezultatai puikiai parodo, kad neturime žiūrėti pro rožinius akinius į Lietuvos ekonomikos perspektyvas, teigia ekonomistas Aleksandras Izgorodinas.
Verslas
EKONOMIKA
TVF neblogins pasaulio ekonomikos augimo 2023 m. prognozės
Nors pasaulio ekonomikoje tęsiasi sunkus laikotarpis, Tarptautinis valiutos fondas (TVF) neplanuoja eilinį kartą mažinti pasaulio ekonomikos augimo 2023 metais prognozės, kuri šiuo metu sudaro 2,7 proc., pareiškė TVF vadovė Kristalina Georgieva, kurią cituoja „Deutsche Welle“.
Komentarai
KOMENTARAS
Krizių metai: ar tampame atsparesniais ateities iššūkiams?
Reikšmingi įvykiai ir krizės yra svarbūs ne tik dėl tiesioginio poveikio visuomenei bei keliamos grėsmės jos vertybėms. Jie gali būti išnaudoti kaip galimybės peržiūrėti egzistuojančias taisykles ir rutinas bei keisti jas taip, kad taptume atsparesniais ateities krizėms. Tačiau tokiems pokyčiams reikia lyderystės ir kitų tinkamų sąlygų.
Aktualijos
2023-IEJI
Premjerė: 2023-ieji bus nelengvi, bet žmonių gyvenimas neturėtų blogėti
Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad 2023 metai bus nelengvi Lietuvai, bet ekonomines problemas valstybė bent iš dalies amortizuos – šalies ekonomika nežymiai augs, žmonių perkamoji galia nemažės, jie turės darbo, atlyginimai didės, o kainos augs lėčiau.
Verslas
2022-IEJI
Verslo ir darbuotojų atstovai apie 2022-uosius ir lūkesčius 2023-aisiais
Baigiantis 2022-iesiems BNS paklausė verslo ir darbuotojų atstovų, kuo išskirtiniai jiems buvo Rusijos karo prieš Ukrainą ir jo nulemtų iššūkių pažymėti metai ir kokių lūkesčių jie turi 2023-iesiems.
Aktualijos
PASAULIS 2023. REDAKTORIAUS ŽODIS
Kas laukia 2023-aisiais?
2023-iaisiais, kaip ir 2022 m., Lietuvoje ir Europoje gyvenimas suksis aplink vieną svarbiausią įvykį – karą Ukrainoje. Tai nereiškia, kad nebus kitų problemų ir rūpesčių. Priešingai, jų nestigs: kamuos infliacija ir lėtėjanti ekonomika, erzins turbulencija energetikos rinkose ir centrinių bankų didinamos palūkanų normos, mažėjanti perkamoji galia.
Verslas
EKONOMIKA
Finansų ministerija gerina šių metų BVP prognozę, kitąmet augimas lėtės
Finansų ministerija gerina šių metų bendrojo vidaus produkto (BVP) prognozę – anot jos, ekonomika šiemet augs 2,4 procento. Rugsėjį prognozuota, kad ekonomika augs 1,6 procento.
ŽYMA
PROGNOZĖ