Meniu
Prenumerata

pirmadienis, vasario 6 d.

Pasaulis
LOTYNŲ AMERIKA
Tūkstančiai žmonių Peru sostinėje surengė milžinišką antivyriausybinį protestą
Tūkstančiai žmonių ketvirtadienį Peru sostinėje Limoje surengė didžiulį antivyriausybinį protestą, kurio metu kilo susirėmimų su policija, o šalies pietiniuose regionuose padidėjo daugiau kaip mėnesį trunkančių smurtinių protestų aukų skaičius.
Temos
PROTESTAI IRANE
„Esu tokia pati kaip Mahsa. Noriu laisvės“
Pyktis Irano režimui išsiliejo į gatves. Nicolas Pelhamas užrašė atvirą merginos, žurnalistės ir technologijų specialistės, išpažintį.
Pasaulis
AZIJA
Po protestų Kinija kalba apie griežtos COVID-19 politikos švelninimą
Kinijos vyriausioji pandemijos valdymo pareigūnė ir keli miestai pranešė, kad gali būti sušvelninta griežta nulinės COVID-19 tolerancijos strategija po visoje šalyje vykusių protestų, kuriuose buvo reikalaujama nutraukti užsidarymus ir suteikti daugiau politinės laisvės.
Pasaulis
JAV
JAV vyksta Kinijos protestų dėl COVID-19 palaikymo akcijos
Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas stebi neramumus Kinijoje, vykstančius protestuotojams reikalaujant atšaukti griežtas kovos su COVID-19 priemones ir suteikti daugiau politinių laisvių, pirmadienį pranešė Baltieji rūmai, visose JAV prasidėjus solidarumo mitingams.
Pasaulis
AZIJA
Didžiausioje „iPhone“ gamykloje Kinijoje kilo protestai
Taivaniečių technologijų įmonei „Foxconn“ priklausančioje didžiulėje „iPhone“ gamykloje, esančioje Džengdžou mieste vidurio Kinijoje, trečiadienį kilo dideli protestai, matyti „Weibo“ ir „Twitter“ tinkluose pasklidusiuose vaizdo įrašuose.
Kava su IQ
KAVA SU IQ
F. Parsa: iranietės įkvėps moterų judėjimus visame pasaulyje
Irane jau antras mėnuo tęsiasi masiniai protestai, kilę po to, kai rugsėjo16-ąją moralės policija nužudė 22-ejų studentę Mahsą Amini dėl to, kad ši netinkamai dėvėjo hidžabą.
Kava su IQ
KAVA SU IQ
F. Aman: Irano protestai nebėra vien dėl hidžabų
Irane jau antras mėnuo tęsiasi masiniai protestai, kilę po to, kai rugsėjo16-ąją moralės policija nužudė 22-ejų studentę Mahsą Amini dėl to, kad ši netinkamai dėvėjo hidžabą.
Sportas
PROTESTŲ BANGA IRANE
Irano saugumo pajėgos vaikė studentų protestą dėl M. Amini
Irano saugumo pajėgos praėjusią naktį viename garsiausių Teherano universitetų išvaikė studentų protestą, surengtą tęsiantis moterų vadovaujamų demonstracijų bangai, kurią sukėlė dorovės policijos sulaikytos Mahsos Amini mirtis.
Pasaulis
NEPRIKLAUSOMYBĖS TROŠKIMAS
Bulgarijos sostinėje šimtai žmonių protestavo prieš ryšius su „Gazprom“
Šimtai bulgarų trečiadienį išėjo į gatves sostinėje Sofijoje, reikšdami nuogąstavimus, kad šalies laikinoji vyriausybė gali nutraukti savo provakarietiškos pirmtakės politiką ir grįžti prie glaudžių energetinių ryšių su Rusija.
Aktualijos
RUSIJA
Nuo represijų į Vilnių bėgantys rusai: šalyje tampa sunku kvėpuoti
Į Vilnių nuo persekiojimo savo šalyje pasitraukę rusai neabejoja, kad Vakarų sankcijoms luošinant Rusijos ekonomiką ir vis labiau gniaužiantis Kremliaus represijų kumščiui, į Lietuvą, kaip ir į kitas Baltijos šalis, atvyks vis daugiau karui Ukrainoje nepritariančių tautiečių.
Pasaulis
RUSIJA
Rusijoje per protestus prieš karą su Ukraina sulaikyta beveik 1,4 tūkst. žmonių (atnaujinta)
Rusijos policija sulaikė beveik 1,4 tūkst. žmonių, dalyvavusių protestuose prieš karą, prezidentui Vladimirui Putinui pasiuntus karius veržtis į Ukrainą, ketvirtadienį pranešė vienas nepriklausoma stebėjimo organizacija. „Daugiau kaip 1 391 žmogus jau sulaikytas 51 mieste“, – nurodė areštus per opozicijos mitingus fiksuojanti grupė „OVD-Info“. Anot jos Maskvoje sulaikyta per 700 žmonių, o antrame pagal dydį Sankt Peterburgo mieste – daugiau kaip 340 protestuotojų. Pasak įvykio vietoje buvusių naujienų agentūrų AFP korespondentų, prie Puškino aikštės Maskvos centre susirinko apie 2 tūkst. žmonių, o antrajame pagal dydį Sankt Peterburgo mieste – iki 1 tūkst. asmenų. Invazija į Ukrainą prasidėjo vykstant beprecedenčiam susidorojimui su Rusijos opozicija: dauguma protestų lyderių buvo nužudyti, įkalinti arba priversti palikti šalį. Kalinamas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, kadaise mobilizuodavęs didžiausias demonstracijas Rusijoje prieš V. Putiną, atlieka pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos kolonijoje Pamaskvėje. Kai kurie rusų aktyvistai socialiniuose tinkluose ragino žmones išeiti į gatves, V. Putinui ketvirtadienį pasiuntus kariuomenę į Ukrainą. Maskvoje protestuotojai rinkosi aplink Puškino aikštę ir skandavo: „Karui – ne!“ „Esu priblokšta. Mano giminės ir artimieji gyvena Ukrainoje“, – Maskvoje sakė 23 metų Anastasija Nestulia. „Ką galiu jiems pasakyti telefonu? „Laikykitės ten?“ – pridūrė ji. Pasak merginos, daugelis bijo protestuoti.
Pasaulis
RUSIJA
Rusija perspėja gyventojus nedalyvauti protestuose prieš karą su Ukraina
Rusijos tarnybos ketvirtadienį perspėjo karo su Ukraina priešininkus nesirinkti į protestus, prezidentui Vladimirui Putinui pradėjus didelio masto įsiveržimą į kaimyninę šalį.
Temos
MIGRANTO IŠ HAIČIO ISTORIJA
Haitis: sudužusių vilčių klubas
Amerikiečiai su migrantais elgėsi kaip su gyvuliais. O paskui deportavo į Haitį. Kodėl Gerome’as Louisas buvo išsiųstas į valstybę be įstatymų? Aiškinosi Jessica Obert.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGA
Rinkimai, muštynės ir burtų lazdelės: politika po COVID-19
Robertas Guestas prognozuoja, kad dėl COVID-19 politinė arena taps audringesnė.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Almatoje po smurtinių protestų vėl įjungtas internetas
Kazachstano didžiausiame mieste Almatoje pirmadienį buvo atkurtas interneto ryšys, kuris buvo išjungtas penkioms dienoms per smurtinius susirėmimus, pareikalavusius dešimčių žmonių gyvybių šiame 1,8 mln. gyventojų turinčiame šalies finansų centre, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
ŽYMA
PROTESTAI