Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 4 d.

Sportas
PROTESTŲ BANGA IRANE
Irano saugumo pajėgos vaikė studentų protestą dėl M. Amini
Irano saugumo pajėgos praėjusią naktį viename garsiausių Teherano universitetų išvaikė studentų protestą, surengtą tęsiantis moterų vadovaujamų demonstracijų bangai, kurią sukėlė dorovės policijos sulaikytos Mahsos Amini mirtis.
Pasaulis
NEPRIKLAUSOMYBĖS TROŠKIMAS
Bulgarijos sostinėje šimtai žmonių protestavo prieš ryšius su „Gazprom“
Šimtai bulgarų trečiadienį išėjo į gatves sostinėje Sofijoje, reikšdami nuogąstavimus, kad šalies laikinoji vyriausybė gali nutraukti savo provakarietiškos pirmtakės politiką ir grįžti prie glaudžių energetinių ryšių su Rusija.
Aktualijos
RUSIJA
Nuo represijų į Vilnių bėgantys rusai: šalyje tampa sunku kvėpuoti
Į Vilnių nuo persekiojimo savo šalyje pasitraukę rusai neabejoja, kad Vakarų sankcijoms luošinant Rusijos ekonomiką ir vis labiau gniaužiantis Kremliaus represijų kumščiui, į Lietuvą, kaip ir į kitas Baltijos šalis, atvyks vis daugiau karui Ukrainoje nepritariančių tautiečių.
Pasaulis
RUSIJA
Rusijoje per protestus prieš karą su Ukraina sulaikyta beveik 1,4 tūkst. žmonių (atnaujinta)
Rusijos policija sulaikė beveik 1,4 tūkst. žmonių, dalyvavusių protestuose prieš karą, prezidentui Vladimirui Putinui pasiuntus karius veržtis į Ukrainą, ketvirtadienį pranešė vienas nepriklausoma stebėjimo organizacija. „Daugiau kaip 1 391 žmogus jau sulaikytas 51 mieste“, – nurodė areštus per opozicijos mitingus fiksuojanti grupė „OVD-Info“. Anot jos Maskvoje sulaikyta per 700 žmonių, o antrame pagal dydį Sankt Peterburgo mieste – daugiau kaip 340 protestuotojų. Pasak įvykio vietoje buvusių naujienų agentūrų AFP korespondentų, prie Puškino aikštės Maskvos centre susirinko apie 2 tūkst. žmonių, o antrajame pagal dydį Sankt Peterburgo mieste – iki 1 tūkst. asmenų. Invazija į Ukrainą prasidėjo vykstant beprecedenčiam susidorojimui su Rusijos opozicija: dauguma protestų lyderių buvo nužudyti, įkalinti arba priversti palikti šalį. Kalinamas opozicijos lyderis Aleksejus Navalnas, kadaise mobilizuodavęs didžiausias demonstracijas Rusijoje prieš V. Putiną, atlieka pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę pataisos kolonijoje Pamaskvėje. Kai kurie rusų aktyvistai socialiniuose tinkluose ragino žmones išeiti į gatves, V. Putinui ketvirtadienį pasiuntus kariuomenę į Ukrainą. Maskvoje protestuotojai rinkosi aplink Puškino aikštę ir skandavo: „Karui – ne!“ „Esu priblokšta. Mano giminės ir artimieji gyvena Ukrainoje“, – Maskvoje sakė 23 metų Anastasija Nestulia. „Ką galiu jiems pasakyti telefonu? „Laikykitės ten?“ – pridūrė ji. Pasak merginos, daugelis bijo protestuoti.
Pasaulis
RUSIJA
Rusija perspėja gyventojus nedalyvauti protestuose prieš karą su Ukraina
Rusijos tarnybos ketvirtadienį perspėjo karo su Ukraina priešininkus nesirinkti į protestus, prezidentui Vladimirui Putinui pradėjus didelio masto įsiveržimą į kaimyninę šalį.
Temos
MIGRANTO IŠ HAIČIO ISTORIJA
Haitis: sudužusių vilčių klubas
Amerikiečiai su migrantais elgėsi kaip su gyvuliais. O paskui deportavo į Haitį. Kodėl Gerome’as Louisas buvo išsiųstas į valstybę be įstatymų? Aiškinosi Jessica Obert.
The Economist
PASAULIS 2022. APŽVALGA
Rinkimai, muštynės ir burtų lazdelės: politika po COVID-19
Robertas Guestas prognozuoja, kad dėl COVID-19 politinė arena taps audringesnė.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Almatoje po smurtinių protestų vėl įjungtas internetas
Kazachstano didžiausiame mieste Almatoje pirmadienį buvo atkurtas interneto ryšys, kuris buvo išjungtas penkioms dienoms per smurtinius susirėmimus, pareikalavusius dešimčių žmonių gyvybių šiame 1,8 mln. gyventojų turinčiame šalies finansų centre, pranešė naujienų agentūros AFP korespondentas.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Neramumų aptemdyta savaitė Kazachstane
Audringi protestai Kazachstane, kaip pranešama, pareikalavo dešimčių žmonių gyvybių, saugumo pajėgoms malšinant kelias pastarąsias dienas šalį krėtusius neramumus, dėl kurių vyriausybė paprašė Maskvos vadovaujamo karinio bloko pagalbos.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Kazachstane per protestus žuvo dešimtys protestuotojų ir saugumo tarnybų narių
Dešimtys protestuotojų ir mažiausiai 12 policininkų žuvo per audringus demonstrantų ir saugumo pajėgų susirėmimus Kazachstane, šalį apėmus beprecedentei protestų bangai, tapusiai dideliu iššūkiu autoritarinei valdžiai, ketvirtadienį pranešė tarnybos.
Pasaulis
PAGALBA
Maskvos vadovaujamas blokas siunčia „taikdarių pajėgas“ į neramumų apimtą Kazachstaną (atnaujinta)
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Kazachstano prezidentas žada „maksimaliai griežtai“ reaguoti į neramumus
Kazachstano prezidentas Kassymas-Jomartas Tokayevas pareiškė nuo trečiadienio vadovausiantis Saugumo tarybai ir pažadėjo „maksimaliai griežtai“ reaguoti į šalį apėmusius didžiulius neramumus.
Pasaulis
VIDURIO AZIJA
Po protestų pasitraukė Kazachstano vyriausybė
Kazachstano prezidentas trečiadienį priėmė šalies vyriausybės atsistatydinimą, stengdamasis sustabdyti precedento neturinčius neramumus dėl energijos kainų kilimo.
Vietovardžiai
NAUJIENŲ UŽKULISIAI
Pasipriešinimas karinei Mianmaro chuntai: nužudyti informatorių yra jėga
Anksčiau jis nebūtų galėjęs nė uodo priploti, bet paskui įvyko karinis perversmas. Kaip Mianmaro hipsteris tapo partizanu, aiškinosi Charlie McCannas.
Pasaulis
COVID-19 EUROPOJE
Nyderlandų ir Belgijos premjerai smerkia smurto protrūkius prieš COVID-19 ribojimus nukreiptuose protestuose
Belgijos ministras pirmininkas Alexander\'as De Croo pirmadienį pasmerkė „visiškai nepriimtiną“ smurto protrūkį per Briuselyje vykusią protesto akciją prieš griežtesnes kovos su COVID-19 priemones, į kurią susirinko 35 tūkst. žmonių. Tuo tarpu Nyderlandų premjeras Markas Rutte taip pat pasmerkė ankstesnes tris naktis šalyje vykusius neramumus, prasiveržusius per protestus prieš suvaržymus, įvestus dėl COVID-19 pandemijos, kaip „idiotų“ kurstomą „gryną smurtą“ ir pažadėjo, kad kaltieji bus patraukti atsakomybėn.
ŽYMA
PROTESTAI