Meniu
Prenumerata

penktadienis, kovo 29 d.


Pasaulis
NATO
Pokyčiai NATO plėtroje: Suomija iškyla be Švedijos, tačiau Turkijos vaidmuo aljanse vis dar – esminis
Prasidėjus karui Ukrainoje, iškilo grėsmė Europos regiono saugumui. Su Rusija besiribojančios Baltijos šalys susirūpino gynybiniais pajėgumais, Suomija ir Švedija galutinai apsisprendė dėl narystės NATO. Tačiau aljanso narės Vengrija ir Turkija ligi šiol priešinasi naujovėms. „Jei Recepas Tayyipas Erdoğanas laimės, tai visi politiniai klausimai kels dar didesnį susirūpinimą“, – Vilniuje vykusioje Baltijos karinėje konferencijoje dalyvavęs Scowcrofto strategijos ir saugumo centro prie „Atlantic Council“ vadovas ir transatlantinių santykių ekspertas Christopheris Skaluba sakė IQ apžvalgininkei Agnei Baltrūnaitei.
Pasaulis
RUSIJA IR TURKIJA
R. T. Erdoganą priėmęs V. Putinas reiškia viltį dėl ekonominio bendradarbiavimo stiprinimo
Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį Turkijos lyderiui Recepui Tayyipui Erdoganui pasakė, jog viliasi pasirašyti susitarimą dėl prekybinių ir ekonominių ryšių stiprinimo.
Komentarai
KOMENTARAI
Sprendimas dėl Stambulo soboro kelia atgarsių Rytų Europoje
Švč. Išminties soboras, kadaise buvęs aukščiausia pasaulyje bažnyčia, taps mečete. Šis Turkijos lyderio Recepo Tayyipo Erdoğano žingsnis panaikina 1931 metais priimtą šalies įkūrėjo Mustafos Kemalio Ataturko sprendimą paversti šią šventovę sekuliariu muziejumi. Tai sukėlė sielvartą tarp krikščionių ir protestus tarp tebebranginančių sumenkusią Turkijos tolerancijos tradiciją.
Vietovardžiai
STAMBULAS
Turkų planams Sofijos soborą paversti mečete nepritaria ir UNESCO
Turkijos prezidentas Recepas Tayyipas Erdoganas toliau atkakliai siekia, kad Stambule esantis Sofijos soboras, nuo 1935 m. veikiantis kaip muziejus, taptų mečete. Tokie jo planai kelia nerimo UNESCO atstovams, teigiantiems, kad šis pasaulio kultūros paveldo objektas privalo ir toliau išlaikyti muziejaus statusą.
ŽYMA
RECEPAS ERDOGANAS