Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 30 d.

Aktualijos
GYNYBA
G. Landsbergis: gynybos strategija NATO rytiniame sparne turi būti perrašyta
Rusijai tęsiant karą Ukrainoje, gynybos strategija NATO rytiniame sparne turi būti perrašyta, teigia užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Pasaulis
ATSARGUMAS
Rytų ir Vidurio Europos šalys atsargiai vertina Vakarų diplomatiją su Rusija
Vystantis aštriausiai priešpriešai tarp Rusijos ir Vakarų šalių nuo Šaltojo karo pabaigos buvusios komunistinio bloko šalys ragina laikytis griežtesnės pozicijos ir nesileisti į kompromisus su Maskva.
Pasaulis
RYTŲ EUROPA
JAV dislokuoja 3 tūkst. karių Rytų Europoje
Jungtinės Valstijos trečiadienį dislokavo kelis tūkstančius karių NATO pajėgoms Rytų Europoje pastiprinti, Prancūzijos ir Vokietijos lyderiams galvojant apie keliones į Maskvą dėl Vakarų susirūpinimo invazijos į Ukrainą grėsme.
Komentarai
REDAKTORIAUS SKILTIS
Sugrąžinti Europai ambicijas
Sukurta, kad Senajame žemyne nebebūtų karo, ES padovanojo ir daugiau stebuklų, kurių vienas ir bene naujausias susijęs su Lietuva ir
Aktualijos
„AMNESTY INTERNATIONAL“
Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje prasidėjo puolimas prieš žmogaus teises
Daugelis valstybių Rytų Europoje ir Vidurinėje Azijoje ėmėsi „plataus puolimo“ prieš žmogaus teises, įvedant drakoniškas taktikas ir įrankius protestams riboti,
Komentarai
KOMENTARAS
Nacionaliniai valgiai ir gėrimai – dalis valstybės minkštosios galios
Atkreipti į save pasaulio dėmesį būna sunku, ypač jeigu jūsų šalis dar tik neseniai sugrįžo į žemėlapį. Neišmanymo – apstu. Per pastaruosius 30 metų daug laiko gaišau aiškindamas, kad Baltijos šalys nėra Balkanai, kad Slovakija nėra Slovėnija (arba atvirkščiai) ir kad Rytų Europa nėra reikšminga politinė arba geografinė kategorija.
The Economist
RYTŲ EUROPA
Kaip Viktoras Orbánas paliko tik kiautą iš Vengrijos demokratijos
Nuo jo pasiekimų kenčia Vengrijos laisvė, o kitiems tai – reali pamoka, kas įmanoma į autokratus taikantiems kitų šalių vadovams
Aktualijos
„Financial Times“: ES gali sumažinti finansavimą Rytų ir Vidurio Europai
Briuselis planuoja Rytų ir Vidurio Europos valstybėms narėms skiriamą Europos Sąjungos (ES) finansavimą ateinančiu biudžeto laikotarpiu sumažinti dešimtimis milijardų eurų ir šias lėšas nukreipti į šalis, kurios smarkiai nukentėjo nuo finansų krizės, kaip antai Ispaniją ir Graikiją, rašo britų verslo dienraštis „The Financial Times“.
IQ Tema
Ne savo rogėse?
Žinia, kad Jungtinės Tautos Lietuvą priskyrė Šiaurės Europos šalims, socialiniuose tinkluose nuvilnijo pasididžiavimo banga. Taip pat privertė savęs paklausti, ar tikrai jau tapome šiauriečiais.
Aktualijos
EK pirmininkas nori ginti Rytų Europos valstybes nuo „maisto apartheido“
Europos Komisijos (EK) pirmininkas Jeanas Claude'as Junckeris atkreipė dėmesį į Rytų Europos šalims aktualią "antrarūšių" produktų problemą – dalies gamintojų prekės Rytų ir Vakarų regionuose skiriasi savo kokybe, nors parduodami su tuo pačiu prekės ženklu.  Susitikime su Slovakijos premjeru Robertu Fico jis sakė norintis užkirsti tam kelią.
Aktualijos
D.Grybauskaitė su D.Trumpu kalbėjo apie saugumą ir Astravo AE
Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė Rytų ir Vidurio Europos šalių vadovų susitikime Varšuvoje JAV prezidentui Donaldui Trumpui ir kitiems šalių lyderiams kalbėjo apie regiono saugumo svarbą ir Astravo atominės elektrinės (AE) keliamą grėsmę.
Aktualijos
Po referendumo imigrantų srautas iš Rytų Europos į Britaniją sumenko trečdaliu
Pernykštis Jungtinės Karalystės referendumas dėl išstojimo iš Europos Sąjungos padarė įtakos imigrantų srautams – skaičiuojama, kad iš Rytų Europos atvykstančių žmonių skaičius smuko trečdaliu. Manoma, kad daugiausia tam įtakos turėjo smukęs svaro kursas.
ŽYMA
RYTŲ EUROPA