Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 30 d.

Pasaulis
RUSIJA IR EUROPA
Suomijos premjerė: pasitikėjimas Rusija prarastas ištisoms kartoms
Suomijos ministrė pirmininkė Sanna Marin ketvirtadienį viešėdama Kijeve sakė, kad po įsiveržimo į Ukrainą Rusijai prireiks dešimtmečių, kad pataisytų savo reputaciją pasaulyje.
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Suomijos prezidentas ir premjerė reiškia paramą narystei NATO
Suomijos prezidentas Sauli Niinisto ir premjerė Sanna Marin ketvirtadienį pareiškė paramą šalies stojimui į NATO.
Pasaulis
NATO PLĖTRA
Suomija žada „per kelias savaites“ nuspręsti dėl stojimo į NATO
Suomijos premjerė Sanna Marin trečiadienį sakė, kad jos šalis „per kelias savaites“ apsispręs, ar teikti paraišką įstoti į NATO.
Pasaulis
NATO
S. Marin: Suomijos nuomonė dėl stojimo į NATO keičiasi
Rusijos invazija į Ukrainą pakeitė Suomijos piliečių ir politikų požiūrį į šalies narystę NATO, antradienį sakė suomių premjerė Sanna Marin.
Komentarai
JAUNI POLITIKAI
Valstybė be ambicijos
Naują ministrę pirmininkę gavusius suomius labiausiai nustebino ne tai, kad ji – moteris. Nuostabos nekėlė ir tai, kad pirmosios pasaulyje moterims balsavimo teisę suteikusios valstybės valdančiosios daugumos partijų lyderės – taip pat moterys. Didžiausią nuostabą Suomijos visuomenei kėlė faktas, kad gruodžio viduryje postą iš susikompromitavusio premjero Antti Rinne’s perėmusiai socialdemokratei Sannai Marin – vos 34-eri.
Pasaulis
IQ MĖNESIO ŽMOGUS
Sanna Marin
Naująja Suomijos ministre pirmininke tapusi S. Marin (34 metų) yra jauniausia pasaulyje moteris, vadovaujanti vyriausybei. Ankstesne rekordininke buvo Naujosios Zelandijos ministrė pirmininkė Jacinda Ardern. Kai jos partija 2017 m. laimėjo nacionalinius šalies rinkimus, J. Ardern buvo 37-eri.
ŽYMA
SANNA MARIN