Meniu
Prenumerata

antradienis, gegužės 30 d.

IQ Tema
Būti ir jaustis reikalingiems
Senstanti visuomenė neturėtų būti vertinama kaip prakeiksmas. Tačiau ir iki palaimingos pabaigos dar yra ką nuveikti.
IQ Tema
Ambicingas amžius: kaip padidinti lietuvio gyvenimo trukmę?
Šiandien gimę vaikai gyvens ilgiau nei jų tėvai ar seneliai. Tai lems 3D spausdintuvai, imunorobotukai ir dirbtinis intelektas.
IQ Tema
Vienas su savo senatve
Nematytos šalys, neskaitytos knygos, nelankyti draugai ar gyvenimas pro namų langą ir televizoriaus ekraną? Apie laiką, kai tušti namai nebedžiugina kaip užuovėja po varginančios darbo dienos.
The Economist
Kad išeiti būtų lengviau
Medikai pamažu ima suprasti, kad galima geriau pasirūpinti nepagydomais ligoniais
Komentarai
Uždirbate 600 eurų? Džiaukitės – esate „turčius“
Kiek daugiau nei 600 eurų yra vidutinė alga Lietuvoje, atskaičius mokesčius. Dirbantys žmonės, turintys mažų vaikų ir finansinių įsipareigojimų, su tokia alga, regis, jaučiasi panašiai kaip pensininkai, kurie už 30–40 metų darbo gauna 266 eurus pensijos – tokia pernai buvo vidutinė senatvės pensija Lietuvoje.
Aktualijos
Visaverčio gyvenimo sąlyga
Užsienio šalyse mokymasis visą gyvenimą yra įsitvirtinusi ir savaime suprantama idėja, tačiau Lietuvoje dar reikalingi postūmiai. Visgi pasiryžusieji išmėginti įvairius nuolatinio mokymosi būdus tikina atradę nepalyginamai geresnę gyvenimo kokybę ir pranokę patys save.
Komentarai
KOMENTARAI
Senatvės stigma jaunystės kultūroje
Kaip mes suvokiame senatvę? Kas mums yra senas žmogus? Ar amžius – mūsų pranašumas? Ar yda? Ar kuo nors reikšmingas faktas?
ŽYMA
SENATVĖ