Meniu
Prenumerata

ketvirtadienis, birželio 30 d.

Verslas
DARBO RINKA
Lietuvoje įdarbinta 11,5 tūkst. Ukrainos pabėgėlių
Lietuvoje nuo karo Ukrainoje pradžios įdarbinta jau 11,5 tūkst. karo pabėgėlių – daugiau nei trečdalis į šalį pabėgusių darbingo amžiaus žmonių.
IQ Tema
NT RINKA
Be namų negerai: NT rinka Lietuvoje kaista, bet burbulo dar nematyti
2008 m. kilusi pasaulinė krizė Lietuvoje turėjo ir šalutinį efektą – nekilnojamojo turto (NT) burbulą, išpūstą didelių vartotojų lūkesčių ir lengvai dalijamų paskolų, kuris triukšmingai sprogo. Pastaraisiais metais NT kainos sparčiai auga, bet tai lemia kitos priežastys.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
M. Navickienė: matoma tendencija, kad daug ukrainiečių nori grįžti į tėvynę
IQ Tema
DARBO RINKA
Generalinė repeticija: ukrainiečiai gali išmokyti Lietuvą į darbo rinką priimti ir kitus migrantus
Lietuvoje balandžio pabaigoje glaudėsi daugiau nei 50 tūkst. nuo karo pabėgusių ukrainiečių. Lietuviams suskubus tiesti pagalbos ranką ir siūlyti nemokamus būstus, drabužius ar žaislus, netrukus atsitokėjo ir verslai. Su didelėmis demografinėmis problemomis ir išaugusiu laisvų darbo vietų skaičiumi susiduriančiai Lietuvai patys ukrainiečiai netikėtai tapo pagalba.
IQ Tema
ŠVIETIMAS
Klasės draugai: kaip Lietuvos mokykloms sekasi priimti naujokus ukrainiečius?
Išskyrus daugelį Vilniuje ir dar keletą švietimo įstaigų kitose šalies vietovėse, Lietuvoje mokyklų klasės kasmet tuštėjo. Daugiau nebe. Balandžio pabaigoje Lietuvoje buvo registruota daugiau nei 50 tūkst. Ukrainos pabėgėlių, iš jų – beveik 20 tūkst. nepilnamečių.
Verslas
UKRAINIEČIAI
Kas trečias ukrainietis Lietuvoje jau turi darbą
Lietuvoje darbą jau rado daugiau kaip 7,6 tūkst. nuo karo Ukrainoje pabėgusių žmonių. Tai sudaro trečdalį į Lietuvą atvykusių darbingo amžiaus ukrainiečių, skelbia Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
IQ Tema
UKRAINOS PABĖGĖLIAI
Išvarymas: kaip Europai ir Lietuvai sėkmingai susitvarkyti su pabėgėlių krize?
Per pastaruosius 80 metų Europa matė tris dideles pabėgėlių bangas.
Verslas
DARBO RINKA
Lietuvoje jau įsidarbino 4,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos
Lietuvoje jau įsidarbino 4,4 tūkstančiai karo pabėgėlių iš Ukrainos, pirmadienį pranešė Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.
Aktualijos
UKRAINIEČIAI LIETUVOJE
J. Šiugždinienė: ukrainiečius priimančios didmiesčių ugdymo įstaigos – perpildytos
Ukrainiečius priimančios didmiesčių ugdymo įstaigos yra perpildytos, karo pabėgėlių prašoma registruotis į mažesnius miestelius, rajonus, sako švietimo ministrė Jurgita Šiugždinienė.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
Pabėgėlių iš Ukrainos skaičius Lietuvoje viršijo 40 tūkst.
Lietuvoje registruota beveik 40,4 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos, 17 tūkst. iš jų – nepilnamečiai, rodo antradienį paskelbti Statistikos departamento duomenys.
Aktualijos
PABĖGĖLIAI IŠ UKRAINOS
Lietuvoje jau registravosi per 20 tūkst. karo pabėgėlių iš Ukrainos
Lietuvoje jau registravosi 20 060 karo pabėgėlių iš Ukrainos, daugiau nei 8,6 tūkst. iš jų – nepilnamečiai, penktadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija.
Aktualijos
PARAMA
Seimas įtvirtino teisę ukrainiečiams gauti socialinę paramą
Seimas ketvirtadienį priėmė pataisų paketą, kuris nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams leidžia pretenduoti į socialines išmokas.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JAV svarsto galimybę tiekti Ukrainai oro gynybos ir komunikacijos sistemas
JAV prezidento Joe Bideno administracija bendradarbiauja su Europos sąjungininkais, siekdama paspartinti sudėtingesnių oro gynybos ir kitų ginklų sistemų dislokavimą Ukrainoje,
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: iš Ukrainos jau pasitraukė per 200 tūkst. žmonių
Į kaimynines šalis atvykusių ukrainiečių skaičius, naujausiais duomenimis, jau perkopė 200 tūkst., sekmadienį pranešė Jungtinių Tautų pabėgėlių agentūra.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
JT: iš Ukrainos nuo invazijos pradžios pabėgo per 50 tūkst. žmonių
Iš Ukrainos nuo Rusijos invazijos pradžios prieš mažiau nei dvi dienas pabėgo dešimtys tūkstančių žmonių, penktadienį informavo Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų vadovas Filippo Grandi.
ŽYMA
UKRAINIEČIAI