Meniu
Prenumerata

antradienis, spalio 3 d.


Aktualijos
NATO
V. Rupšys: Lietuvą dėl pajėgumų kritikavęs B. Hodgesas rėmėsi netikslia infomacija
Lietuvą dėl nepakankamo dėmesio savo pajėgumų stiprinimui kritikavęs buvęs Jungtinių Amerikos valstijų sausumos pajėgų vadas Europoje Benas Hodgesas rėmėsi netikslia,
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: sutarus išvystyti kariuomenės pajėgumus iki divizijos lygmens, reikėtų turėti ir tankų vienetą
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys sako, kad Lietuva jau turi didžiąją dalį – 75 proc. – pajėgumų, reikalingų sukurti karinę diviziją. Visgi, karininko teigimu, reikia apsispręsti, kokį divizijos lygmens karinį vienetą norima įsteigti. Pasak V. Rupšio, vargu, ar šalyje galėtų atsirasti tokios divizijos kaip Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) ar Vokietijoje, tačiau, pažymi jis lietuviškoji divizija galėtų turėti tankų batalioną.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys tikina: susiklosčius situacijai mes būtume pasiruošę priimti Vokietijos brigadą
Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys tikina, kad jei Lietuvoje būtų padidintas karinės parengties lygis, šalis būtų pasirengusi ir be stacionarios infrastruktūros priimti Vokietijos brigadą.
Aktualijos
KARIUOMENĖ
V. Rupšys: šaukimo į kariuomenę reformos tikslas – 40 tūkst. aktyviojo rezervo karių
Šaukimo į kariuomenę pertvarka padės pasiekti tikslą ginkluotosiose pajėgose turėti 40 tūkst. aktyviojo rezervo karių, sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys. „Mes
IQ Tema
KARIUOMENĖS VADAS
V. Rupšys: reiktų nepamiršti, kad esame kolektyvinės gynybos dalis
Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys IQ žurnalo apžvalgininkei Agnei Piepaliūtei pasakojo, ko mokosi iš karo Ukrainoje – Kokia turėtų
Aktualijos
JAV IR LIETUVA
V. Rupšys po susitikimo su JAV oro pajėgų vadu: HIMARS – naujas bendradarbiavimo puslapis
Sutartis dėl HIMARS sistemų įsigijimo yra naujas Lietuvos ir Jungtinių Valstijų bendradarbiavimo puslapis, sako Lietuvos kariuomenės vadas po susitikimo su Vilniuje viešinčiu šios šalies Oro pajėgų štabo viršininku.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: JAV Pensilvanijos gvardija – vienas saugumo garantų Baltijos regione
Jungtinių Valstijų (JAV) Pensilvanijos nacionalinė gvardija yra vienas iš saugumo garantų Baltijos regione, artėjant bendradarbiavimo 30-mečiui su šia gvardija sako JAV apsilankęs Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Aktualijos
JAV IR LIETUVA
V. Rupšys: JAV kariuomenės vadas žada, kad jos Lietuvoje bus dislokuojamos nuolatos
Kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys sako iš JAV kolegos Marko Milley išgirdęs patikinimą, jog amerikiečių kariai Lietuvoje bus dislokuojami nuolatos.
Aktualijos
GYNYBA
V. Rupšys: Europoje darėme didžiulę klaidą manydami, kad karo čia nebebus
Europos valstybės, tarp jų ir Lietuva, darė didžiulę klaidą manydamos, kad karų žemyne nebebus, nes dėl to nebuvo karo Ukrainoje akivaizdoje susiduriama su ginkluotės resursų trūkumu, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Aktualijos
RUSIJOS MOBILIZACIJA
V. Rupšys: Rusijos sprendimas dėl mobilizacijos rodo personalo problemas kare
Rusijos sprendimas dėl dalinės mobilizacijos nėra netikėtas, jis rodo šios šalies personalo problemas kare prieš Ukrainą, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Aktualijos
PAGALBA UKRAINAI
V. Rupšys: Ukrainos kariai bus mokomi naudotis prieštankine ginkluote
Lietuvai atnaujinus karinius mokymus Ukrainos kariams didžiausias dėmesys bus skiriamas mokymams naudotis prieštankine ginkluote, sako Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Valdemaras Rupšys.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Rupšys: pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs
Pradinis Rusijos planas Ukrainoje yra žlugęs, o Ukrainos pajėgos yra labai gerai sutelktos, sako Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Aktualijos
KARAS UKRAINOJE
A. Anušauskas apie ataką netoli Lenkijos: Rusija bando mūsų raudonąsias linijas
Krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas perspėja, kad kariaudama Ukrainoje Rusija yra pasiryžusi išbandyti NATO raudonąsias linijas.
Aktualijos
SAUGUMAS
V. Rupšys: aktyvavus gynybos planus, dalis pajėgų Lietuvoje tampa pavaldžios NATO
Praėjusią savaitę aktyvavus NATO gynybos planus regione, didžiausia Lietuvos kariuomenės brigada „Geležinis Vilkas“ ir šalyje dislokuotas tarptautinis sąjungininkų batalionas operaciniu lygiu tapo pavaldūs Aljanso vadovybei, sako kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys.
Pasaulis
RUSIJA IR UKRAINA
Kariuomenės vadas: Rusija vis dar pasirengusi pulti Ukrainą bet kuriuo metu
Lietuvos kariuomenės vadas Valdemaras Rupšys po pokalbių su Jungtinių Valstijų (JAV) kolega sako, jog nėra jokių požymių apie Maskvos deklaruojamą Rusijos kariuomenės atsitraukimą nuo Ukrainos sienų, o platus šalies puolimas gali prasidėti „bet kada“.
ŽYMA
VALDEMARAS RUPŠYS