Meniu
Prenumerata

sekmadienis, vasario 5 d.

Komentarai
KOMENTARAS
Zeitenwende ir šolcizmas
Jeigu vis dėlto šolcizmas užgoš Zeitenwende ir Baltijos šalyse, ar tikrai mes darome viską, kad tam pasiruoštume? „Pasaulis susiduria su Zeitenwende
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
O. Scholzas: Vokietija nesiųs naikintuvų į Ukrainą
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas sekmadienį pakartojo, kad Vokietija nesiųs naikintuvų į Ukrainą, nors Kyjivas vis dažniau ragina Vakarus suteikti pažangesnių ginklų, kurie padėtų atremti Rusijos invaziją.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Vokietijos vyriausybė patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard“
Vokietijos ministrų kabinetas patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard 2“, sakoma trečiadienį paskelbtame vyriausybės pranešime.
Temos
DEŠINYSIS EKSTREMIZMAS
Dešinieji ekstremistai skverbiasi į Vokietijos ginkluotąsias pajėgas
Kodėl niekas dėl to per daug nesuka sau galvos?
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Vokietija: sąjungininkės gali pradėti mokyti ukrainiečius naudotis tankais „Leopard“
Vokietijos gynybos ministras antradienį pareiškė, kad sąjungininkės gali pradėti mokyti Ukrainos pajėgas naudotis tankais „Leopard“, nors Berlynas vis dar nepriėmė sprendimo, ar leisti tiekti šią ginkluotę Kyjivui.
Pasaulis
UKRAINA IR VOKIETIJA
A. Baerbock: Vokietija pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Kyjivui tankų „Leopard“
Vokietija yra pasirengusi leisti Lenkijai nusiųsti Ukrainai vokiečių gamybos tankų „Leopard“, jei Varšuva pateiktų tokį prašymą, sekmadienį sakė vokiečių užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Antradienio kaleidoskopas: pokyčiai Vokietijoje, O. Zelenskos kalba Davose ir kiti svarbiausi dienos įvykiai
Svarbiausių sausio 17-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga. Ukraina. Antradienį Olena Zelenska Pasaulio ekonomikos forume Davose, Šveicarijoje, paragino susirinkusius pasaulio
Pasaulis
VOKIETIJA
O. Scholzas paskirs Borisą Pistorius naujuoju Vokietijos gynybos ministru
Vokietijos kancleris Olafas Scholzas antradienį patvirtino naujuoju šalies gynybos ministru skiriantis socialdemokratų politiką Borisą Pistorius, ir pareiškė, kad jis yra
Pasaulis
ENERGETIKA
Vokietija atidarė antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų terminalą
Vokietija savaitgalį atidarė savo antrąjį suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalą, kuris buvo pastatytas didžiausiai Europos ekonomikai siekiant atsikratyti priklausomybės nuo rusiškų energijos šaltinių.
Aktualijos
GYNYBA
Vokietijos ambasadorius: visi pripažįsta, kad Lietuva dabar negalėtų priimti brigados
Visi Lietuvoje pripažįsta, kad šalies infrastruktūra dabar būtų nepajėgi priimti visos brigados, sako Vokietijos ambasadorius šalyje Matthias Sonnas, todėl, pasak jo, pajėgų rotavimas yra geriausia, ką jo šalis šiuo metu gali padaryti.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
JAV ir Vokietija siųs Ukrainai šarvuočių
JAV prezidentas Joe Bidenas ir Vokietijos kancleris Olafas Scholzas ketvirtadienį susitarė siųsti Ukrainai galingai ginkluotų pėstininkų kovos mašinų, taip pradėdami naują Vakarų karinės paramos, skirtos Rusijos invazijai atremti, etapą.
NT ir energetika
DUJOS
Į Vokietiją atgabenta pirmoji JAV SGD siunta
Paskutinėmis 2022-ųjų dienomis pradėjęs veikti pirmasis suskystintų gamtinių dujų (SGD) importo terminalas Vokietijoje – Vilhelmshafene – antradienį priėmė pirmąjį krovinį
Komentarai
KOMENTARAS
Kaip karo metai pakeitė ES
ES pradėjo ir baigė metus krizėmis, o 2023-ieji irgi ramybės nežada. Praėjęs sausis pasveikino Briuselį Rusijos keliama įtampa, kuri galiausiai
Pasaulis
VOKIETIJA
Vokietija stabdo naujų tankų užsakymus po masinio gedimo
Vokietijos vyriausybė pirmadienį pareiškė, kad laikinai sustabdys naujų tankų „Puma“ pirkimą po to, kai per pratybas įvyko masinis gedimas, ir apgailestavo dėl „skaudžios nesėkmės“, Berlynui siekiant atnaujinti savo kariuomenę.
Aktualijos
GYNYBA
M. Sonnas: reiškiamas nepasitenkinimas Vokietija neatsiųs nė vieno papildomo kario
Vokietijos ambasadorius Lietuvoje Matthias Sonnas sako, jog kalbos, esą Vokietija atsitraukia nuo savo įsipareigojimų dėl brigados, yra įžeidžiančios, o viešai reiškiamas nepasitenkinimas neatsiųs nė vieno papildomo kario į Lietuvą.
ŽYMA
VOKIETIJA