Meniu
Prenumerata

šeštadienis, sausio 28 d.

Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Ketvirtadienio kaleidoskopas: Ukrainos kova dėl Bachmuto, JAV BVP atsparumas ir kitos svarbiausios dienos naujienos
Svarbiausių sausio 26-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivas: Rusija intensyvina mūšį už Bachmutą
Ukraina trečiadienį vakare pranešė, kad Rusija didina spaudimą mūšyje už Bachmutą, esantį rytinėje Donecko srityje, ir kad ten kovojančios Kyjivo pajėgos neprilygsta rusams karių skaičiumi bei ginkluote.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: „Leopard“ perdavimas Ukrainai, Vilniaus gimtadienis ir kiti svarbiausi dienos įvykiai
Svarbiausių sausio 25-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
UKRAINA
Ukraina sveikina Berlyno sprendimą dėl „Leopardų“ kaip „pirmą žingsnį“
Kyjivas trečiadienį pasveikino Vokietijos sprendimą atsiųsti tankų „Leopard“ Ukrainai ir leisti tiekti juos kitoms valstybėms. „Pirmas žingsnis dėl tankų jau žengtas.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Vokietijos vyriausybė patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard“
Vokietijos ministrų kabinetas patvirtino, kad atsiųs Ukrainai 14 tankų „Leopard 2“, sakoma trečiadienį paskelbtame vyriausybės pranešime.
The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Taikos kaina: karo Ukrainoje padariniai apsunkins Europos diplomatiją
2022 m. Vladimirui Putinui pradėjus vykdyti agresiją prieš Ukrainą, Europos vyriausybės atrado nuostabią ir tam tikru atžvilgiu netikėtą vienybę, bet 2023 m. ši vienybė bus išbandyta. To egzamino pobūdis priklausys nuo karo eigos.
Pasaulis
PAGALBA UKRAINAI
Vokietija: sąjungininkės gali pradėti mokyti ukrainiečius naudotis tankais „Leopard“
Vokietijos gynybos ministras antradienį pareiškė, kad sąjungininkės gali pradėti mokyti Ukrainos pajėgas naudotis tankais „Leopard“, nors Berlynas vis dar nepriėmė sprendimo, ar leisti tiekti šią ginkluotę Kyjivui.
Pasaulis
UKRAINA
Ukrainoje kilus korupcijos skandalui atsistatydina keli aukšto rango pareigūnai
Pasaulis
BALTIJOS ŠALIŲ SAUGUMAS
Ph. Wasielewskis: turite dėkoti Ukrainai, kad Rusijos armijos nebėra
Karo Ukrainoje pamokos ir kiek ilgai Lietuva bei kiti Rusijos kaimynai galės džiaugtis nusilpusia Maskvos karine galia – IQ biuro Briuselyje vadovo Evaldo Labanausko pokalbis su buvusiu ilgamečiu JAV centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) pareigūnu, dabartiniu Templetono bendradarbiu Užsienio politikos tyrimų institute (FPRI) Philipu Wasielewskiu.
The Economist
PASAULIS 2023. EUROPA
Įvairios galimybės: trys karo Ukrainoje scenarijai
Bet kuris patyręs žvalgybos analitikas būtų pasišaipęs, jei 2022 m. vasario pabaigoje būtų išgirdęs prognozuojant, kad po aštuonių mėnesių Ukraina vis dar bus nepriklausoma valstybė, kad jos kariuomenė bus nukovusi arba sužeidusi 80 tūkst. rusų karių, kad Rusijos Juodosios jūros laivyno flagmanas gulės jūros dugne ir kad Ukrainos oro pajėgos vis dar skraidys. Ukraina pamynė visus lūkesčius. Ji laimi karą. Tačiau žiema jau čia ir Rusija mobilizuojasi. Aptarkime tris galimus ateinančių metų scenarijus.
Komentarai
RIMTI REIKALAI
Už ką jie mūsų nemyli? (satyra)
Ekspertai nutekino duomenų, esą Putinas 2021 m. buvo nusprendęs užpulti Japoniją, bet kažkas jam sumaišė popierius, todėl pasiuntė savo teroristus į Ukrainą. Labai keista – kam jiems dar daugiau salų? Nemoka rusai salose gyventi – nei Sachaline suorganizavo žmonišką gyvenimą – tik palaikes pašiūres, nei Kuriluose išeina susitvarkyti. Turi milžinišką Naujosios Žemės salyną, bet ten nieko nedaro, tik eksperimentines bombas mėto. Turėjo nusignybę iš ukrainiečių Gyvačių salą, mažytę tokią, bet ir ten nepavyko įveisti rusiškosios civilizacijos. Kam jiems tos japonų salos?
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
V. Zelenskis ragina sąjungininkus sparčiau tiekti ginklus
Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis penktadienį kalbėdamas JAV surengtam šalių donorių susitikimui ragino sąjungininkes Vakaruose spartinti ginklų pristatymą, jo šaliai toliau kovojant su Rusijos invazija.
Aktualijos
NAUJIENŲ APŽVALGA
Trečiadienio kaleidoskopas: žūtys Ukrainoje, sandoriai su Taivanu ir kiti svarbiausi dienos įvykiai
Svarbiausių sausio 18-osios naujienų iš Lietuvos ir pasaulio apžvalga.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
ES galvoja steigti prokuratūrą agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti
Europos Komisija antradienį pranešė galvojanti įsteigti „tarptautinę prokuratūrą“ agresijos nusikaltimui prieš Ukrainą tirti, taip žengdama žingsnį į priekį dėl Rusijos vadovybės patraukimo atsakomybėn.
Pasaulis
KARAS UKRAINOJE
Kyjivo srityje nukritus sraigtasparniui žuvo 15 žmonių, tarp jų vidaus reikalų ministras
ŽYMA
KARAS UKRAINOJE