Meniu
Prenumerata

trečiadienis, gegužės 18 d.

IQ Tema
IMIGRACIJA
Nesvetingas kraštas: stingant darbo jėgos, Lietuvos imigracijos politika vis dar paralyžiuojama stereotipų
Lietuva sensta dukart greičiau nei ES vidurkis. Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATOS) duomenimis, 2050 m. Lietuvos gyventojai bus vieni vyriausių visame žemyne. Emigracijos skaičiai irgi nedžiuginantys.
Aktualijos
MIGRANTAI
I. Šimonytė: gerbiu EK nuomonę, tačiau dėl sienos finansavimo diskusijos dar vyks
Lietuvos premjerė Ingrida Šimonytė sako gerbianti Europos Komisijos nuomonę nefinansuoti fizinio barjero pasienyje su Baltarusija statybos, tačiau pabrėžia, jog galutinis sprendimas tarp Bendrijos narių šiuo klausimu dar nėra priimtas.
Aktualijos
MIGRANTAI
Nepaprastoji padėtis pasienyje su Baltarusija pratęsta iki sausio vidurio
Tęsiantis migracijos krizei, Seimas antradienį iki sausio 14 dienos vidurnakčio pratęsė nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija.
Aktualijos
MIGRANTAI
Registruotas naujas projektas dėl nepaprastosios padėties
Seime antradienį registruotas naujas projektas dėl nepaprastosios padėties pasienyje su Baltarusija pratęsimo daugiau kaip mėnesiui – jame nebeliko siūlymo tokią padėtį įvesti pasienyje su Lenkija.
Aktualijos
MIGRACIJOS KRIZĖ
Iš Baltarusijos į Iraką bus išskraidinta dar per 400 migrantų
Daugiau kaip 400 migrantų šeštadienį planuojama išskraidinti iš Baltarusijos į Iraką, pranešė Minsko oro uostas. „Į bendrovės „Iraqi Airways“ šiandienos išvežamąjį
Aktualijos
MIGRANTAI
A. Skaisgirytė apie EK siūlymą dėl migrantų: iniciatyva nebloga, tačiau nepakankama
Europos Komisijos siūlymas su Baltarusija besiribojančioms Europos Sąjungos narėms pratęsti prieglobsčio prašymų nagrinėjimo laiką yra nebloga iniciatyva, tačiau nepakankama, teigia prezidento vyriausioji patarėja užsienio politikos klausimais Asta Skaisgirytė.
Kava su IQ
IŠSKIRTINIS INTERVIU
L. Vosyliūtė: Lietuvos teisininkai, žmogaus teisių gynėjai ir net žurnalistai bauginami retorika apie hibridinį karą
„Užtenka atsiversti bet kurį tarptautinės teisės vadovėlį, kad pamatytume žmogaus teisių pažeidimus, kuriuos daro Lietuva“, – pokalbyje su IQ biuro
Aktualijos
MIGRANTAI
Dėl negerėjančios situacijos pasienyje VRM siūlo pratęsti nepaprastąją padėtį
Nepaisant sumažėjusio bandymų neteisėtai kirsti Baltarusijos ir Lietuvos sieną skaičiaus, priežasčių pratęsti nepaprastąją padėtį yra, sako vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Aktualijos
PASIENIS
Sniegas pasieniečiams – geras pagalbininkas, barjero statytojams – ne kliūtis
Pasienyje su Baltarusija, kur dėl neteisėtos migracijos paskelbta nepaprastoji padėtis, gausiai žemę nuklojus sniegui, pasieniečiai džiaugiasi: tai padeda atsekti sieną kertančiųjų pėdsakus.
Aktualijos
MIGRANTAI
A. Skaisgirytė: Lietuvai gali tekti reikšminga papildomo ES finansavimo dėl migracijos dalis
Lietuvai gali tekti reikšminga papildomo Europos Sąjungos finansavimo dėl patiriamos migrantų krizės dalis, sako prezidento patarėja.
Aktualijos
MIGRANTAI
A. Bilotaitė: situacija pasienyje su Baltarusija stabilizavosi, tačiau negalime būti ramūs
Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad situacija pasienyje su Baltarusija stabilizavosi, tačiau negalime būti ramūs, kadangi kaimyninėje šalyje vis dar yra nemažai migrantų.
Verslas
TRANSPORTAS
Augant migrantų bandymams patekti į šalį vilkikuose, gali būti uždaryti pasienio punktai
Augant migrantų bandymams patekti į Lietuvą vilkikuose, gali būti uždaryti pasienio punktai, teigia vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė.
Aktualijos
MIGRANTAI
G. Landsbergis: Lietuva vertina galimybę inicijuoti tarptautinio teismo procesą A. Lukašenkai
Vyriausybė vertina galimybę inicijuoti tarptautinio teismo procesą prieš Baltarusijos autoritarinio režimo vadovą Aliaksandrą Lukašenką dėl elgesio su migrantais, penktadienį patvirtino užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.
Aktualijos
VIZITAI
Kitą savaitę G. Nausėda vyks į Prancūziją su E. Macronu aptarti situacijos ES pasienyje
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda kitą savaitę vyksta į Prancūziją, kur su šios šalies lyderiu Emmanueliu Macronu aptars migracijos krizę Europos Sąjungos pasienyje, ketvirtadienį pranešė Prezidentūra.
Pasaulis
MIGRANTAI
J. Borrellis: ES derybininkų grupė išvyko į Minską aptarti migrantų repatriacijos
Europos Sąjungos ekspertų grupė išvyko į Baltarusiją aptarti techninių klausimų, susijusių su nelegalių migrantų, susirinkusių prie Lenkijos sienos, repatriacija, antradienį pranešė bloko diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.
ŽYMA
MIGRANTAI